Szukasz pomysłu na prezent? Dodatki i akcesoria w supercenach!💥
Barlinek
Barlinek
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak wybrać deski na ogrzewanie podłogowe? Poradnik


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Barlinek.


Ogrzewanie podłogowe to jedno z udogodnień naszych czasów – rozwiązanie wygodne i ekonomiczne. Nic dziwnego, że tak wielu z nas po nie sięga, by uczynić dom przyjemniejszym miejscem do życia, a przy tym generować mniejsze koszty za ciepło. Niestety, tego typu system nie pozwoli nam bez konsekwencji wykorzystać każdy preferowany przez nas materiał wykończeniowy. Jak wybrać właściwy budulec? Jakie deski sprawdzą się w ogrzewaniu podłogowym wodnym i elektrycznym? We współpracy z marką Barlinek prezentujemy garść porad, jak wykończyć podłogę, by zapewnić wnętrzu piękny, naturalny wygląd i odpowiednią ilość ciepła.

Ogrzewanie podłogowe – na czym polega?

Ogrzewanie podłogowe to komfortowa w użyciu i funkcjonalna konstrukcja. Niezbędne do ogrzania pomieszczenia, elementy, montowane są pod powierzchnią podłogi. W efekcie ciepło unosi się równomiernie, a temperatura we wnętrzu pozostaje stała. Możemy skorzystać z ogrzewania podłogowego wodnego, bądź elektronicznego. To pierwsze sprawdza się, kiedy jesteśmy na etapie budowy domu. Musimy wówczas zadbać o odpowiednią ilość wylewki i o specjalne wypełnienie o izolacyjnym przeznaczeniu. Drugie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne. Elektryczne maty podłogowe świetnie sprawdzą się nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale także w kamienicach i w mieszkaniach w blokach. Elementy dające ciepło, umieszczamy pod powierzchnią podłogi, w kleju do płytek lub w wylewce. Takie rozwiązanie sprawia, że tradycyjne grzejniki przestają być potrzebne. Brak szpecących urządzeń grzewczych zapewnia pomieszczeniu piękny, estetyczny wygląd i pozwala zaaranżować przestrzeń bez jakichkolwiek ograniczeń. Ogrzewanie podłogowe, oprócz tego, że umożliwia nam zminimalizowanie kosztów, wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Uzyskiwana w wyniku jego użytkowania, temperatura, pozostaje zbliżona do naturalnej temperatury ludzkiego ciała. Nowoczesne ogrzewanie zmniejsza cyrkulację kurzu, co wpływa na lepsze warunki życia domowników cierpiących na alergię.

Jaka podłoga sprawdzi się w połączeniu z systemem grzewczym?

Podłoga powinna zostać wykonana z materiału o niskim oporze ciepła. Pamiętajmy, że wykończenie systemu grzewczego powinno posiadać odpowiedni współczynnik przewodzenia ciepło. Jeśli chcemy się cieszyć piękną, drewnianą podłogą, a jednocześnie zamontować ogrzewanie podłogowe powinniśmy zrezygnować z deski litej, która pod wpływem wilgoci i temperatury będzie się odkształcać, pojawią się szczeliny i zwyczajnie zacznie skrzypieć. Idealnym rozwiązaniem jest Deska Barlinecka, która dzięki trójwarstwowej konstrukcji nie jest podatna na odkształcenia i skrzypienie, a jednocześnie ma odpowiedni opór cieplny. Dzięki użyciu Deski Barlineckiej, przez długie lata będziemy się cieszyć piękną drewnianą podłogą, jednocześnie mają ogrzewanie podłogowe.

