Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Geberit
Geberit
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Design tkwi w szczegółach – jak wybrać idealny przycisk spłukujący, pasujący charakterem do Twojej łazienki

Łazienka powinna być: funkcjonalna, piękna i skrojona na miarę naszych potrzeb. Połączenie tych cech nie zawsze jest proste. Jednak warto postawić na takie wyposażenie, które nie będzie kompromisem. Wybrane produkty powinny uwydatnić i podkreślić charakter wnętrza. Niezwykle istotny jest przycisk spłukujący, jedyny widoczny element systemu służącego do spłukiwania toalety.

Wybór przycisku spłukującego to nie tylko wskazanie pasującego koloru, kształtu i rozmiaru. Posiada on także szereg właściwości, dzięki którym codzienne użytkowanie toalety staje się bardziej wygodne oraz oszczędne. Dlatego jego zakup, to także decyzja dotycząca odpowiedniego materiału, rodzaju spłukiwania oraz innych przydatnych funkcji. Krótko mówiąc: to połączenie designu z funkcjonalnością, zamknięte w jednym detalu. Przyciski spłukujące marki Geberit pokazują, że mogą stać się bardzo istotnym wyposażeniem łazienki, idealnie pasującym do jej charakteru.

Odrobina indywidualizmu

Prosta i bezkompromisowa elegancja znakomicie sprawdzi się w każdej łazience, podkreślając charakter aranżacji i dodając stylu. Nie znaczy to jednak, że trzeba zrezygnować z indywidualizmu. Cenną opcją w przycisku spłukującym może okazać się możliwość wypełnienia go materiałem, który został już użyty w wystroju pomieszczenia lub znakomicie wpasuje się w projekt. Szkło, metal i wysokiej jakości tworzywa sztuczne, które stanowią trzon przycisku są nieocenione, ale wybór materiału, który wyróżni przycisk w łazience sprawi, że będzie on niepowtarzalny.

Detal w łazience

Jakość produktów, ich wygląd oraz funkcje sprawiają, że łazienka może stać się ponadczasowa i służyć nam przez wiele lat, nie wychodząc z mody. Czasem design tkwi w prostocie. Dobrze prezentuje się przycisk spłukujący wykonany z lustrzanego bądź czarnego szkła z dwiema liniami światła. Dlatego przycisk Geberit Sigma80 łączy w sobie jakość wykonania, piękno projektu, ale także nowoczesność oraz higienę, ponieważ sterowany jest w pełni bezdotykowo. Aby uruchomić spłukiwanie wystarczy jedynie ruch ręką przed linią światła, która wskazuje dwie możliwości spłukiwania (krótsze oraz dłuższe). Można także wybrać kolor światła LED, dzięki temu łatwo zmienić w łazience detal, który wpływa na jej wygląd.

Nowoczesne rozwiązania

W toalecie równie ważny co higiena jest unoszący się zapach. Już nie trzeba inwestować w odświeżacze powietrza, które tylko maskują nieprzyjemne zapachy. Najnowsze rozwiązanie powoduje, że do pomieszczenia dociera czyste powietrze. Wystarczy przy urządzaniu łazienki wybrać odpowiedni stelaż podtynkowy z funkcją eliminowania zapachów u źródła, czyli bezpośrednio z miski WC. Za przyciskiem spłukującym Sigma40 zintegrowanym z odciągiem zanieczyszczonego powietrza znajduje się filtr z aktywnym węglem, który je oczyszcza, a cichy wentylator oddaje czyste powietrze z powrotem do łazienki. Jak na nowoczesne rozwiązanie przystało, gdy filtr będzie wymagał wymiany, zapali się dioda umieszczona w przycisku.

Niemożliwe nie istnieje

Nawet jeśli trzeba zaaranżować trudną i wymagającą przestrzeń, nie trzeba rezygnować z dobrego wyglądu i przede wszystkim wygody. Gdy pojawia się brak możliwości zainstalowania nad toaletą przycisku spłukującego, np. w toaletach na poddaszu, to wystarczy sięgnąć po przyciski uruchamiane zdalnie, które można zamontować w innym dowolnym miejscu. Tego typu przyciski są wyjątkowo małe, dzięki czemu nie ma problemu z ich swobodnym umieszczeniem w ścianie, płycie kartonowej lub meblowej, w odległości nawet do 2 metrów od spłuczki.

Higiena na pierwszym miejscu

Dwa okrągłe, lekko wypukłe przyciski zastosowane w spłuczce nie tylko dobrze wyglądają, ale także ułatwiają obsługę dwudzielnego spłukiwania. Ciekawą opcją jest wyposażenie przycisku w pojemnik na kostki higieniczne do spłuczki. Dodatkowo nie trzeba decydować się na to rozwiązanie od razu, ponieważ pojemnik można zamontować w dowolnym momencie, w czasie jego użytkowania. Kostkę aplikuje się w prosty sposób, jedynie odchylając lekko przycisk, a ona uwalniając powoli swój zapach, zapewnia czystość i higienę miski WC przy każdym spłukaniu wody.

Oszczędność na każdym kroku

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wykorzystywanym przy spłukiwaniu toalet można znacznie ograniczyć zużycie wody. Znakomitym rozwiązaniem jest przycisk z funkcją STOP, dzięki której można zatrzymać spłukiwanie w dowolnym momencie lub przycisk w wersji z dwudzielnym spłukiwaniem np. 4/2 l, czyli z możliwością wskazania ile litrów wody chcemy użyć do konkretnego spłukania.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności