Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Fibaro
Fibaro
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Co zyskujesz dzięki inteligentnemu domowi?

Z czym kojarzy Ci się inteligenty dom? Z bramą skonfigurowaną z samochodem, piekarnikiem uruchamianym zdalnie, a zimą przyjemnie nagrzanym wnętrzem? A może z zapachem świeżo zaparzonej kawy lub przyjemnym aromatem ciepłej kolacji po powrocie z pracy? Trudno wymienić wszystkie korzyści płynące z posiadania inteligentnego domu czy mieszkania. System Fibaro udowadnia, że rozwiązanie integrujące wszystkie urządzenia jest nie tylko proste w obsłudze, ale i dostępne dla każdego. Zestaw startowy zawierający podstawowe, ale w pełni funkcjonalne opcje można kupić już za niewiele ponad 2 tys. zł. Razem z producentem przystępnego cenowo systemu Fibaro wyjaśniamy pojęcie "inteligentnego domu" i odkrywamy tajemnicę nowoczesnych wnętrz otwartych na potrzeby domowników.

Inteligenty dom zyskuje coraz większą rzeszę entuzjastów. Trudno się dziwić – przystępna cena i mnóstwo funkcjonalności świadczy na korzyść tego rozwiązania. A zyskać możemy bardzo wiele. Za pomocą aplikacji na telefonie lub tablecie możemy sterować wybranymi urządzeniami. Od bram wjazdowych, po rolety zewnętrzne, markizy, oświetlenie wnętrz i ogrodów, temperaturę pokoi, piekarniki, ekspresy. Jednym słowem – wszystko! A nawet więcej. System poinformuje domowników o nieproszonych gościach, uruchomi odpowiednie procedury podczas zagrożenia pożarem czy zalaniem, wyłączy pozostawione żelazko lub piekarnik, zamknie okna, pomoże zminimalizować koszty związane z ogrzewaniem i energią, zadba o podlanie ogrodu, ułatwi parkowanie na posesji, a nawet zaparzy kawę – i to tuż przed powrotem z pracy, z weekendowego wypadu lub wakacji. Ilość zastosowań i możliwych konfiguracji jest niemal nieograniczona i zależy od wyobraźni użytkowników.

Co oznacza inteligenty dom? Obalamy mity

Inteligentny dom to nowoczesny system integrujący wszystkie urządzenia w domu. Pozwala sterować domem i automatyzować działania. Nie musisz mieć okazałej rezydencji czy domu wolnostojącego, aby móc cieszyć się technologicznymi udogodnieniami. Najnowocześniejsze rozwiązania Fibaro zainstalujesz także w małej kawalerce czy mieszkaniu w bloku. Różnicą będzie poziom złożoności systemu.

Często błędnie myślimy, że inteligentny dom wymaga wielu metrów kabli. Perspektywa remontu nie napawa entuzjazmem. Kucie ścian, hałas wiertarek, bałagan i wszędobylski kurz to nic przyjemnego. Współczesne inteligentne domy wcale nie potrzebują skomplikowanych zabiegów instalacyjnych. Wręcz przeciwnie, swoje działanie opierają na rozwiązaniach bezprzewodowych, które z łatwością można przenieść do nowego domu, a w razie konieczności poszerzyć o nowe funkcjonalności. Bez zbędnych, skomplikowanych procedur. Systemy bezprzewodowe są tak samo niezawodne i skuteczne jak tradycyjne kablowe, a jednocześnie bardziej subtelne w designie. To co warto wiedzieć na temat inteligentnych domów to fakt, że wcale nie musisz posiadać zawrotnej sumy pieniędzy, aby cieszyć się wnętrzem dopasowanym do potrzeb i pomagającym w codziennym życiu. Wszyscy się gdzieś spieszymy. Wszyscy też marzymy o bezpieczeństwie i komforcie we wnętrzu domu. Stąd powstały przystępne cenowo i dopasowane pod każde gusta inteligentne systemy zarządzania domem. Za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie możemy kontrolować to co się dzieje w domu i ogrodzie.

Pamiętaj, że we wnętrzach liczy się design. Inteligentny system może pięknie się prezentować. Fibaro to niezwykłe urządzenia, zamknięte w minimalistycznych, białych obudowach. Swoim wyglądem wzbogacają zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne wnętrza. Minimalizm, subtelność poszczególnych elementów bywa ogromnym atutem. Dzięki nim system estetycznie wkomponuje się w stylizację. I tutaj należy wyjaśnić, że aspekt wizualny może iść w parze z funkcjonalnością. Mimo że komponenty Fibaro są bardzo niewielkie kryją w sobie ogrom możliwości.

Poznaj korzystną ofertę Fibaro

Innowacja, inteligencja, komfort – w tych trzech słowach można opisać inteligentny system Fibaro. Jak zapewniają designerzy marki system Fibaro jest czymś więcej niż inteligentną instalacją elektryczną. Zapewnia bezpieczeństwo, oszczędza czas i pieniądze, podwyższa poziom życia. Ideą twórców Fibaro było stworzenie inteligentnego systemu sterującego domem, które spełniałoby wszystkie potrzeby użytkowników. Jednocześnie będąc dostępnym dla każdego pod kątem finansowym i instalacyjnym. System z założenia miał być bardzo elastyczny i miał umożliwiać instalację bez konieczności ingerencji w infrastrukturę domu. Prosty, szybki, bezinwazyjny montaż, możliwość rozbudowy czy przeniesienia systemu to ogromne atuty Fibaro. Z-Wave to jedyna taka technologia dostępna na rynku, która niebawem stanie standardem, takim jak sieci WiFi. „Głównym naszym założeniem było stworzenie prawdziwej, inteligentnej automatyki budynkowej. Aby zrealizować ten cel, musieliśmy przewidzieć niezliczoną ilość potencjalnych scenariuszy tak, aby System FIBARO samoistnie, bez naszej ingerencji odpowiednio reagował. Na przykład, by podczas suszy podlewanie ogrodu włączało się częściej albo by działające podlewanie wyłączało się, gdy na posesję wpuszczamy gości, aby ich nie ochlapać. Gdy zerwie się wiatr i zraszacze nie są w stanie podlać pewnej części ogrodu, pompa sekwencyjnie zwiększy ciśnienie wody w odpowiedniej sekcji. W sytuacji, gdy w zamkniętym garażu za długo pracuje silnik naszego samochodu i stężenie CO niebezpiecznie wzrośnie, system nie tylko włączy alarm, lecz od razu poinformuje o tym domowników, uruchomi wentylację, a w krytycznym momencie otworzy bramę garażową. Nad podobnymi i wieloma innymi problemami pracował zespół analityków którego jedynym zadaniem było przewidywanie tego typu sytuacji. System FIBARO, dzięki bezprzewodowej technologii Z-Wave, może współpracować z czujnikami ruchu, temperatury, wilgotności, dymu, CO, zalania, otwarcia drzwi, itp.” - opowiadają o działaniu systemu twórcy inteligentnego domu Fibaro. Dzięki połączeniu wszystkich urządzeń jesteśmy w stanie kontrolować zużycie energii elektrycznej, wody, dbać o bezpieczeństwo, czy wykorzystywać maksymalnie zasoby domu. Wbrew pozorom inteligentny dom nie musi być drogim rozwiązaniem, bardzo skomplikowanym w integrowaniu czy wdrażanym jedynie w dużych obiektach. Fibaro udowadnia, że system sprawdzi się zarówno w niewielkiej kawalerce, jak i na sporej posesji z ogrodem. Fibaro oferuje komfort oraz nowoczesny design i jest odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą mieszkać wygodnie i bezpiecznie w starannie zaaranżowanych wnętrzach.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności