Jaki natrysk wybrać do łazienki?

Dostępny o każdej porze dnia szybki prysznic nierzadko dziś zastępuje kąpiel, na przygotowanie której musimy poświęcić znacznie więcej czasu. Praktyczny natrysk, często w komplecie z deszczownią i baterią podtynkową lub termostatyczną jest nie tylko zestawem funkcjonalnym, ale również estetycznym. Na zdjęciach prezentujemy kilka ciekawych zestawów natryskowych marki Ferro – ekonomicznych, oszczędzających wodę i luksusowych, wszystkie w nowoczesnych aranżacjach łazienkowych.

szare płytki łazienkowe, deszczownica Ferro, białe meble łazienkowe

Ekologicznie i oszczędnie

Jest wiele sposobów na oszczędzanie wody. Oprócz wprowadzenia dobrych nawyków można zaopatrzyć się w urządzenia, które ograniczają jej zużycie. Dotyczy to również energii służącej do podgrzania wody. Warto rozważyć wybór baterii termostatycznej ze specjalną blokadą umożliwiającą utrzymanie najbardziej optymalnej temperatury wody – 38°C, co jest niezwykle ważne, gdy w domu przebywają małe dzieci. W naszej ekonomicznej łazience zamontowano właśnie taką baterię, która w celu zwiększenia bezpieczeństwa przed poparzeniem została dodatkowo wyposażona w Safe Touch System. Dzięki temu korpus Trinity nie nagrzewa się tak, jak to ma miejsce w przypadku standardowych baterii termostatycznych. Inną, bardzo praktyczną opcją jest wybór kompletnego zestawu natryskowego - Varese Set.

białe płytki łazienkowe, szare płytki łazienkowe, bateria prysznicowa ferro

Natrysk, który oszczędza wodę? Tak, to możliwe!

Powoli przyzwyczajamy się do takich udogodnień. Doppio VerdeLine, dzięki swej unikatowej konstrukcji, gwarantuje 50% oszczędność wody – przez rączkę prysznicową przepływa jedynie 6,2 l wody na minutę, podczas gdy tradycyjny prysznic zużywa jej 15 litrów lub więcej. Dzieje się tak dzięki napowietrzeniu strumienia wody. Przez otwór w rączce natryskowej zasysane jest powietrze, które mieszając się z wodą ogranicza jej zużycie jednocześnie zwiększając objętość strumienia, tym samym utrzymując wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo, trzyfunkcyjna rączka natrysku posiada funkcję ECO, która ogranicza wypływ wody do 1,5 l na minutę.

grafitowa mozaika w łazience, bateria ferro, grafitowe płytki łazienkowe, białe płytki w łazience, srebrny grzejnik łazienkowy

Do łazienki ekonomicznej

Wyposażenie mieszkania to nie lada wysiłek finansowy zwłaszcza dla osób młodych dopiero rozpoczynających pracę lub emerytów pragnących przeprowadzić remont łazienki. Osoby te poszukują rozwiązań niedrogich, ale dobrej jakości, zapewniających komfort użytkowania. Ciekawym przykładem łazienki wyposażonej w armaturę spełniającą te kryteria jest przytulne wnętrze w klasycznym, ale nowoczesnym stylu, w którym zamontowano baterię umywalkową Ancona, 3-funkcyjny zestaw natryskowy Tutti, termostatyczną baterię natryskową Trinity i praktyczne akcesoria z kolekcji Torrente. Ekonomicznie, schludnie i efektownie. Do kompletu pasują – biały grzejnik łazienkowy Ferro oraz brodzik emaliowany również z oferty producenta.

szare płytki łazienkowe, beżowe płytki łazienkowe, bateria prysznicowa ferro

Kąpiel w strugach deszczu

Gdy oszczędność wody nie jest priorytetem możemy pomyśleć o rozwiązaniach, które zapewnią nam wyjątkowe doznania zmysłowe. Deszczownie talerzowe o imponujących rozmiarach lub zestawy natryskowe z deszczowniami o regulowanych przegubach mają jedno zadanie – skąpać nas w strugach ulewnego deszczu. Taką propozycję odnajdziemy w łazienkach black and white - designerskiej łazience z otwartym prysznicem (zestaw natryskowy Ponta) oraz luksusowej, w ciemnej tonacji, z deszczownią zamontowaną pod sufitem i estetyczną baterią natryskową podtynkową Kvadro.

biała łazienka, białe płytki łazienkowe, bateria prysznicowa ferro

Funkcjonalny, zaopatrzony w system easy-clean, do kabiny z brodzikiem lub bez, z baterią i deszczownią, regulowanym systemem mocowań – w ofercie Ferro każdy znajdzie dla siebie nowoczesny natrysk o wyjątkowych walorach użytkowych i nienagannej estetyce.

Zestawy natryskowe z deszczownią i baterią od FERRO >>>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze
My mamy u siebie podpłytkowy brodzik polskiej firmy Schedpol. Producent znany jest od lat z jakości i tego, że ma w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych modeli. Mam nadzieję, że posłuży nam przez lata, bo dostaliśmy 10 lat gwarancji.
  • Dodano 2 lata temu