Jaki grzejnik wybrać do salonu?

Grzejnik powinien się znaleźć w każdym pomieszczeniu mieszkalnym – to on odpowiada za właściwy poziom ciepła w przestrzeni w sezonie grzewczym. Nie trzeba być estetą, żeby zauważyć, że wpływa na wygląd wnętrza – potrafi być przez to zarówno jego ozdobą, jak i szpecącym elementem. Razem z marką INSTAL-PROJEKT przygotowaliśmy poradnik, jaki grzejnik wybrać, by zapewnić pomieszczeniu estetyczny wygląd i właściwą temperaturę. Stawiamy na modele funkcjonalne i nowoczesne – skupiamy się na grzejnikach doskonale dopasowanych do salonowych stylizacji oraz ergonomicznego stylu życiu.

drewniana podłoga, szara sofa, czarny grzejnik ozdobny w salonie
Grzejnik INVENTIO

Grzejnik modułowy – urządzenie, które dostosowuje się do parametrów wnętrza

Modułowość, która charakteryzuje nowoczesne grzejniki sprawia, że dużo łatwiej dopasować elementy do możliwości architektonicznych naszych wnętrz. Co to oznacza w praktyce? Urządzenia posiadają patykowate, pionowe profile – estetycznie i elegancko ze sobą połączone. O szerokości i długości grzejników modułowych decydujemy sami – ich specyficzna forma pozwala na łatwe manewrowanie wielkościami. Grzejnik z łatwością dostosujemy do potrzeb i metrażu naszego pomieszczenia – sami zadecydujemy ile ma mieć członów oraz jakich ma być parametrów. Dzięki temu poradzimy sobie z ociepleniem nawet wyjątkowo nieszablonowej i trudnej powierzchni. Zastosowanie modułowego elementu będzie świetnym rozwiązaniem w loftach i w wąskich mieszkaniach w kamienicach, a także w tradycyjnych domach. Z powodzeniem nadamy grzejnikowi preferowany przez siebie kształt, tak by wkomponować go w konkretną lukę lub w przestrzeń pod oknem.

szary grzejnik ścienny, ozdobne grafiki, białe kule do siedzenia
Grzejnik TUBUS

Grzejniki AFRO NEW i ASAP – nowoczesne oraz funkcjonalne modele

W ofercie marki INSTAL-PROJEKT znajdziemy grzejniki modułowe idealnie dopasowane do stylistyki nowocześnie zaaranżowanych salonów. Jeśli zastanawiamy się jakie urządzenie grzewcze wybrać, by nasze reprezentacyjne wnętrze zyskało na przytulności i nie straciło na walorach wizualnych, warto przemyśleć perspektywę wykorzystania w swoim domu któregoś z modeli z serii MODULUS. Czym charakteryzują się grzejniki z tej kolekcji? AFRO NEW to urządzenie o smukłych, prostokątnych profilach – utrzymane i zaprojektowane w duchu współczesnego wzornictwa. Dodatkowo dzięki nieprzeciętnej gęstości listew zyskuje na efektownym wyglądzie i spójnej budowie. Producent umożliwia podwojenie elementów, co w efekcie zaowocuje większą mocą grzewczą oraz dwoma rzędami rur w wyprofilowanej kondygnacji. Decydując się na ten model, mamy do dyspozycji od 10 do 48 różnych części, co pozwoli nam nadać grzejnikowi właściwą formę. Ten bowiem może być i bardzo wąski, i niski oraz szeroki – w zależności od naszych potrzeb, modułowe urządzenie przybierze wybrany kształt. Grzejnik AFRO NEW odda charakter modernistycznego salonu, w którym rządzą geometryczne desenie oraz minimalistyczne rozwiązania – posiada jednocześnie nowoczesny oraz elegancki wygląd. Model ASAP podobnie – umożliwi nam dowolne manewrowanie swą formą, rozmiarem, liczbą członów oraz paletą kolorystyczną. To pozwoli stworzyć spójne i dostrojone pod każdym kątem, wnętrze. Wysoka moc grzewcza sprawia, że urządzenie doskonale sprosta swej roli w pomieszczeniach o większym metrażu.

Grzejnik AFRO NEW
Grzejnik ASAP
>> Dowiedz się jak wybrać odpowiedni grzejnik! <<

TUBUS – grzejnik o uniwersalnym zastosowaniu

Wielbiciele tradycyjnych grzejników mogą sięgnąć po model TUBUS. Wśród jego najbardziej charakterystycznych cech możemy wymienić umiejętność dopasowywania się do każdego pomieszczenia. Element wykorzystamy nie tylko w nowoczesnych stylizacjach, ale i tych klasycznych, czy eklektycznych. Modelowi nie można odmówić także funkcjonalności – grzejnik jest modułowy, dzięki czemu z łatwością dostosujemy jego parametry do metrażu eleganckiego salonu. Stylowy element umożliwia dowolne urządzenie wnętrza, ponieważ swą formą nawiązuje do sprawdzonych, ponadczasowych i żeliwnych urządzeń grzewczych. Grzejnik podobnie jak jego starszy odpowiednik, pozostaje żebrowany – charakteryzuje się jednak większymi możliwościami dostosowywania się do otoczenia. TUBUS to urządzenie trwałe. Do jego produkcji został wykorzystany wyselekcjonowany materiał – stal precyzyjna. W kolekcji znajdziemy głowice dwu-, trój-, i czterorzędowe, co pozwoli nam wybrać właściwy model do swojego salonu oraz zadecydować o ilości żeber w instalacji. Spora ilość członów do wyboru, bogata paleta kolorystyczna oraz klasyczne wzornictwo sprawiają, że model TUBUS sprawdzi się świetnie w każdym domu. Dzięki swej modułowości zastosowanie grzejnika stanowi doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z asymetryczną i trudną powierzchnią. Producent zwraca uwagę na fakt, że przy użyciu kształtowników z oferty możemy uzyskać 2000 różnych konfiguracji.

zielony grzejnik, bezowe żaluzje wewnętrzne, biały stolik
Grzejnik TUBUS

Nowoczesny grzejnik może mieć nieco designerski kształt – może także być żebrowany i przywodzić na myśl model sprzed lat. Jedno jest pewne – będzie przy tym funkcjonalny. Marka INSTAL-PROJEKT proponuje urządzenia modułowe, a więc sprzyjające swobodnemu aranżowaniu salonu – elastyczne i zdolne wpasować się nawet tam, gdzie jest bardzo mało miejsca. Decydując się na tak innowacyjne rozwiązanie, dajemy sobie szansę decydowania o formie, jaką przybierze nasz grzejnik. Modułowość zapewnia nam wolność w doborze poszczególnych parametrów. W efekcie to urządzenie dopasowujemy do pomieszczenia, a nie pomieszczenie do urządzenia.

>> INSTAL PROJEKT <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Salon
Zobacz więcej artykułów w kategorii Salon
Komentarze

Zobacz więcej produktów