🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Nowoczesna sypialnia na poddaszu - jak ją urządzić?

Uczynienie poddasza częścią użytkową domu, zwiększa powierzchnię mieszkalną. Często występujące na poddaszu skosy, utrudniają odpowiednie zagospodarowanie pomieszczeń. Warto rozważyć urządzenie sypialni na poddaszu, ponieważ nowoczesna sypialnia nie wymaga wysokiej zabudowy, a urządzona pod skosami - może zyskać dodatkowego uroku.

Jak urządzić funkcjonalną sypialnię na poddaszu?

Funkcjonalność to jedna z wartości, którymi należy kierować się przy urządzaniu wnętrz. Skosy w pomieszczeniach na poddaszu utrudniają nieco odpowiednie wykorzystanie przestrzeni, ale przy pomocy odpowiednich mebli i dobrego ich ustawienia, można uczynić pomieszczenie nie tylko ładnym, ale i praktycznym.

Wydawać się może, że umieszczenie łóżka pod ścianą ze skosem pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jednak nie jest to rozwiązanie funkcjonalne i wygodne - każdego ranka, wstając z łóżka, jesteśmy narażeni na uderzenie się o niską, skośną ścianę. W sytuacji, gdy chcemy tego uniknąć, a już na pewno w przypadku łoża małżeńskiego, należy tak ustawić mebel, by mieć do niego swobodny dostęp z obu stron. Dlatego też, łóżko w nowoczesnej sypialni powinno być ustawione w miejscu o optymalnej wysokości ścian - najczęściej w środkowej części pomieszczenia.

Meble i dodatki, które powinny znaleźć się w nowoczesnej sypialni

Styl nowoczesny przejawia zamiłowanie do minimalizmu. Proste formy i umiar w ilości dodatków oraz dekoracji to podstawowe zasady tego stylu. Sypialnia na poddaszu, poza łóżkiem, powinna posiadać jedną szafę, najlepiej wykonaną pod zabudowę - pozwoli to na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dodatkowo można pokusić się o niewielkie szafki nocne, ustawione po obu stronach łóżka.

W związku z tym, że dziś już nikogo nie dziwi obecność telewizora w sypialni, sprzęt ten warto zamontować na przeciwległej do łóżka ścianie, na specjalnym uchwycie RTV. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można zrezygnować z dodatkowej półki pod telewizor. Na wyposażenie sypialni może również składać się niewielka komoda na bieliznę, lub regał na książki, ale tylko wówczas, gdy pomieszczenie jest dość duże. W mniejszej sypialni lepiej zrezygnować z dodatkowych mebli, aby nie uzyskać wrażenia ciasnoty i bałaganu.

Koc Ricky 220x240 Kremowy Eurofirany

Koc Ricky 220x240 Kremowy Eurofirany

109 zł

Ogromna rola koloru

Kolory odgrywają w sypialni na poddaszu niezwykle istotną rolę. Obecne trendy aranżacji nowoczesnych wnętrz to powrót do uniwersalnej bieli, która optycznie powiększy i rozjaśni sypialnię. Jeśli klasyczny kolor ścian nie do końca nas przekonuje, świetnym pomysłem będzie położenie intensywnej barwy na jedną ścianę, najlepiej na tę, przy której znajduje się wezgłowie łóżka. Najmodniejsze kolory to obecnie głęboki fiolet, intensywny turkus, soczysta fuksja lub energetyczna żółć. Dobierając dodatki i dekoracje, pamiętajmy, by były utrzymane w tej samej kolorystyce i stylu, co reszta pomieszczenia.

Koc Lucy 2

Koc Lucy 2

69 zł

Urządzenie nowoczesnej sypialni na poddaszu to świetne rozwiązanie, pozwalające w praktyczny sposób wykorzystać pomieszczenie ze skosami i zapewniające ciszę i spokój, tak niezbędne dla pełnego wypoczynku.


Inne artykuły w tej kategorii


 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności