⌛ Ostatni dzień promocji! CYBER MONDAY do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
RAD-POL
RAD-POL
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Spotkajmy się przy stole

Święta zbliżają się z każdą minutą. Uwielbiamy radosny czas oczekiwań na przyjście "pierwszej gwiazdki". Śnieg, prezenty oraz wspólne rozmowy przy pysznym jedzeniu i przyjemnościach na długo zapadają w pamięć. Mawia się, że kuchnia jest sercem domu. My uważamy inaczej. To przy stole spotykają się wszystkie drogi domowników i gości. Nie tylko w święta, ale i na co dzień wygodny mebel umili wspólne chwile. Razem z RAD-POL odkrywamy sekret doskonale skrojonej strefy jadalnianej.

Stół w naszym domu pełni wiele funkcji. Nie jest jedynie miejscem spożywania posiłków. Równie często jest biurkiem, na którym odrabiamy z dziećmi lekcje czy pracujemy. Albo wspólnie malujemy rysunki. Gdy wybierzemy ten właściwy mebel odkryjemy, że słowo „razem” nabiera nowego znaczenia.

Jak wybrać stół?

Często zastanawiamy się nad wyborem idealnego stołu. Zdajemy sobie sprawę, że to inwestycja na długie lata i niełatwo o zmianę. Stół jest zwieńczeniem doskonałej kuchni czy salonu. Podobnie jak inne meble w naszym domowym wnętrzu stanowi piękną dekorację. Oczywiście, gdy wybierzemy dobrze. A co wybrać? Jeżeli możemy pozwolić sobie na duży mebel zdecydujmy się na tego typu rozwiązanie. Wygodny, szeroki blat idealnie nadaje się do dużego domu czy mieszkania, w którym mieszka liczna rodzina. To ważne, aby każdy domownik znalazł swoje miejsce przy jedzeniu czy wspólnej grze w karty. Świetnym pomysłem może okazać się również stół rozkładany. Gdy przyjdą goście wystarczy rozsunąć mebel i przykryć eleganckim obrusem. Zwiększający powierzchnię blat wspaniale nadaje się do kawalerki czy niewielkiego anturażu. W razie potrzeby jego niewielkie gabaryty powiększymy do odpowiadającej nam wielkości. A po skończonej pracy czy miłych chwilach razem znowu stanie się zajmującym niewiele centymetrów dodatkiem gustownej stylizacji.

Jeśli zależy nam na spójności stylizacyjnej w salonie czy jadalni warto wybrać jedną linię wzorniczą. Stół będący uzupełnieniem stylowej komody i witryny jest zawsze „strzałem w dziesiątkę”. Szczególnie gdy wszystkie meble są wykonane z doskonałych materiałów. Jeśli zależy nam na ponadczasowości warto wybrać te o nutce klasyki i nowoczesności. Błyszczące powierzchnie o oryginalnych rzeźbieniach i charakterystycznych detalach będą szalenie eleganckim dodatkiem wnętrza.

Jak wybrać krzesła?

Stół nie może istnieć bez kompletu krzeseł. Najlepiej, żeby były wygodne, dopasowane do wysokości blatu i charakteryzowały się pięknym designem. Wybierając krzesła często nie zdajemy sobie sprawy, że ich funkcjonalność zależy przede wszystkim od stołu. Często dobieramy je zupełnie osobno nie mając świadomości, że nasz komfort tkwi w ergonomii, a nie ładnym wyglądzie. Niewłaściwa pozycja ciała nie sprzyja długiemu przesiadywaniu czy spożywaniu posiłków. Aby zadbać o zdrowie i spójność stylizacyjną najlepiej wybrać stół i krzesła z jednej linii wzorniczej. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie elementy będą pasować do siebie. I nie mamy tu na myśli jedynie podobnego charakteru, a odpowiednio dobrane odległości od siedzenia do powierzchni blatu.

Nie tylko od święta, ale i na co dzień strefa jadalniana odgrywa znaczącą rolę w domowej przestrzeni. To miejsce wspólnego śmiania się, biesiadowania i spędzania czasu. Może okazać się się, że doskonale zaprojektowany zestaw stół-krzesła, prócz podniesienia walorów estetycznych stylizacji, scali rodzinne więzi. A gdy nakryjemy do świątecznego stołu, zapalimy świece upewnimy się, że stół jest prawdziwym "sercem domu".


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności