Funkcjonalna i minimalistyczna kuchnia? Poznaj markę next125

Niemiecka marka next125 to doskonałe, wyważone wzornictwo, najwyższej jakości materiały i perfekcyjne wykonanie. Projekty next125 wyróżniają się doskonałą harmonią wszystkich elementów. Minimalistyczne bryły, zgeometryzowane formy oraz czystość linii pozwalają uzyskać jedyne w swoim rodzaju meble, w których nowoczesna surowość została wyniesiona do rangi sztuki.

drewniane fronty mebli kuchennych
next125 - fornir naturalny dąb plus lakier satynowy

Marka stworzona została przez projektantów firmy Schüller. W fabryce firmy – w niemieckim Herrieden – 1.300 pracowników produkuje rocznie ponad 100.000 zestawów mebli kuchennych zaprojektowanych według indywidualnych potrzeb każdego z klientów. Założona przez Otto Schüller’a w 1966 roku, aktualnie jest jednym z 5 najlepiej sprzedających się marek mebli kuchennych na świecie. Firma Schüller może poszczycić się marką premium jaką jest linia next125. next125 to kuchnie doskonałe, stworzone z myślą o wysokich wymaganiach klientów. Jakość, funkcjonalność i niepowtarzalne wzornictwo to podstawowe atuty tej kolekcji.

nowoczesna kuchnia w szarościach
next125 - lakier matowy - kryształowo szary

next125 przenosi projektowanie kuchni na wyższy poziom

Charakterystyczny design kuchni next125 realizuje filozofię marki – tworzenie solidnych, budzących zaufanie produktów, których estetyczne wzornictwo będzie sprzeciwem wobec szybko zmieniających się trendów. Wyróżnikiem kuchni next125 jest prostota, zgeometryzowanie form i idealna symetria w przebiegu linii mebli. Brak zbędnych elementów ozdobnych oraz pewna surowość designu podkreśla esencję stylu kuchni produkowanych przez tę markę. Projektanci linii next125 nie pozostawiają żadnego elementu kuchni przypadkowi - spójna myśl koncepcyjna jest widoczna w każdej realizacji. To produkt dedykowany najbardziej wymagającym klientom ceniącym perfekcyjny design, innowacyjność i funkcjonalność. Takie podejście next125 doceniły międzynarodowe środowiska architektoniczne i designerskie. Kolekcja otrzymała prestiżową nagrodę „Red Dot Design Award” przyznawaną najlepszym projektom wzornictwa przemysłowego. Marka jest również laureatem nagrody „Interior Innovation Award”, która otrzymała za szczególną dbałość o perfekcyjne wykończenie detali mebli, czyli w zakresie uchwytów.

czarne meble w kuchni
next125 - fornir stary dąb, szkło matowe indygo

Niepowtarzalne materiały i rozwiązania next125

Nowością next125 jest jedyny w swoim rodzaju, unikalny front ceramiczny, dostępny w dwóch odcieniach szarości. Płytę ceramiczną podtrzymuje wysokiej jakości konstrukcja ramowa w kolorze aluminium. Zabezpiecza ona również wąskie krawędzie frontu przed uszkodzeniami oraz podkreśla minimalistyczny styl mebli. Fronty ceramiczne są przy tym niezwykle wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości. To duży atut mebli kuchennych narażonych na częste zabrudzenia a także uszkodzenia spowodowane np. uderzeniem ciężkim naczyniem. Trwała i solidna ceramika wykorzystywana jest również w projektach next125 jako materiał na blaty kuchenne oraz panele boczne mebli. Połączenie trzech płaszczyzn wykonanych z tego samego materiału pozwala stworzyć niezwykle monolityczną, odznaczającą się wyjątkową estetyką aranżację. W wizerunek produktów klasy premium wpisuje się również inna nowość next125 - mechaniczny system TIP ON. Umożliwia on bezuchwytowe otwieranie frontów, a w konsekwencji rezygnację z tradycyjnych, wystających uchwytów. Dzięki temu meble zyskują idealnie gładką bryłę o wyjątkowo przejrzystej, zredukowanej formie.

next125 - front ceramiczny w kolorze betonu, fornir dąb naturalny
next125 - front ceramiczny w kolorze betonu, zastosowany system TIP ON
>> POZNAJ NEXT125 <<

next125 jest również autorem projektu eleganckiego, niezwykle „lekkiego” w formie stołu kuchennego, będącego jednocześnie wyspą kuchenną. To kolejny projekt obsypany prestiżowymi nagrodami i jednocześnie funkcjonalny element kuchni entuzjastycznie przyjęty przez konsumentów. Kolejnym ciekawym pomysłem marki next125 są aranżacje „kuchni wiszących” czyli takich, w których wszystkie szafki kuchenne mocowane są bezpośrednio do ściany. Kuchnia, której wszystkie elementy zawieszone są na ścianach – tego jeszcze nie było! Za ten innowacyjny pomysł producent next125 otrzymał „Interior Innovation Award” w 2013 oraz nominację do „German Design Award” w 2014.

next125 - wyspa kuchenna w formie stołu
next125 - kuchnia wisząca

Meble next125 nie tylko wyglądają imponująco, projektanci pomyśleli również o komforcie użytkowania kuchni. Moduły mogą zostać wyposażone w nowoczesne systemy organizacji wewnętrznej. Jednym z nich są wkłady „Primus”, które dają możliwość różnorodnego kreowania wyposażenia szuflad. Wkłady wykonano drewna dębowego, wpływającego na estetykę wnętrza mebli. Ponadto są one perfekcyjnie dostosowane do wymiarów zabudowy. W oparciu o system wkładów „Primus” możemy tworzyć różnorodne kombinacje, np. umieścić w szufladzie słoiczki z przyprawami, wyprofilowane wkłady na noże kuchenne, przegrody na ręczniki papierowe czy porcelanowe miseczki. Inną propozycją przygotowaną z myślą o optymalnym zagospodarowaniu wnętrza zabudowy, są systemy pudełek Flex-Box. Pozwalają one dowolnie sortować i grupować kuchenne przedmioty, dzięki czemu wnętrze zabudowy jest zawsze uporządkowane i zachowuje estetyczny wygląd.

next125 - wyposażenie szuflad
next125 - wyposażenie szuflad

next125 – kuchnia na wiele lat

W ofercie next125 dostępne są fronty fornirowane, ceramiczne, szklane, lakierowane (w połysku, macie, metaliczne, satynowe) oraz wysokiej jakości laminaty. W tym roku marka zdecydowanie postawiała na poszerzenie oferty kolorystycznej dopasowując ją do aktualnych trendów, stawiając na szarości, odcienie brązu i beżu. W sumie next125 oferuj kilkadziesiąt różnych możliwości kolorystycznych i materiałowych. next125 to połączenie mistrzowskiego rzemiosła i materiałów najwyższej jakości. Ponadczasowy, oszczędny w formie design oraz doskonała jakość jest gwarancją, że kuchnie next125 to produkt na wiele lat.

next125 - kuchnia wisząca
next125 - kuchnia wisząca

Producent podkreśla także bliski związek marki z naturą i jej proekologiczny wymiar. Odzwierciedleniem tego podejścia są również niezwykle oryginalne i nietypowe kampanie reklamowe marki, w których pojawiają się zwierzęta hodowlane – owce, kozy czy osły.

next125 - lakier satynowy w kolorze żółtym
next125 - lakier satynowy w kolorze żółtym
>> KONZEPT - kuchnie niemieckie <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia

Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia

Komentarze