Trendy 2017 roku – marmur

Marmur to materiał, który jednoznacznie kojarzy się z luksusem i elegancją. Od wieków stosowany jest jako materiał architektoniczny i wykończeniowy, a jego prestiż, mimo upływu czasu, nie mija. Nic w tym dziwnego, marmur wprowadza do wnętrza ponadczasowe piękno i szyk, dodaje mu charakteru luksusowej elegancji.

Marmur jeszcze do niedawna stosowany był głównie w łazienkach, kuchniach, jako posadzka czy do wykończenia schodów.  Teraz z powodzeniem wkracza także do naszych salonów, a marmurowe meble, jak stoliki kawowe i boczne, konsole czy półki RTV to prawdziwy hit sezonu.

nowoczesny salon z zielonym fotelem
Ostatnie trendy w wyposażeniu wnętrz pokazują, że marmur to już nie tylko materiał kojarzony z klasycznie luksusowymi, e ...

Ostatnie trendy w wyposażeniu wnętrz pokazują, że marmur to już nie tylko materiał kojarzony z klasycznie luksusowymi, ekskluzywnymi wnętrzami. Wykonane z tego materiału meble czy dodatki z powodzeniem aranżowane są bowiem do wnętrz w stylu skandynawskim, minimalistycznych czy nowoczesnym. Marmurowe powierzchnie, meble i dodatki doskonale sprawdzą się w niemal każdej aranżacji pod jednymi warunkiem – nie będą dominowały i przytłaczały wnętrza, a jedynie podkreślały jego charakter na zasadzie akcentu.

Wprowadzając marmurowe elementy na zasadzie dodatku unikniemy też częstego problemu aranżacji zdominowanych marmurem, tj. nadmiernej surowości i chłodu takich wnętrz. Z umiarem stosowane dodatki łatwo bowiem ocieplić, np. zestawiając je z ponadczasowym drewnem lub przytulnymi tekstyliami, jak pledy, poduszki, grube dywany. Idąc w zgodzie z obecnymi trendami, marmurowe meble możemy dopasować do niemal każdej stylistyki, nie tylko klasycznej czy nowoczesnej. Marmurowe blaty stolików czy konsoli w połączeniu z lakierowanymi na złoto, metalowymi podstawami będą idealnym dopełnieniem wnętrz w stylu glamour. Zestawienie marmuru z białymi czy czarnymi elementami to bardzo uniwersalne połączenie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Ta kombinacja jest szczególnie popularna w modnych cały czas wnętrzach w stylu skandynawskim: w postaci stolików kawowych czy bocznych i szafek RTV w salonach, a także konsoli w przedpokojach.

> Zobacz marmurowe meble i dekoracje

Marmurowy trend to jednak nie tylko meble, ale też cała gama dodatków. Szczególnie wdzięcznym, nietuzinkowym i przyciągającym spojrzeniem dodatkiem są zegary z marmurowymi tarczami. Dzięki zastosowaniu marmuru o różnych wybarwieniach: białym, zielonkawym, szarawym czy czarnym dopasujemy je do wielu aranżacji, nie tylko domowych, ale też biurowych. Efektownie prezentuje się też imitacja marmurowej tekstury – na poduszkach, pufach czy pościeli. To nie tylko piękny, ale też praktyczny dodatek, który niewielkim kosztem doda wnętrzu elegancji i klasy.

Marmur w wyposażeniu wnętrz to pewny trend 2017 roku. Patrząc jednak wstecz i biorąc pod uwagę historię tego materiału, możemy mieć pewność, że jeszcze przez długi czas będziemy cieszyć oko „marmurowymi aranżacjami” - ponadczasowe piękno marmuru nie ma bowiem sobie równych.

> Odwiedź stronę 9design.pl

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze