Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd.
Opublikowany:  

Prosty sposób na ekologiczne pranie – sprawdź, jak wygodnie oraz tanio prać i suszyć ubrania

Średnio 160 cykli rocznie, z czego każdy zużywa nawet do 60 litrów wody. Do tego mnóstwo detergentów, kilogramy proszku i długie godziny czekania. Tak wygląda pranie i suszenie w matematycznym skrócie! Te prozaiczne czynności, mimo że konieczne, nie zawsze przebiegają z korzyścią dla portfela oraz środowiska naturalnego – i choć dwoisz się i troisz, by być bardziej eko, stara pralka czy suszarka nigdy nie dorównają nowoczesnym, inteligentnym rozwiązaniom. Dlaczego?

Włącz wygodę

Wyobraź sobie, że nie musisz już zastanawiać się, jaki program prania wybrać, by nie zniszczyć tkanin znajdujących się w bębnie. Albo, że nie musisz precyzyjnie odmierzać detergentu, czy wlewać go „na oko”, by skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Nie musisz też przeczesywać mieszkania w poszukiwaniu zaginionych skarpetek, bo w razie czego, jest możliwość by dorzucić je do pralki w czasie trwania cyklu*. Tak samo postąpisz z bluzą, którą Twoje dziecko ubrudziło sosem podczas kolacji. Nie musisz także czekać na to, aż ulubiona sukienka wyschnie i denerwować się, że drogi wełniany sweter z rozmiaru L skurczył się do S. I jeszcze wiele innych rzeczy nie musisz! Wystarczy, że wybierzesz innowacyjną pralkę, pralko-suszarkę lub suszarkę Samsung AlControl i włączysz wygodę!

Zero zastanawiania się

O tym, że pralka niejako nauczy się Twoich nawyków i będzie automatycznie dozować detergenty, kiedyś można było pomarzyć. Teraz to zaledwie początek możliwości, bo innowacyjne sprzęty, takie jak Samsung AlControl, same dostosowują ilość wody i detergentów, a także dobierają czas prania niezbędny do stopnia zabrudzenia i wagi wsadu, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia środków piorących, wody oraz energii. Dzięki temu nie tylko zadbasz o domowy budżet, lecz także zredukujesz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Za wszystko odpowiedzialne są inteligentne czujniki, które... myślą za Ciebie!

Nowoczesna technologia wyręczy Cię też w procesie wybierania ustawień. Jak to możliwe? „Inteligentna pralka” z panelem AI Control analizuje minione cykle, a następnie rekomenduje parametry kolejnych**, co oszczędzi Twój czas. Takim urządzeniem możesz też sterować zdalnie przy pomocy aplikacji w telefonie – znajdziesz tam także informacje dotyczące zużycia, przebiegu procesu prania czy konieczności dolania detergentu. To prosty sposób na to, by mieć wszystko pod kontrolą (nawet wtedy gdy jesteś na urlopie), pożegnać obawy o to, że wybierzesz nieodpowiedni tryb prania, czy nauczyć dziecko odpowiedzialności. Z takim inteligentnym pomocnikiem Twoja pociecha może sama włączać pranie czy odświeżać ubrania.

Z aplikacji w telefonie możesz włączyć lub wyłączyć urządzenie, definiować ulubione programy prania i korzystać z porad dotyczących skutecznego usuwania trudnych plam – np. z kawy, wina czy oleju. Z listy obowiązków skreślisz też systematyczne sprawdzanie stanu detergentów, bo dozowniki w inteligentnych rozwiązanych uzupełniasz raz na jakiś czas, a nie podczas każdego cyklu. System szacuje, ile ml płynu zostało, a następnie kalkuluje ilość możliwych prań i dopiero w momencie konieczności uzupełnienia zapasu poinformuje Cię o tym. Dziecinnie proste, prawda?

Suszenie bez zaciągnięć i skurczonych ubrań

Inteligentna pralka to jedno. Jeśli chcesz przejść na jeszcze wyższy poziom komfortu, sięgnij po suszarkę lub rozwiązanie dwa w jednym, czyli pralko-suszarkę. To wyznaczy kres sznurkom na balkonie i oznacza koniec z gimnastyką w postaci wieszania ubrań „pod chmurką”, a w najgorszym razie znacznie je ograniczy. Takie urządzenie, podobnie jak pralka, pomoże w wyborze parametrów i – przy pomocy czujników monitorujących – optymalnie dopasuje ustawienia, by nie zniszczyć nawet najdelikatniejszych tkanin. Dzięki temu możesz suszyć nie tylko szybciej, lecz także efektywniej – bez strat w postaci zaciągniętych sweterków czy bluzek.

Efektywność suszenia poznasz też po wartościach na rachunkach za prąd – zwłaszcza jeśli wybierzesz urządzenia wyposażone w pompę ciepła, która zaliczana jest do jednych z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych! Dlaczego? Działanie pompy polega na ponownym wykorzystaniu ciepłego powietrza oraz czynnika chłodzącego zamiast elektryczności, w efekcie czego sam proces suszenia nie nadwyręża domowego budżetu, a także nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Potwierdzeniem tego jest wysoka klasa efektywności energetycznej A+++, dostępna w większości modeli z serii AI Control od Samsung.

Potrójne oszczędności

Skoro mowa o oszczędnościach, warto skupić się na tym, co jeszcze można zyskać, stawiając na innowacyjne technologie. To przede wszystkim czas! Oszczędzasz go, bo nie musisz wybierać programów i uzupełniać detergentów podczas każdego prania. Dzięki suszarkom zapomnisz o rozwieszaniu mokrych ubrań i czekaniu, aż nadadzą się do założenia. Nie musisz też spędzać długich godzin z żelazkiem w ręku, bo nad mniejszą ilością zagnieceń czuwają dedykowane funkcje (np. Bez Zagnieceń w urządzeniach Samsung AI Control) – ich włączenie spowoduje, że odzież po wyjęciu z bębna będzie nadawała się od razu do założenia albo, w zależności od materiału, wystarczy delikatne muśnięcie gorącą parą.

Co jeszcze oszczędzasz? Miejsce! Jeśli w Twojej łazience brakuje przestrzeni, mieszkanie nie należy do największych, albo zwyczajnie nie chcesz „zagracić” salonu, rozkładając tradycyjną suszarkę, wystarczy, że wybierzesz pralko-suszarkę albo suszarkę automatyczną, którą możesz zainstalować na pralce, nie zabierając cennej powierzchni podłogi.

Najważniejsze z oszczędności to te odnoszące się do kosztów! W suszarce wynikają one z najwyższej klasy efektywności energetycznej oraz pompy ciepła. W pralkach Samsung to zasługa technologii EcoBubble™, która pozwala na skuteczne usuwanie zabrudzeń w niskich temperaturach – nawet w 15°C! Brzmi nieprawdopodobnie? Ta magia to rezultat zastosowania specjalnego generatora, który miesza wodę, detergent i powietrze, tworząc aktywną pianę. Wnika ona w głąb zabrudzeń, rozpuszcza je, a następnie raz na zawsze eliminuje, chroniąc przy tym delikatne struktury materiałów i ich kolory. Dzięki temu nie tylko płacisz mniej za prąd, lecz także dbasz o ubrania, wydłużając ich żywotność.

Czysta kalkulacja

Myślisz, że jeśli coś ma być solidne i do tego wyręcza w wielu domowych obowiązkach, to musi słono kosztować? To fakt, że w segmencie produktów AGD i RTV, to, co dobre (a do tego i wysokojakościowe), kosztuje znacznie więcej – podyktowane jest to zastosowanymi technologiami, funkcjonalnością czy trwałością komponentów. Takie zakupy warto wówczas traktować jako inwestycję, która po czasie się zwróci – czy to w postaci mniejszych rachunków, czy większej ilości wolnego czasu.

Inwestycja będzie jeszcze korzystniejsza, gdy weźmiesz udział w promocji Samsung! Kupując pralkę lub suszarkę Samsung AlControl otrzymasz cashback, czyli zwrot w wysokości 500 zł na konto. Z kolei wybierając zestaw złożony z tych dwóch urządzeń, wartość rośnie nawet do 1000 zł.

Jeśli zastanawiasz się, jak ułatwić sobie życie, mieć więcej czasu dla siebie i dla rodziny, a przy tym wszystkim należycie troszczyć się o środowisko naturalne i rodzinny budżet, zainwestuj w innowacyjne pralki i suszarki Samsung. Z nimi wszystkie domowe obowiązki możesz wykonać taniej, ekologicznej, szybciej i bez obaw o to, że nieodpowiedni program zniszczy ulubione bluzki.

*Funkcja Add Wash dostępna poniżej 50 stopni C.

**Aplikacja SmartThings dostępna jest w systemie Android od wersji 8.0 i IOS od wersji 6.0.


Artykuł powstał we współpracy z marką Samsung.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności