Nowoczesne baterie łazienkowe

W aranżacji wnętrz każdy szczegół ma znaczenie. Widać to przede wszystkim w łazience, gdzie w niewielkim pomieszczeniu wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, aby stworzyć spójną, efektowną całość. Z pewnością nie ma w niej miejsca na przypadek. Nawet najmniejszy element, taki jak armatura, wpływa na styl całej łazienki. Razem z marką Cersanit opowiemy, czym powinny wyróżniać się nowoczesne baterie umywalkowe, bidetowe czy natryskowe.

W poszukiwaniu stylowych rozwiązań coraz częściej trafiamy na te minimalistyczne. Czujemy się w nich swobodnie, z chęcią sięgamy po naturalność i prostą estetykę, w których towarzystwie najłatwiej jest się wyciszyć oraz zrelaksować. We współczesnych łazienkach urządzamy małe pokoje kąpielowe z komfortową wanną i podwójną umywalką, aby poranną toaletę wygodnie przeprowadzić we dwoje. Odchodzimy od krzykliwych kolorów oraz nieregularnych form, stawiamy na harmonijną geometrię i podążamy za swoimi pragnieniami. Właśnie z takich odczuć zrodził się segment baterii łazienkowych design stworzony przez markę Cersanit.

prowansalska łazienka i biały stolik pod umywalkę

Jaka bateria do umywalki?

Pierwszy, poranny kontakt z wodą, szczotkowanie zębów, mycie rąk – bateria przy umywalce cały dzień pracuje na wysokich obrotach. Ważna jest jej trwałość i odporność, ale równie istotna jest estetyka oraz wyjątkowy design. Baterie z kolekcji LUVIO, MAYO i VIGO marki Cersanit idealnie wpisują się w nowoczesny trend minimalizmu. Zdecydowana, lecz wyważona forma w połączeniu z uniwersalnym, połyskującym chromem będzie doskonałym akcentem wyróżniającym się na tle stonowanej aranżacji. Baterie umywalkowe z segmentu design charakteryzują się nie tylko ciekawym wyglądem, ale też niezwykłą funkcjonalnością i ekonomicznością. Zastosowany we wszystkich bateriach z segmentu design perlator Cersanit Water Save ogranicza wypływ wody do maksymalnie 6 l/min. Dzięki temu możemy oszczędzić nawet do 50% zużywanej wody! Dodatkowo wyposażone są w ogranicznik temperatury wypływającej wody Cersanit Thermo-Block, co sprawia, że mogą bezpiecznie używać ich dorośli i dzieci.

umywalka do nowoczesnej łazienki
>> Poznaj wszystkie baterie umywalkowe Cersanit <<

Jaką baterię wybrać do wanny lub kabiny prysznicowej?

Jedno z najbardziej pożądanych miejsc po ciężkim dniu – wanna pełna puszystej pachnącej piany lub silny strumień gorącej wody pod prysznicem. W tym miejscu niezbędna będzie bateria ścienna z możliwością podłączenia słuchawki natryskowej. Podobnie jak w przypadku umywalki warto zastosować baterię z perlatorem wpływającym na oszczędzanie wody, wyposażoną w mechanizm Cersanit Thermo-Block, który pozwala regulować strumień wody i jego temperaturę. Armatura wannowo-natryskowa powinna być zachowana w tym samym stylu, co pozostałe baterie. Najlepiej zdecydować się na całą serię, np. kolekcję VIGO o ostrych krawędziach i zdecydowanym kształcie. Osiągniemy wtedy wyrazisty efekt w łazience, szczególnie tej urządzonej w stonowanej kolorystyce wykorzystującej biel, czerń i szarość.

>> Poznaj wszystkie baterie wannowo-natryskowe Cersanit <<

Jaka powinna być bateria bidetowa?

Nowoczesna łazienka to wnętrze nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne. Dlatego nie powinno zabraknąć w niej bidetu, który na stałe wpisał się już w aranżację idealnej łazienki. Wygoda i swoboda użytkowania sprawia, że chętnie korzystamy z niego w ciągu dnia lub podczas porannej lub letniej toalety. Bateria bidetowa powinna być łatwa w obsłudze, najlepiej z uchwytem i regulatorem temperatury, aby uniknąć oparzenia. Ważny jest także Water Save, czyli mechanizm 2-stopniowej regulacji natężenia strumienia wody, który gwarantuje pełną kontrolę jej wypływu. Dostępny m.in. w bateriach z kolekcji LUVIO lub MAYO marki Cersanit.

armatura łazienkowa
>> Poznaj wszystkie baterie bidetowe Cersanit <<

Nowoczesna łazienka to przede wszystkim wnętrze funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Wybierając armaturę zwróćmy uwagę na ich opcje dodatkowe, które nie tylko zwiększą komfort korzystania, ale także realnie wpłyną na środowisko poprzez oszczędność wody oraz prądu. Nie zapomnijmy o wyglądzie: estetyczny design sprawia, że całe wnętrze nabierze klimatu i stylu.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Zobacz więcej produktów