Czego szukasz?
Zobacz także
Salony Agata
Salony Agata
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

O czym należy pamiętać urządzając pokój dziecka?

Pokój malucha to miejsce służące do odpoczynku, zabawy i nauki. Pełne ulubionych zabawek, książeczek oraz gier. Z wygodnym łóżeczkiem, malutkim stolikiem z krzesełkami i lampką nocną, która „odstrasza potwory". W swoim pokoju dziecko powinno czuć się bezpiecznie, swobodnie i radośnie. Jak go urządzić, aby tak było?

Nawet niewielkie wnętrze warto podzielić na strefy, które pozwolą oddzielić poszczególne aktywności, a malucha nauczyć kiedy jest czas na naukę, a kiedy na sen. To także doskonały sposób na uporządkowanie przestrzeni. Starsze dzieci chętnie pomogą w doborze kolorów, mebli czy ulubionych dekoracji. Nie wykluczajmy ich ze wspólnej zabawy, w końcu to ich miejsce i to właśnie nasza pociecha ma odczuwać największą przyjemność z przebywania w swoim pokoju. W Salonach Agata znajdziemy bogatą ofertę mebli i dodatków, które pomogą urządzić wymarzone wnętrze.

Czego nie powinno zabraknąć w pokoju dziecka?

W pokoju malucha powinno być bezpieczne, funkcjonalnie i kreatywnie. Należy zadbać w nim przede wszystkim o wygodne łóżko sprzyjające regeneracyjnemu odpoczynkowi. Jednocześnie warto pomyśleć o łatwym utrzymaniu porządku. W dziecięcym królestwie na pewno pomocne okażą się pojemna szafa i komoda na ubrania, regały na zabawki czy półki na książki. Nie zapomnijmy o pudełkach i koszykach, w których schowamy ulubione przedmioty. Dodatkowo starszym pociechom z pewnością przydadzą się ergonomiczne biurko z komfortowym krzesłem oraz dodatki pomagające w nauce, np. w postaci tablicy korkowej. Bardzo istotną kwestią podczas urządzania pokoju dziecka jest bezpieczeństwo. Najlepiej aby wybierane kolekcje były specjalnie dedykowane najmłodszym. Prócz designu dostosowanego do gustów małych użytkowników posiadają rozwiązania ułatwiające małym osobom użytkowanie. Zwróćmy również uwagę na jedno wzornictwo, które nie będzie odwracało uwagi latorośli od zabawy i nauki. Ważnym aspektem podczas projektowania sprzyjającego miejsca jest oświetlenie. Pamiętajmy zarówno o świetle centralnym, jak i punktowym – lampce nocnej czy podłogowej. Świetnym pomysłem są szalenie modne cotton balls, które obok funkcji praktycznych wprowadzają do wnętrza wyjątkowy klimat.

Jaka kolorystyka w pokoju dziecka?

Kolorystyka pokoju w dużej mierze zależy od płci i wieku dziecka, choć obecne trendy pozwalają na duże odstępstwa od tej zasady. Postawmy na stonowane aranżacje, w których w razie potrzeby szybko dokonamy zmian lub modyfikacji. Wśród inspiracji od Salonów Agata znajdziemy pastelowe pokoje z wykorzystaniem mebli z serii ANGEL lub MIA dla dziewczynek czy DECO lub PHILOSOPHY dla chłopców. Uniwersalne barwy wpływają na dobre samopoczucie i sprzyjają odpoczynkowi oraz nauce. Gdy chcemy wprowadzić do wnętrza intensywniejszy kolor możemy zrobić to za pomocą dodatków – poszewek na poduszki, pościeli, dywanu lub ciekawej grafiki na ścianie lub frontach szafek.

Pokój z motywem przewodnim

Starsze dzieci przejawiają już pierwsze talenty i zainteresowania, dlatego warto zapytać je o wymarzony motyw przewodni aranżacji. Dzięki temu stworzymy wnętrze uwielbiane przez malucha i jednocześnie sprzyjające jego kreatywności. Dla małego podróżnika sprawdzi się duży globus i mapa na ścianie, a dla astronoma rozgwieżdżone niebo na suficie oraz luneta w oknie. Nie ograniczajmy wyobraźni swojej ani dziecka. W Salonach Agata znajdziemy meble oraz dodatki, które pozwolą stworzyć atrakcyjne dla dziecka miejsce, np. pokój w stylu marynistycznym z produktami z serii PLAY. Jeśli dziecko uwielbia rysunek wybierzmy meble odpowiadające jego zainteresowaniom, takie jak GRAFFITI. Dodajmy do nich kilka kolorowych akcesoriów i oświetlenie w formie neonu, a wystrój wnętrza będzie niepowtarzalny.

Bez względu na wiek dziecka – małego przedszkolaka czy zbuntowanego nastolatka – jego pokój to miejsce, w którym spędza najwięcej czasu. Zabawa, nauka, sen – to wszystko wymaga odpowiedniego otoczenia i atmosfery. Urządzając pokój dziecięcy zadbajmy o to, aby był przytulny oraz ciepły. Niech klimat, który w nim zapanuje na zawsze zostanie w jego wspomnieniach.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności