Materace medyczne – co musisz o nich wiedzieć? Zainwestuj w zdrowy sen!

Podłoże, na którym śpisz, jest decydujące – od niego zależy, czy Twoje ciało skutecznie się odpręży i skorzysta z nocnego wypoczynku. Jednak materac medyczny kojarzy się raczej z produktem dedykowanym osobom z konkretnymi schorzeniami, cierpiącymi na bóle kręgosłupa czy chorującymi przewlekle i trwale unieruchomionymi na łóżku. Okazuje się jednak, że Ty również możesz, a co więcej – powinieneś z niego skorzystać! Czym charakteryzują się materace medyczne SleepMed i dlaczego warto mieć je w swojej sypialni?

materac medyczny

Jaki materac medyczny wybrać?

Postaw na produkt wysokiej jakości – zakup materaca to inwestycja w zdrowy i komfortowy sen. Materace medyczne marki SleepMed doceniane są na całym świecie. Szwajcarska jakość, potwierdzona certyfikatem AEH, to gwarancja maksymalnego komfortu, a także właściwości materaca, zoptymalizowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ergonomiczny materac medyczny pozwala na prawidłowe podparcie newralgicznych partii ciała, co determinuje komfort – w materacach zastosowano innowacyjne technologie, aby zapewnić zdrowy i wygodny sen. Wreszcie przestaniesz wiercić się i szukać pozycji idealnej – medyczny materac sprawi, że każda będzie doskonała!

Dostosowywanie się powierzchni snu do przyjmowanej przez użytkownika pozycji sprawia, że materac współpracuje z daną osobą, dopasowując się do jej ciężaru. Wysoka jakość materacy zapobiega ich odkształcaniu, zatem nie musisz obawiać się, że po kilku miesiącach użytkowania produkt straci swoje fenomenalne właściwości. Trwałość materacy SleepMed oceniono na minimum 15 lat!

Materac medyczny odpowiedni dla alergików

Restrykcyjne normy higieniczne pozwalają uplasować medyczne materace na najwyższym poziomie czystości – właściwości antyalergiczne oraz wysoka jakość materiałów, z których wykonano materace, sprawiają, że rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych, bakterii i kumulacja alergenów stają się niemal niemożliwe. Nie bez znaczenia jest również wydajna wentylacja, zapewniająca optymalny klimat we wnętrzu materaca – suchy i ciepły, dający poczucie komfortu i minimalizujący ryzyko obecności grzybów i innych czynników patogennych. Roztocza, kurz, zarodniki pleśni... nie będą Ci straszne, jeśli wybierzesz luksusowy materac medyczny SleepMed. O skuteczne wentylowanie dba technologia Airforce, której warto zaufać.

materac medyczny

Każdy materac umieszczony jest w eleganckim pokrowcu – jest on wykonany z miłej w dotyku tkaniny, która podczas snu daje poczucie świeżości. Pokrowiec wydajnie odprowadza wilgoć, wspomaga cyrkulację powietrza i … prezentuje się nadzwyczajnie, dzięki perforacjom na jego powierzchni! Dzięki zamkowi można z łatwością zdjąć pokrowiec i wyprać w temperaturze 60 stopni, co zdecydowanie poprawia higienę i pozwala na utrzymanie produktu w nienagannej czystości.

Dowiedz się więcej o właściwościach pokrowców MERCED >>

Materac piankowy czy hybrydowy?

Marka SleepMed stworzyła materace medyczne, wśród których wyróżnić można dwie kategorie – materace piankowe oraz materace hybrydowe. Każdy z produktów dedykowany jest innym potrzebom, jednocześnie każdy cechuje się istotnymi parametrami, jak antybakteryjność, efektywna cyrkulacja powietrza, możliwość regulowania twardości i bezpieczeństwo dla kręgosłupa. Materace odpowiadają na zróżnicowane potrzeby ortopedyczne, stając się świetnym rozwiązaniem problemów ze snem, a także spełniając najwyższe wymagania użytkowników pragnących zdrowego i komfortowego snu. Czym charakteryzują się poszczególne kategorii materacy SleepMed?

materac medyczny

Materace medyczne piankowe – to modele Comfort, Premium i Supreme. Różnica między nimi dotyczy grubości poszczególnych warstw. Materace tworzy podstawa z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR. Na niej zaś umieszczona jest warstwa trzecia z pianki termoelastycznej VitaRest, która optymalizuje swój kształt zgodnie z temperaturą ciała użytkownika i nacisku, jaki wywiera jego ciężar. Górna warstwa jest odpowiednio wyprofilowana i posiada siedem stref twardości, podpierających kręgosłup. Ciekawostką jest możliwość dostosowania twardości do indywidualnych preferencji – można z łatwością tego dokonać, przekładając górną warstwę z termoelastycznej pianki na drugą stronę materaca!

Medyczne materace hybrydowe – to modele Hybrid Premium i Hybrid Supreme, których wyróżniającą cechą jest sprężyna Multi, umieszczona wewnątrz tych produktów. Podstawę materacy hybrydowych stanowią siedmiostrefowe sprężyny otoczone wysokoelastyczną pianką VPPHR. Górna warstwa wykonana jest z pianki termoelastycznej. Aby materace hybrydowe nie odkształcały się, zastosowano w nich piankę Flexi Foam, której zadaniem jest zabezpieczenie trwałości produktów.

Teraz już wiesz, czym charakteryzują się materace medyczne piankowe i hybrydowe. Jeśli do tej pory nie masz ich w swojej sypialni, koniecznie wybierz model dla siebie! Sen wpływa na całokształt ludzkiego funkcjonowania – człowiek wyspany gotowy jest sprostać każdemu wyzwaniu, ma lepszy nastrój i więcej energii do działania. Zainwestuj w swój sen i dowiedz się wreszcie, co oznacza dobrze przespana noc!

>> SLEEPMED <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Sypialnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Sypialnia
Komentarze