✨ ŚWIATŁO & CZUŁOŚĆ - poznaj najnowszy trend na jesień!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
REHAU
REHAU
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Fronty mebli kuchennych – postawić na design czy funkcjonalność?

Odpowiednie wyposażenie sprawia, że kuchnia staje się komfortowym miejscem pracy. Innowacyjny sprzęt AGD zrobi za nas puszyste ciasto drożdżowe, zmywarka umyje zaschnięte naczynia po wieczornej kolacji, a stylowy ekspres przyrządzi wyborne latte macchiato, które podamy z soczystym sernikiem, ale co z szybszym sprzątaniem, usuwaniem kurzu i higieną przestrzeni? To zadanie mebli kuchennych, a zwłaszcza ich frontów, które – oprócz funkcji dekoracyjnej – mogą ułatwiać pokonywanie codziennych trudności.

Na kuchennych szafkach najczęściej gromadzą się zabrudzenia – plamy po sosie pomidorowym, rozchlapana herbata i krople oliwy, którą używaliśmy podczas smażenia mięsa. Meble – narażone na atak kulinarnych składników – muszą odpierać też uderzenia i upadki naczyń, a także są doskonałym siedliskiem bakterii i zarazków, które w niewidocznych zakamarkach, na obrzeżach i spoinach „prowadzą” spokojne życie. Jak pozbyć się tych natarczywych wrogów i zapewnić sobie więcej komfortu? Należy wybrać odpowiednie fronty i obrzeża kuchenne! Razem z marką REHAU podpowiemy, jakie rozwiązania będą najlepsze.

Nowoczesna forma i zalety praktyczne

Nowoczesny styl – zgodnie z ideą modernizmu – pokochał połączenie formy i funkcji. W życiu codziennym takie zestawienie zdaje egzamin celująco. Proste bryły mebli, zwieńczone innowacyjnymi materiałami o wysokich właściwościach użytkowych, wnoszą nieco elegancji, a także stylowego charakteru, gwarantując ogrom praktycznych zalet – od łatwiejszego usuwania zabrudzeń, po wyeliminowanie siedlisk zarazków, wydłużoną trwałość i zwiększoną wytrzymałość. Na podłogach królują drewno lub beton, a zabudowa mebli często wyróżnia się atrakcyjnym połyskiem – co też optycznie powiększa przestrzeń – lub intryguje matową fakturą. Geometrię, minimalizm i wykorzystanie naturalnych motywów świetnie podkreśli szkło – jednak nie to tradycyjne, trudne w obróbce i szalenie wymagające, a bardziej elastyczne i praktyczne – szkło polimerowe, czyli laminat RAUVISIO crystal marki REHAU. Materia imitująca szklaną taflę wzmocni walory estetyczne ciekawej linii mebli, a dzięki innowacyjnej technologii Zero Joint będzie gwarantować efekt jednolitej, pozbawionej kleju, zakamarków i spoin konstrukcji, w której obrzeża RAUKANTEX pro są całkowicie zespolone z frontami.

Trwałość i wytrzymałość przede wszystkim!

Kuchnia to miejsce, w której sporo się dzieje, więc urazy i upadki są integralną częścią kulinarnego życia. W tym gąszczu mechanicznych zagrożeń, meble narażone są na szereg zniszczeń. Gdy do listy negatywnych czynników dodamy wilgoć, chcąc nie chcąc po kilku latach eksploatacji jesteśmy zmuszeni na mniejsze i większe metamorfozy. Odklejone obrzeże będzie wymagało wymiany, a porysowany front szuflady oszpeci wystrój eleganckiego wnętrza. Sięgając po zabudowę kuchenną, pomyślmy o trwałym i solidnym wykończeniu, które nie tylko będzie prezentowało się atrakcyjnie, ale i uchroni nas przed dodatkowymi kosztami. Laminat szklany RAUVISIO crystal może okazać się stylowym strażnikiem estetycznej aranżacji. 10 razy bardziej odporny niż szkło, kolor nie reagujący na promieniowanie UV wybrany z palety ciekawych odcieni, brak pozostawionych śladów palców i ogrom nowoczesnych funkcji – od możliwości pisania pisakiem, kredą czy przyczepiania magnesów, sprawią, że fronty kuchenne staną się jeszcze bardziej funkcjonalne. Co ważne, dzięki technologii laserowej Zero Joint zwiększymy też wytrzymałość obrzeży, czyli miejsc najbardziej podatnych na uszkodzenia i odłożymy remont kuchni na kilka lat.

RAUVISIO crystal

RAUVISIO crystal

RAUVISIO brilliant mat

RAUVISIO brilliant mat

Brak spoin = mniej kłopotów z utrzymaniem porządku

Proste konstrukcje z pewnością zaskarbią sobie sympatię tych, którzy nie pałają miłością do sprzątania, jednak i w takich projektach brud znajdzie sobie wygodne miejsce. Mowa o obrzeżach i spoinach, gdzie gromadzą się zanieczyszczenia, które z czasem stają się zmorą każdego domownika. Właśnie na takie bolączki opracowano technologię laserową Zero Joint. System aktywujący polimerową warstwę funkcyjną, wpływa na bezspoinowe połącznie płyty i obrzeża co daje trwały efekt i brak jakichkolwiek zakamarków, w których mogą gnieździć się kurz i brud. Jednolita, gładka powierzchnia to 100% czystości i koniec trudności z usuwaniem plam z problematycznych miejsc, koniec z oderwanymi obrzeżami i koniec z wysiłkiem włożonym w to, by kuchnia była perfekcyjnie czysta. Ta funkcjonalna odsłona nowoczesnej technologii oklejania bezspoinowego z wykorzystaniem obrzeży RAUKANTEX pro gwarantuje mniej czasu przeznaczonego na sprzątanie kuchni i więcej higieny w przestrzeni, która narażona jest na rozwój niewidocznych bakterii.

Kuchnia to miejsce, gdzie design i funkcjonalność muszą iść w parze, by stworzyć perfekcyjną przestrzeń. Dzięki temu osiągniemy równowagę między stylem a praktycznością, a także zyskamy więcej wygody, czasu dla siebie i pieniędzy, które musielibyśmy wydać na kosztowne remonty. Warto przyjrzeć się temu, co pokrywa fronty mebli i obrzeża, by cieszyć się higieniczną i estetyczną przestrzenią.


Inne artykuły w tej kategorii