Czego szukasz?
Zobacz także
SleepMed SleepMed
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Materac - najważniejszy element Twojej sypialni

Aranżując sypialnię często zapominamy o materacu - kupujemy go w pakiecie z łóżkiem, albo na szybko i bez zastanowienia - nie wnikając w to, czy na pewno sprosta naszym oczekiwaniom i tym samym zapewni zdrowy sen, bez pobudek w środku nocy i bólu pleców o poranku. Na szczęście możemy uniknąć godzinnego siedzenia nad opisami właściwości i opiniami w internecie - na rynku pojawił się model, który potrafi dopasować się do naszych potrzeb, ma właściwości prozdrowotne, a ponadto wkomponuje się w design nowoczesnej sypialni. Dlaczego warto zwrócić uwagę na materace SleepMed?

Rewolucyjne podejście do kwestii twardości

Zupełną nowością na rynku materacy jest to, że modele SleepMed, których producentem jest koncern Hilding Anders, umożliwiają sen na 4 różnych podłożach, bez konieczności wymiany materaca. Co to oznacza? Materace SleepMedtworzą 3 warstwy pianek: dwie sklejone ze sobą warstwy pianek wysokoelastycznych o różnej twardości oraz ruchoma warstwa pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła i nacisku przyjmuje formę idealnie dopasowującą się do ciała użytkownika. Przekładając piankę termoelastyczną na drugą stronę materaca (umożliwia to zamek rozdzielczy), zyskujesz więc dwa kolejne podłoża do snu. Dodatkowo do materacy SleepMed możesz dokupić dedykowaną matę kokosową, która nie tylko zwiększy ich twardość i wytrzymałość, ale też da Ci jeszcze więcej możliwości “komponowania” powierzchni. W efekcie ryzyko, że materac zamówiony w internecie będzie niedopasowany, zostaje zniwelowane praktycznie do zera.

Właściwości korzystne dla Twojego zdrowia

Wygoda podczas snu to sprawa pierwszorzędna. W dzisiejszych czasach od materaca można jednak oczekiwać trochę więcej, na przykład łagodzenia bólu pleców, usprawniania krążenia krwi czy bardzo wysokiej higieny wkładu, co istotne jest szczególnie w przypadku alergików. Takimi właściwościami, potwierdzonymi odpowiednimi certyfikatami, charakteryzują się właśnie materace medyczne SleepMed. Zawdzięczają je m.in. takim rozwiązaniom, jak wspomniana już pianka termoelastyczna VitaRest, technologia Airforce usprawniająca wentylację wkładu oraz pokrowiec Merced z taśmą 3D, który chroni materac przed roztoczami i bakteriami. Wszystko to sprawia, że użytkownicy śpią dużo spokojniej, nie budzą się w nocy, a rano czują się wypoczęci i nie narzekają na bóle pleców czy karku.

A do tego… nowoczesny design

Choć to “wnętrze” materaca jest najważniejsze, producenci materacy SleepMed nie zapomnieli również o odpowiednim wyglądzie pokrowca. O jego nowoczesnym designie decyduje przede wszystkim zastosowanie na powierzchni specjalnych perforacji, które oprócz aspektów estetycznych, zapewniają także delikatny efekt masażu. Pokrowiec wykonany został z eleganckiej i bardzo miłej w dotyku dzianiny, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania produktu. Bez problemu dopasujesz także wysokość materaca do ramy łóżka – w ofercie SleepMed znajdziesz trzy różne wysokości, z czego najwyższy, luksusowy model posiada aż 27 cm.

Wybór materaca z pewnością nie powinien być przypadkowy - to, jak się wysypiasz, determinuje przecież to, jak będziesz funkcjonował w ciągu dnia. Jeśli więc nie masz czasu na poszukiwania tego najważniejszego elementu Twojej sypialni, materace SleepMed są idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu bez problemu dopasujesz podłoże snu do swoich potrzeb i oczekiwań.


Inne artykuły w tej kategorii