Co szukasz?
Zobacz także

Nowoczesna sypialnia na poddaszu - jak ją urządzić?

Uczynienie poddasza częścią użytkową domu, zwiększa powierzchnię mieszkalną. Często występujące na poddaszu skosy, utrudniają odpowiednie zagospodarowanie pomieszczeń. Warto rozważyć urządzenie sypialni na poddaszu, ponieważ nowoczesna sypialnia nie wymaga wysokiej zabudowy, a urządzona pod skosami - może zyskać dodatkowego uroku.

sypialnia na poddaszu, ściany z drewnianych paneli, białe ściany, biała pościel

Jak urządzić funkcjonalną sypialnię na poddaszu?

Funkcjonalność to jedna z wartości, którymi należy kierować się przy urządzaniu wnętrz. Skosy w pomieszczeniach na poddaszu utrudniają nieco odpowiednie wykorzystanie przestrzeni, ale przy pomocy odpowiednich mebli i dobrego ich ustawienia, można uczynić pomieszczenie nie tylko ładnym, ale i praktycznym.

neon na ścianie w sypialni, granatowa ściana w sypialni, ciemna sypialnia

Wydawać się może, że umieszczenie łóżka pod ścianą ze skosem pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jednak nie jest to rozwiązanie funkcjonalne i wygodne - każdego ranka, wstając z łóżka, jesteśmy narażeni na uderzenie się o niską, skośną ścianę. W sytuacji, gdy chcemy tego uniknąć, a już na pewno w przypadku łoża małżeńskiego, należy tak ustawić mebel, by mieć do niego swobodny dostęp z obu stron. Dlatego też, łóżko w nowoczesnej sypialni powinno być ustawione w miejscu o optymalnej wysokości ścian - najczęściej w środkowej części pomieszczenia.

biała sypialnia na poddaszu, pościel w drobną kratkę, biała komoda na nóżkach

Meble i dodatki, które powinny znaleźć się w nowoczesnej sypialni

Styl nowoczesny przejawia zamiłowanie do minimalizmu. Proste formy i umiar w ilości dodatków oraz dekoracji to podstawowe zasady tego stylu. Sypialnia na poddaszu, poza łóżkiem, powinna posiadać jedną szafę, najlepiej wykonaną pod zabudowę - pozwoli to na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dodatkowo można pokusić się o niewielkie szafki nocne, ustawione po obu stronach łóżka.

metalowy zegar na ścianie, ceglana ściana metalowa lampa podłogowa, ściana z drewnianym regałem

W związku z tym, że dziś już nikogo nie dziwi obecność telewizora w sypialni, sprzęt ten warto zamontować na przeciwległej do łóżka ścianie, na specjalnym uchwycie RTV. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można zrezygnować z dodatkowej półki pod telewizor. Na wyposażenie sypialni może również składać się niewielka komoda na bieliznę, lub regał na książki, ale tylko wówczas, gdy pomieszczenie jest dość duże. W mniejszej sypialni lepiej zrezygnować z dodatkowych mebli, aby nie uzyskać wrażenia ciasnoty i bałaganu.

sypialnia na poddaszu, białe łóżko na nóżkach, biała sypialnia z czerwonymi akcentami

Ogromna rola koloru

Kolory odgrywają w sypialni na poddaszu niezwykle istotną rolę. Obecne trendy aranżacji nowoczesnych wnętrz to powrót do uniwersalnej bieli, która optycznie powiększy i rozjaśni sypialnię. Jeśli klasyczny kolor ścian nie do końca nas przekonuje, świetnym pomysłem będzie położenie intensywnej barwy na jedną ścianę, najlepiej na tę, przy której znajduje się wezgłowie łóżka. Najmodniejsze kolory to obecnie głęboki fiolet, intensywny turkus, soczysta fuksja lub energetyczna żółć. Dobierając dodatki i dekoracje, pamiętajmy, by były utrzymane w tej samej kolorystyce i stylu, co reszta pomieszczenia.

biała sypialnia w stylu skandynawskim

Urządzenie nowoczesnej sypialni na poddaszu to świetne rozwiązanie, pozwalające w praktyczny sposób wykorzystać pomieszczenie ze skosami i zapewniające ciszę i spokój, tak niezbędne dla pełnego wypoczynku.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów