Oszczędne baterie do łazienki

Ekologia to nie tylko modny trend, ale przede wszystkim świadome wybory. W domu jest wiele sposobów na to, by odpowiednio zatroszczyć się o środowisko naturalne, a łazienka jest jednym z miejsc, w którym powinniśmy szczególnie mieć to na uwadze. Innowacyjne technologie pomagają oszczędzać cenne zasoby i wpływają na obniżenie kosztów życia. Oszczędna bateria łazienkowa jest inwestycją. To ekonomiczny krok ku ekologii. Na co zwracać uwagę, wybierając baterię umywalkową, bidetową czy zestaw natryskowy? Wskażemy najważniejsze punkty, wykorzystując produkty Cersanit jako przykład.

Armatura Cersanit jest kompilacją funkcjonalności, dobrej jakości i ciekawego designu. W gąszczu atutów wyłania się ten jeden kluczowy – oszczędność. Perlator oraz głowica Cersanit Water Save, mechanizm Cersanit Thermo-Block czy funkcja Eco, zastosowana w rozwiązaniach natryskowych to elementy, dzięki którym rachunki za wodę i energię nie będą tak wysokie, a środowisko znacznie mniej obciążone.

bateria prysznicowa ze słuchawką, czarna bateria umywalkowa

Jaką baterię umywalkową wybrać?

Bateria umywalkowa musi być nie tylko stylowa, lecz także praktyczna. Codziennie bowiem korzystamy z niej kilka razy, dlatego warto poszukać doskonałego rozwiązania – wykonanego z solidnych materiałów, gwarantującego optymalne zużycie wody i korespondującego ze stylem panującym w łazience. Wbrew pozorom to bardzo trudny wybór, ponieważ oferty producentów pełne są rozmaitości – od bardziej wymyślnych i designerskich produktów, po te klasyczne pełne szyku i elegancji. Co jest najważniejsze w baterii umywalkowej? Głowica! Ten element określany jest sercem armatury. Pozwala na regulację natężenia strumienia oraz temperatury. Jest gwarantem trwałości i wytrzymałości, zwłaszcza dwustopniowa głowica ceramiczna – uniemożliwiająca przepływ wody na pełnej mocy – którą znajdziemy w rozwiązaniach Cersanit (m.in. baterie z segmentu Design, takie jak LUVIO, MAYO czy VIGO). Oprócz tego, wybierajmy baterie wyposażone w perlator, czyli specjalną nakładkę napowietrzającą wodę, która w znaczny sposób ogranicza jej zużycie oraz Thermo-Block – ułatwiający regulowanie poziomu temperatury, gwarantując bezpieczeństwo i oszczędności.

tradycyjne baterie łazienkowe
>> Zobacz wszystkie baterie umywalkowe CERSANIT <<

Na co zwrócić uwagę, kupując baterię wannowo-natryskową?

Nie tylko w strefie umywalki możemy znaleźć sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. Wanna także może być częścią aranżacji, warunkującą odpowiednie wykorzystanie zasobów wody i energii. Baterie wannowo-natryskowe – podobnie jak umywalkowe – powinny być wyposażone w elementy takie jak: ceramiczna głowica – zapewniająca trwałość i niezawodność armatury – oraz perlator – pozwalający zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%! Wachlarz atutów rozwiązań wannowych oraz natryskowych warto poszerzyć o ogranicznik temperatury wody, służy temu m.in. mechanizm Cersanit Thermo-Block. Specjalny pierścień głowicy pozwala odpowiednio regulować poziom temperatury i zmieniać jej proporcje. Sprzyja to nie tylko zapobieganiu oparzeniom, lecz także ogranicza wydatki przeznaczone na energię elektryczną i oczywiście wodę. Taki mechanizm znajdziemy m.in. w baterii wannowo-natryskowej ściennej z kolekcji MAYO.

czarne baterie łazienkowe, biała szafka pod umywalkę
>> Zobacz wszystkie baterie wannowo-natryskowe CERSANIT <<

Która bateria bidetowa będzie najlepsza?

Wielu z nas coraz częściej montuje w swoich łazienkach bidet – ze względów higienicznych czy funkcjonalnych. W tym przypadku także należy rozważyć armaturę sprzyjającą generowaniu oszczędności i ograniczającą zużycie wody. Wspomniany perlator, zwany aeratorem, może stać się częścią baterii bidetowej i dzięki napowietrzaniu wody zmniejszy jej przepływ do jedynie 6 litrów na minutę. Na czym to dokładnie polega? Specjalna nakładka, przypominająca sitko umieszczana jest końcu wylewki. Uruchomiony strumień, mimo, że wydaje się być silny, zużywa nawet o 50% wody mniej, za sprawą efektu napowietrzenia. To klucz do ekonomicznego i ekologicznego życia! Perlator Water Save możemy znaleźć w rozwiązaniach Cersanit – np. VERO.

klasyczna linia baterii łazienkowych
>> Zobacz wszystkie baterie bidetowe CERSANIT <<

Jak szukać oszczędności pod prysznicem?

Jeśli mowa o oszczędnościach, nie sposób pominąć strefy prysznica. Od dawna wiadomo, że w porównaniu z kąpielą w wannie, prysznic jest znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jednak producenci sanitariatów sprawili, że ta orzeźwiająca kaskada może być jeszcze bardziej eko niż nam się wydaje. Podobnie jak perlator w bateriach umywalkowych czy bidetowych, tak funkcja Cersanit Turbo Air, którą znajdziemy m.in. w zestawie Cersanit SENTI, przyczyni się do stworzenia obfitego strumienia wody, wykorzystując znacznie mniej cennego zasobu. Efekt oszczędności spotęguje funkcja Eco – jedna z opcji natrysku. Oprócz strumienia deszczowego czy relaksująco masującego, możemy skorzystać z tego, który ogranicza przepływ wody. To także możliwość zmniejszenia zużycia nawet o 50%!

płaska wylewka w baterii umywalkowej

Dziś kwestie ekologiczne są tak samo ważne jak stylistyczne oraz technologiczne. Warto, by towarzyszyły nam w każdej dziedzinie życia. Urządzanie łazienki w oparciu o świadome zasady i racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych należy rozpocząć od podejmowania mądrych decyzji. Zwróćmy uwagę, czy wybrana armatura wpłynie korzystnie nie tylko na nasze portfele i design lokum, lecz także środowisko.

>> www.cersanit.com.pl <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Zobacz więcej produktów