Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Kärcher
Kärcher
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Harmonogram porządków - jak przygotować dom na Święta?

Przygotowanie Świąt to spore wyzwanie logistyczne. Wybór odpowiednich prezentów, które ucieszą naszych bliskich, przygotowanie dwunastu potraw na wigilijny stół i… sprzątanie domu. Aby magia mogła naprawdę zagościć w naszych progach musimy gruntownie uporządkować cały dom. Warto podejść do tego zadania metodycznie. Unikniemy wtedy paniki i popłochu, że nie uda nam się zdarzyć ze wszystkim nim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Nie warto robić wszystkiego na ostatnią chwilę, ale zacząć przygotowania do Świąt już kilka tygodni wcześniej. To sprawi, że podczas Bożego Narodzenia nie będziemy bardzo zmęczeni i zachowamy siłę, by cieszyć się wyjątkowością tych chwil.

Okna – 2 tygodnie przed Świętami

Mycie okien przed Bożym Narodzeniem to już niemal tradycja. Czy musi ono wiązać się ze zmęczeniem, jakie po żmudnej i nierównej walce z zaciekami i smugami odczuwamy co roku? Nie, myjka do okien Kärcher WV 2 może sprawić, że świąteczne mycie okien stanie się dla nas przyjemnością! Nie do wiary? Wystarczy spróbować: spryskaj okno roztworem czyszczącym i rozprowadź go po powierzchni, a następnie myjką WV działającą podobnie jak odkurzacz, zbierz całą brudną już wodę. Otrzymasz powierzchnię bez smug i zacieków, idealnie czystą. Co ważne, praca myjką WV jest znacznie szybsza niż mycie tradycyjnie, a to zimową porą, gdy o przeziębienie nietrudno, ma ogromne znaczenie. Myjka Kärcher WV świetnie sprawdza się także w czyszczeniu innych gładkich lub szklanych powierzchni w domu. Można nią czyścić lustra, blaty, płytki etc.

<h2 id="kuchnia-i-łazienka-2-dni-przed-świętami">Kuchnia i łazienka – 2 dni przed Świętami</h2>
<p>Kuchnia i łazienka to na mapie świątecznych porządków dwa punkty strategiczne. Oczywiście najlepiej jeśli dbamy o czystość w tych pomieszczeniach regularnie, na co dzień i od święta uporczywe zabrudzenia usuwając <strong>parownicą</strong>. Dlaczego parownicą? Gdyż to urządzenie pracuje gorącą parą wodną, a to najbardziej higieniczne i wysoce efektywne medium czyszczące. Usuwa bowiem aż <strong>99,99% bakterii</strong> spotykanych w gospodarstwach domowych (według badań naukowych zleconych przez firmę Kärcher, Instytutowi Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn) i w pełni obywa się <strong>bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych</strong>.</p>
<p>Parownica znajduje szerokie zastosowanie w domu, m.in. przy czyszczeniu płyty grzewczej, okapu, armatury kuchennej i łazienkowej, zlewu, wanny, kabiny prysznicowej a także podłóg i fug. Kärcher oferuje pełna gamę tych urządzeń, wśród których każdy znajdzie  model najlepiej podpowiadający jego własnym potrzeb utrzymania czystości w domu.</p>

Kuchnia i łazienka – 2 dni przed Świętami

Kuchnia i łazienka to na mapie świątecznych porządków dwa punkty strategiczne. Oczywiście najlepiej jeśli dbamy o czystość w tych pomieszczeniach regularnie, na co dzień i od święta uporczywe zabrudzenia usuwając parownicą. Dlaczego parownicą? Gdyż to urządzenie pracuje gorącą parą wodną, a to najbardziej higieniczne i wysoce efektywne medium czyszczące. Usuwa bowiem aż 99,99% bakterii spotykanych w gospodarstwach domowych (według badań naukowych zleconych przez firmę Kärcher, Instytutowi Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn) i w pełni obywa się bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych.

Parownica znajduje szerokie zastosowanie w domu, m.in. przy czyszczeniu płyty grzewczej, okapu, armatury kuchennej i łazienkowej, zlewu, wanny, kabiny prysznicowej a także podłóg i fug. Kärcher oferuje pełna gamę tych urządzeń, wśród których każdy znajdzie model najlepiej podpowiadający jego własnym potrzeb utrzymania czystości w domu.

Podłogi – dzień przed Świętami

Internetowa ankieta Kärcher podaje, że aż 28% Polaków na pytanie czego nie lubią podczas mycia podłóg wskazuje, że niewłaściwych efektów mycia, śladów i smug. 19% ankietowanych wymienia pracochłonność i długotrwałość procesu czyszczenia: tj. najpierw odkurzania a potem mycia z użyciem środka czyszczącego. 14% nie lubi wyżymania mopa, a 12 % czyszczenia sprzętu myjącego po zakończonej pracy.

<p>Wszystkim tym czterem niedogodnościom zapobiega <strong>mop elektryczny</strong> Kärcher FC 5, który <strong>wstępnie usuwa suche zabrudzenia i myje podłogę w jednym przejściu roboczym</strong>, a jego system samooczyszczania sprawia, że FC 5 nie trzeba czyścić po pracy. To dobre rozwiązanie, gdy na nadmiar czasu na sprzątnie nie możemy narzekać.</p>
<p>Nie można oczywiście zapomnieć o podłogach tekstylnych i meblach tapicerowanych. Tyle, że o nie zadbać można odpowiednio wcześniej czyszcząc je <strong>odkurzaczem piorącym</strong> Kärcher SE 4002.</p>
<p>W naszej rodzimej tradycji istotną rolę podczas Bożego Narodzenia odgrywa jedzenie. 12 potraw na stole wigilijnym to dopiero początek kilkudniowego ucztowania. A jak jedzenie to i okruszki, które szpecą dywany i podłogi w domu. Jeśli nie chcesz podczas Świąt psuć nastroju huczącym odkurzaczem, to z problemem poradzisz sobie <strong>szczotką elektryczną</strong> Kärcher KB 5. To akumulatorowe, <strong>ciche</strong> urządzenie pozwala bardzo szybko usunąć okruchy i inne zabrudzenia, na przykład sierść zwierząt, z każdej podłogi.</p>

Wszystkim tym czterem niedogodnościom zapobiega mop elektryczny Kärcher FC 5, który wstępnie usuwa suche zabrudzenia i myje podłogę w jednym przejściu roboczym, a jego system samooczyszczania sprawia, że FC 5 nie trzeba czyścić po pracy. To dobre rozwiązanie, gdy na nadmiar czasu na sprzątnie nie możemy narzekać.

Nie można oczywiście zapomnieć o podłogach tekstylnych i meblach tapicerowanych. Tyle, że o nie zadbać można odpowiednio wcześniej czyszcząc je odkurzaczem piorącym Kärcher SE 4002.

W naszej rodzimej tradycji istotną rolę podczas Bożego Narodzenia odgrywa jedzenie. 12 potraw na stole wigilijnym to dopiero początek kilkudniowego ucztowania. A jak jedzenie to i okruszki, które szpecą dywany i podłogi w domu. Jeśli nie chcesz podczas Świąt psuć nastroju huczącym odkurzaczem, to z problemem poradzisz sobie szczotką elektryczną Kärcher KB 5. To akumulatorowe, ciche urządzenie pozwala bardzo szybko usunąć okruchy i inne zabrudzenia, na przykład sierść zwierząt, z każdej podłogi.

Kominek – w czasie Świąt

Nic tak dobrze nie buduje nastroju i nie potęguję magii Świąt jak ogień wesoło skaczący w kominku. Przy jego blasku wielu chętnie spędziłoby świąteczny czas. Jednak i ta przyjemność wiąże się z koniecznością późniejszego sprzątania: czyszczenia kominka i usuwania popiołu. W jaki sposób zrobić to bez wzbijania pyłu na całe mieszkanie?

Z pomocą przychodzi tu odkurzacz kominkowy Kärcher AD 3 z zagięta końcówką węża ssącego ułatwiającą odkurzanie w narożnikach i w trudno dostępnych miejscach w kominku. AD 3 to specjalnie do tego celu opracowane urządzenia, które charakteryzuje się wysoką siłą ssącą. Specjalny system filtrów pozwala na zasysanie dużych ilości popiołu. AD 3 uzyskał certyfikat TÜV Süd z zastosowaniem procedury testowania opracowanej przez firmę Kärcher specjalnie dla odkurzaczy kominkowych.

Z urządzeniami Kärcher perfekcyjnie przygotujesz dom do Świąt unikając zmęczenia.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności