Rośliny i wiosenna zieleń w domu

Zielone rośliny w domu to nie tylko dekoracja, lecz także sposób na oczyszczenie powietrza i poprawę samopoczucia po męczącym dniu. Kwiaty absorbują dwutlenek węgla, dostarczają tlen, mają właściwości nawilżające, a nawet terapeutyczne. Na dodatek, prezentują się fenomenalnie i nudne cztery kąty potrafią zamienić w oazę. Najpiękniejsza z pór roku sprawia, że na wiosenną przemianę i kwitnące pnącza mamy ochotę jeszcze bardziej. Pogoda nastraja do tego, by zaprosić na stałe nieco wiosennej aury do środka i skorzystać z jej dobroczynnego wpływu.

Za sprawą ciekawych donic, sadzonek i drzewek opowiemy, jak wyczarować unikatowy klimat w każdym pokoju, a tym samym skorzystać z pozytywnych aspektów jakie gwarantują zieleńce. Napiszemy jak wykreować szklarnię w kuchni lub stworzyć zachwycającą instalację ścienną w salonie. Na koniec zwykłe lokum przeistoczymy w wiszące ogrody Semiramidy i przeniesiemy się do babilońskiego świata cudów. Nad metamorfozą warto zastanowić się już teraz, ponieważ w sklepie IKEA od 29.04 do 9.05 na wszystkie rośliny doniczkowe i doniczki obowiązuje 15% rabatu.

drewniany stojak na zioła w kształcie drabiny ikea

Jak udekorować parapet?

Parapet to miejsce wręcz zarezerwowane na bujną roślinność. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w industrialnym lofcie, apartamencie retro czy klasycznym lokum – wszędzie tam, musisz wykorzystać powierzchnię, która aż prosi się o ciekawe kompozycje. Wystarczy, że dobierzesz rośliny, które podkreślą charakter wnętrza. We współczesnym pokoju sięgnij po proste osłonki BITTEGURKA, oparte na bambusowych nóżkach. W prowansalskich i angielskich klimatach sprawdzą się ażurowe donice ROSÉPEPPAR, a jeśli jesteś fanem eklektyzmu, udekoruj go mieszanką kolorowych wazonów PAPAJA. Znakomitym sposobem na wykorzystanie parapetu jest wykreowanie mini ogródka, gdzie w jednej szerokiej donicy możemy umieścić różne, barwne sadzonki i rozkoszować się ich pięknem w okresie kwitnienia. Warto wybrać rośliny, które będą wywierały korzystny wpływ na domowników – amarylis, kaktusy czy begonie, by raczyć organizm ich oddziaływaniem na otoczenie.

Które rośliny mogą znaleźć się w sypialni?

Nie wszystkie rośliny będą odpowiednie do sypialni, ale nie oznacza to, że nasza alkowa musi być pozbawiona zielonych łodyg. Istnieją odmiany, które bez przeszkód mogą ozdabiać powierzchnię parapetu oraz podłogi i ścian. Jedną z nich jest aloes, który filtruje powietrze i je nawilża, zapewniając nam błogi sen. Z intensywną głębią jego zielonych liści doskonale współgra biel osłonki MUSKOT. Wyższe odmiany lepiej ulokować w masywnej konstrukcji, zaprojektowanej przez Béatrice Durandard, PEKANNÖT. Poza aloesem, w sypialni można umieścić urocze storczyki, które także dotlenią nasz organizm podczas snu. Delikatne gałązki z wesołymi pąkami kwiatów u szczytu, staną się gwarancją wspaniałego humoru o poranku i wyeliminują problem niewyspania się. Kwiaty są najbardziej oryginalną dekoracją każdego pokoju i receptą na wypoczynek!

>> Zobacz rośliny i doniczki IKEA <<

Inspirujące sposoby na aranżację domowych ogrodów

W każdym salonie dumnie zaprezentują się Palma Arcea, Difenbachia oraz Ficus, które oprócz ciekawych zielonych łodyg będą naturalnym filtrem powietrza. Najlepszym miejscem do ich ulokowania jest podłoga, a atrakcyjne stojaki z kolekcji SOLROSFRÖ podkreślą ich piękno. W takiej aranżacji sprawdzą się też monumentalne donice ÖSTLIG, które dzięki otworom drenażowym mogą zdobić tarasy i ogrody. Do kuchni warto wybrać zioła i rośliny jadalne, by podczas przyrządzania rodzinnego obiadu można było szybko sięgnąć po aromatyczną miętę, eteryczną lawendę lub świeżą bazylię. Parapet kulinarnego lokum możemy wykorzystać do stworzenia swojego ogródka i w miniszklarni SOCKER wyhodować ciekawe mieszanki.

Wiszące ogrody Semiramidy w domowym wydaniu!

A co gdyby tak, przenieść trochę babilońskiego piękna do wnętrza swojego mieszkania i ukwiecić gładkie ściany? W tym przypadku sprawdzi się znana wszystkim paprotka, która uchodzi za naturalny nawilżacz powietrza. Jej bujne kopki mogą zawisnąć pod sufitem w stylowych doniczkach BITTEGURKA lub spocząć na ciekawych konstrukcjach SATUMAS. Pamiętajmy, że najlepszym pomocnikiem w aranżacji domowej krainy jest nasza wyobraźnia, więc warto wykorzystać kreatywność i ulokować wiszące odmiany tam, gdzie tylko mamy ochotę. Stylowe roślinki mogą zdobić ramy obrazów lub wesoło wystawać z artystycznych wazonów. Każda monotonna i pozbawiona wyrazu ściana przyjmie oryginalne pnącza, które na odpowiedniej podpórce na kwiaty będą zdobić jej całą powierzchnię!

Wiosna w sercu = wiosna w domu – niezależnie od aury panującej za oknem. Bujna roślinność to nie tylko doskonały pomysł na dekorację wnętrza, lecz także sporo plusów dla naszego zdrowia. W IKEA możemy rozpłynąć się w kwiecistych możliwościach, stworzyć przestrzeń pełną piękna i cieszyć się czystością powietrza oraz fenomenalnym widokiem.

>> IKEA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze

Anonimowy użytkownik

Kocham kwiaty! tyle ich mam,że już brakuje miejsca ;-)
  • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Paulina Bartkowiak - Prusak :)
  • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ja również jestem kwiatocholiczką😍 Mam ich całe tuziny, w każdym pomieszczeniu i gdy kupuję nowe egzemplarze muszę je chować przed mężem bo on twierdzi, że u mnie kwiaty to już obsesja😂😂 wnoszę je dyskretnie do domu i cichcem szybciutko gdzieś chowam i tak stawiam obok innej roslinki żeby się nie połapał,że to nowa..
  • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

U mnie w domu wiosenne aranżacje kwiatowe, m.in. z IKEA:)
  • Dodano 2 lata temu