Deska Barlinecka – materiał wykończeniowy o uniwersalnym przeznaczeniu

Deska Barlinecka została wykonany z drewna o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła – nadaje pomieszczeniu piękny, szlachetny wygląd i doskonale współpracuje z nowoczesnym systemem grzewczym. Trwała posadzka będzie nam służyć wiele lat. Drewno cechuje się dużo większym komfortem użytkowania, niż jego tańsze odpowiedniki – nie elektryzuje się, tłumi dźwięki oraz jest przyjemne w dotyku. Wpływa również korzystnie na mikroklimat wnętrza, ponieważ jest oddychające, a także nie wywołuje alergii, co jest szczególnie istotne w domach zamieszkałych przez dzieci. Deska Barlinecka posiada trójwarstwową budowę – warstwę wierzchnią stanowi drewno lakierowane lub olejowane – egzotyczne, bądź europejskie. Warstwę środkową i spodnią tworzy drewno iglaste o krzyżowej konstrukcji. Dzięki temu element wykończeniowy z oferty marki Barlinek sprawdza się idealnie jako składnik ogrzewania podłogowego. Wysoka stabilność wymiarowa, odporność na zmieniającą się temperaturę oraz uniwersalne zastosowanie sprawiają, że budulec z powodzeniem wykorzystamy zarówno do wykończenia systemu wodnego, jak i elektrycznego.

Jak zamontować deski na wodnym i elektrycznym ogrzewaniu podłogowym?

Na uniwersalność Deski Barlineckiej wpływa jej łatwy montaż na wodnym i elektrycznym ogrzewaniu. Pierwszy system wymaga od nas wygrzania wylewki. Stopniowe nagrzewanie podłogówki powinno wyeliminować ryzyko naprężenia podkładu oraz powstania wilgoci. Montaż desek wykonamy z wykorzystaniem systemu pływającego lub klejąc drewno do podłoża. Decydując się na klejenie materiału, zadbajmy by wykorzystywany do tego celu, specyfik, pozostawał odporny na działanie temperatury. W konstrukcji pływającej wodnej zastosujemy folię izolacyjną oraz podkład o możliwie najniższym współczynniku utraty ciepła. Przy pomocy taśmy uszczelniającej wykańczamy potem podłoże w tradycyjny sposób. Jak zamontować deski w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym? Możemy to zrobić wykorzystując kable grzewcze – nakładane na sklejki z przygotowanymi na nie, rowkami. Płyty charakteryzują się wysokim współczynnikiem oporu ciepła i nie wymuszają na nas potrzeby wykonywania wylewki. Do montażu desek wykorzystamy także maty grzewcze – urządzenia powinniśmy umieścić bezpośrednio pod drewnianą podłogą i zabezpieczyć przed uszkodzeniem przy użyciu folii PVC.

Marka Barlinek zachęca, by nie rezygnować z drewnianych desek na rzecz ceramicznych płytek sprawdzających się w połączeniu z podłogowym systemem grzewczym. Dzięki trójwarstwowej kompozycji i odpowiedniemu współczynnikowi przewodzenia ciepła, drewno także może spełnić świetnie swą rolę i zapewnić przy tym naszym wnętrzom ponadczasowy, wspaniały wygląd. Nikogo nie trzeba przekonywać, że surowiec posiada moc zalet. Całe szczęście, nie musimy odmawiać sobie przyjemności kontaktu bosych stóp z ciepłą, drewnianą podłogą. Wystarczy sięgnąć po Deski Barlineckie – dostosowane do wymogów nowoczesnych systemów, umilą nam zimę i stworzą w naszych domach przytulną atmosferę.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Barlinek.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane 7 zalet trójwarstwowej deski podłogowej

7 zalet trójwarstwowej deski podłogowej

Sponsorowane Dlaczego urządzając wnętrza doceniamy rzemieślników?

Dlaczego urządzając wnętrza doceniamy rzemieślników?

Sponsorowane Czy wiesz jak wyglądają podłogi drewniane "hand made"?

Czy wiesz jak wyglądają podłogi drewniane "hand made"?

Sponsorowane  Kreacje z natury – międzynarodowy konkurs dla projektantów

Kreacje z natury – międzynarodowy konkurs dla projektantów

Sponsorowane Ogrzewanie podłogowe – fakty i mity

Ogrzewanie podłogowe – fakty i mity

Sponsorowane Moda na autentyczność. Poznaj zalety naturalnego drewna!

Moda na autentyczność. Poznaj zalety naturalnego drewna!

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.