Czego szukasz?
Zobacz także
Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Sala kinowa we własnym domu? Zobacz, czego potrzebujesz do zorganizowania seansu filmowego

Kino, teatr, literatura, koncerty. Nic tak nie rozwija jak czerpanie z nowych doświadczeń i inspiracji. Kilka stron przeczytanej książki jesiennym wieczorem, uczestnictwo w koncercie znanego artysty jazzowego, wyjście do teatru na Mistrza i Małgorzatę lub premiera długo wyczekiwanego filmu. Takie małe momenty, które wprawiają nas w dobre samopoczucie. Takie małe rzeczy, które rozwijają nas i nasze myśli. Skupmy się więc na jednej z inspiracji, a mianowicie - kinie. Okazuje się, że istnieją proste możliwości do tego, aby w domu mieć profesjonalne warunki do oglądania filmów.

Wspólne oglądanie filmów to świetna okazja do tego, aby spędzić ze sobą wyjątkowy czas. To także dobry pomysł na zorganizowanie maratonu filmowego z przyjaciółmi i przygotowanie pysznej uczty. Wystarczy zadbać o wygodne miejsce, smaczne przekąski i doskonałe nagłośnienie. Zadowolenie i przyjemnie spędzone chwile w takiej sytuacji mamy gwarantowane. Dzisiaj razem z firmą Samsung opowiemy o tym, jak stworzyć funkcjonalne i przytulne kino domowe w przestrzeni swojego zacisza.

Zasłony, które eliminują pogłos

W jaki sposób przemienić zwykły pokój w kino domowe? Pierwszym krokiem jest zadbanie o właściwe zaciemnienie pomieszczenia – idealnie do tego celu nadają się zasłony, które przy okazji pomogą wyeliminować pogłos i poprawić parametry akustyczne pomieszczenia. Ważne jest także odpowiednie rozmieszczenie foteli i kanapy względem ekranu. Sercem domowej sali kinowej jest jednak sprzęt – należy pamiętać, że poza obrazem, niezwykle ważna jest również jakość dźwięku. Inżynierowie z laboratorium Samsung opracowali nową wersję soundbara, który łącząc się bezprzewodowo z telewizorem tworzy nowoczesny zestaw kina domowego. Soundbar Samsung to idealne rozwiązanie, które wyróżnia się dodatkowo eleganckim wzornictwem, tworząc stylistyczną jedność z wnętrzem. Dodatkowo bezprzewodowe rozwiązanie eliminuje problem przeciągnięty kabli, co pozwala łatwo wkomponować urządzenie w każdą przestrzeń.

Wygodna sofa i duży ekran

Podstawowym składnikiem każdego kina domowego jest wygodna sofa oraz wysokiej jakości telewizor. Dlatego niezwykle ważne jest zadbanie o zadowolenie w tym wymiarze. W zależności od tego jaką przestrzenią dysponujemy dobierzmy w ten sposób optymalne rozwiązania. Zacznijmy od sofy. Jaką wybrać i gdzie ją umieścić? Dobrą praktyką jest zdecydowanie się na kolor sofy, który kontrastuje z barwą ścian, przez co optycznie powiększamy nasz salon. Natomiast decyzja o tym, gdzie postawić sofę powinna zależeć od umiejscowienia telewizora, którego najlepiej umieścić na środku salonu. Wtedy mamy pewność, że obraz będzie tak samo widziany z każdej strony. Nowoczesnej klasy telewizor Samsung z zakrzywionym ekranem gwarantuje obraz realny jak rzeczywistość, a starannie zaprojektowana krzywizna ekranu zapewnia idealną głębię i pozwala całkowicie skupić się na akcji.

Przekąski przygotowane w rytmie cza-cza

Spotkania to rozmowy, to radość, ale także wspólnie przygotowane jedzenie. Taki wspaniały moment, kiedy można w gronie najbliższych kosztować wymyślnych przekąsek. Lubimy razem gotować i jeść a we krwi mamy zapisaną miłość do próbowania nowych smaków. Krojenie, grillowanie i pieczenie uprzyjemnić może muzyka, która doda miłej atmosfery a wymarzoną jakość brzmienia na pewno zapewni głośnik Multiroom 360. Możemy umieścić dwa głośniki osobno - jeden w kuchni a drugi w salonie, dzięki temu podczas przemieszczania się będziemy słyszeć taki sam dźwięk w każdym z pomieszczeń. Na pewno wzbudzi to zaciekawienie wszystkich gości oraz wprawi w beztroski i dobry nastrój.

Głęboki i doskonały dźwięk

Doskonałym dopełnieniem seansów filmowych jest dźwięk – czysty, głęboki i odpowiedniej mocy, jak w Soundbarze Samsung. Składa się on z sześciu wbudowanych w listwę głośników oraz bezprzewodowego subwoofera zaś ścieżka audio może zachować bogactwo oryginalnego dźwięku w jakości HD. Aby dodatkowo zapewnić jeszcze bardziej realistyczne brzmienie, sprzęt został wyposażony w tzw. aktywny crossover. Rozwiązanie to oznacza, że każdy głośnik w poziomej listwie ma swój dedykowany wzmacniacz, dzięki czemu do naszych uszu dociera o wiele bardziej klarowny dźwięk. Odtworzenie wrażeń z sali kinowej w zaciszu własnego domu ułatwia również funkcja Surround Sound Expansion, która sprawia, że ścieżka audio lepiej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu i zapewnia pełniejsze wrażenia akustyczne.

W salonie, który jest zarazem centrum rozrywki, nie może zabraknąć nie tylko nowoczesnego TV, ale także soundbara. Połączenie tych dwóch urządzeń sprawi, że poczujemy wciągającą głębię obrazu, która będzie piękna z każdej strony. Okazuje się, że dotarcie do rozrywki z najwyższej półki jeszcze nigdy nie było tak proste i łatwo dostępne.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności