Targi Rzeczy Ładnych 22-23 Kwietnia. Wywiad z organizatorami

22 -23 kwietnia w Ethosie przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie odbędzie się 9. edycja największych targów designu w Polsce! Imprezie towarzyszyć będzie wystawa łącząca design z ekologią.

To dwudniowe święto miłośników piękna, sztuki i designu, rokrocznie przyciąga tłumy odwiedzających, nie bez powodu więc uznawane jest za najbardziej prestiżową i najchętniej odwiedzaną imprezę tego typu w Polsce. Podczas wiosennych targów zaprezentuje się około 150 wystawców, a imprezie towarzyszyć będzie otwarcie wystawy: „Miasto i las”, łączącej design i projektowanie z ochroną środowiska i propagującej postawy proekologiczne. Zapraszamy w związku z tym na wywiad z organizatorami: AJKĄ MROCZKOWSKĄ, ANNĄ PRUSZYŃSKĄ I PAWŁEM STREMSKIM.

Zobacz listę wystawców >>

Jak to się zaczęło - to znaczy skąd pomysł na organizowanie targów?

W Polsce był i nadal jeszcze jest dosyć niski poziom świadomości estetycznej. Zawsze chcieliśmy to zmieniać. Pojawił się więc pomysł zorganizowania imprezy, której mianownikiem będą ładne, dobrze zaprojektowane przedmioty. Chcieliśmy pokazać ludziom, że warto otaczać się nimi, że to może wpłynąć na jakość ich życia. Chcieliśmy oswoić to, czym jest design bez używania tego słowa ponieważ kojarzyło się ono z czymś nieprzystępnym, drogim, elitarnym, abstrakcyjnym i oderwanym od rzeczywistości zwykłych ludzi. Postanowiliśmy więc zrobić imprezę promującą po prostu estetyczne stoły, talerze, plakaty, fotele, zabawki dla dzieci czy poduszki. Imprezę z dobrą energią i bez słowa „design” odmienianego przez wszystkie przypadki. Każdy z nas może mieć ładne rzeczy, bo te są na wyciągnięcie ręki.

MijoLine
MijoLine

Według jakiego kryterium dobieracie lokalizację Targów?

Staramy się zawsze odkrywać przestrzeń, która na co dzień nie jest dostępna/otwarta dla publiczności. Lokalizacja przestrzeni musi być atrakcyjna, w centrum miasta, z ładnym widokiem i dobrym dojazdem komunikacją miejską. Ważnym kryterium jest też oczywiście metraż. W tej chwili potrzebujemy około 3000m2. Znalezienie takiej powierzchni w centrum miasta jest trudnym zadaniem, ale zawsze jakoś się nam to udaje.

Czy macie wierne grono widzów/wystawców, którzy wracają do Was z każdą kolejną edycją TRŁ?

Tak, część naszych odwiedzających to stali klienci.

Czy macie wierne grono widzów/wystawców, którzy wracają do Was z każdą kolejną edycją TRŁ?

Tak, część naszych odwiedzających to stali klienci.

Woody Woody
Woody Woody

Ile czasu zajmuje Wam przygotowanie jednej edycji?

Trudno to policzyć bo o targach myślimy cały rok, ale pewnie intensywne przygotowania trwają około 3 miesięcy

Czym dla Was jest design?

Wszystkim co nas otacza.

Macie czas kupić coś dla siebie podczas targów? Jakie są Wasze ulubione sekcje?

Podczas kilku pierwszych edycji faktycznie zdarzało się, że nie mieliśmy na to czasu, ale teraz pilnujemy tego żeby każde z nas miało chwilę na zakupy. Największe zakupy robimy w strefie Print z plakatami oraz w strefie Ceramika.

LittleForm Studio
LittleForm Studio

Czy w tej edycji także możemy spodziewać się debiutów? Jakich?

Zawsze staramy się promować marki, które są nowe na rynku. Udział w TRŁ to dla nich fajny start i szybkie dotarcie do dużej publiczności. Podczas tej edycji zadebiutuje np. marka Lilli Living projektująca fotele dla karmiących mam oraz firma Talukko produkująca meble.

Czy dostajecie jakieś komentarze od zwiedzających i wystawców? Jakie, tzn chodzi o takie które np. pomagają przy tworzeniu kolejnych edycji, albo zwracają Waszą uwagę na niecodzienne aspekty, czy choćby mówią o gustach Polaków?

Zawsze wsłuchujemy się w komentarze zarówno odwiedzających jak i wystawców. Widzimy jak klienci naszych wystawców stają się co raz bardziej świadomymi konsumentami, doceniającymi przedmioty nieprodukowane masowo, wytwarzane w Polsce. Odwiedzającym staramy się maksymalnie ułatwiać zakupy i umilić czas, który spędzają na targach (dużo ludzi przychodzi do nas na kilka godzin, nie tylko na zakupy, ale żeby coś zjeść, spotkać się ze znajomymi itp)

LittleForm Studio
LittleForm Studio

Czy jest jakieś szczególne wydarzenie, które utkwiło Wam w pamięci z tych poprzednich 8 edycji?

Podczas pierwszej edycji Kalva produkującą ceramikę wyprzedała cały swój towar już w pierwszym dniu targów (a przyjechali z Karkowa samochodem typu combi). Nauczeni doświadczeniem, na drugą edycję wzięli znacznie więcej towaru, zapakowali pod sam dach busa, ale znowu pierwszego dnia wszystko wyprzedali. Wydarzeniem, które na długo zapamiętamy był też wykład Daniela Libeskinda, który otwierał zimową edycję targów w 2015r.

Łyko
Łyko
Targi Rzeczy Ładnych >>

Targi Rzeczy Ładnych | 22-23 Kwietnia, w godz. 11-19

ETHOS - Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa, Wstęp: 5 zł

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Wywiady

Zobacz więcej artykułów w kategorii Wywiady

Komentarze
 1. Piękne inspiracje! <3

 2. Ekaterina Sharkova пойдем?

 3. nie mogę się doczekać <3

 4. Paulina Brzoz

 5. A miejscowosc Jaka?

 6. Targi odbywają się w Warszawie, ETHOS - Plac Trzech Krzyży 10/14 👍

 7. Monika Miodek coś dla Ciebie :)

 8. 😀o tak

 9. nie mogę się doczekać!

 10. Kinga Burnat Bień

 11. Bardzo fajne propozycje.

 12. rq111q