Kropka nad i w aranżacji pokoju malucha, czyli jak wybrać dziecięcy dywan

W królestwie malucha powinna panować radosna i twórcza atmosfera. Dlatego dywan dziecięcy też musi zachęcać do kreatywnej zabawy. Największą radość sprawi dziecku wzór odpowiadający jego upodobaniom i zainteresowaniom. Własną skłonność do stonowanej elegancji schowaj więc w tym przypadku do kieszeni.

biały dywan z długim włosiem w pokoju dziecka, tipi w gwiazdki

Kolorowo na podłodze

Przyjazny klimat w pokoju dla dziecka wyczarujesz, kładąc na podłodze dywan uszyty z kolorowych pasów. Może to być też patchwork we wszystkich odcieniach tęczy, który skutecznie ożywi wnętrze. Takie dywany dziecięce mają dodatkową zaletę – wszelkie zaplamienia są na nich mniej widoczne niż na pastelowych tkaninach.

dywan w kolorowe trójkąty w pokoju dziecka
>> Zobacz więcej dywanów do pokoju dziecka <<

Dziewczęcy szyk, chłopięcy styl

Wśród dywanowych wzorów znajdziesz nie tylko prostokąty, kwadraty czy koła, ale i bardziej skomplikowane formy. Jeśli poszperasz w ofercie producentów, na pewno będziesz mile zaskoczony. Pamiętaj też, że wystrój pokoju dla dziecka powinien uwzględniać jego płeć. Dziewczynkom spodobają się np. motywy kolorowej łąki, pojedynczych kwiatów lub motyli. Jeżeli urządzasz pokój dla syna, zdecydowanie bardziej ucieszy go dywanik w formie motocykla lub samochodu.

W bajkowym klimacie

To jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na aranżację podłogi w dziecięcym kąciku. Przypomnij sobie, jaką radość tobie sprawiały gadżety z postaciami z ulubionych kreskówek. Jeśli zatem twoja latorośl pasjonuje się przygodami Minionków, SpongeBoba Kanciastoportego, Spidermana czy bohaterów bajek Disneya, nie ma kłopotu. Producenci oferują rozliczne wzory dywanów dziecięcych z wizerunkami ukochanych przez maluchy stworów. Musisz przyznać, że z takim akcentem od razu robi się weselej!

dywan z bajkowymi postaciami w pokoju dziecka

Dla małego entuzjasty

Jeżeli Twoje dziecko fascynuje się sportem, możesz pomóc mu to wyrazić, odpowiednio aranżując podłogę w jego pokoju. Najprościej pójdzie ci w przypadku fana piłki nożnej. Boisko piłkarskie stanowi bowiem jeden z częściej wykorzystywanych motywów zdobiących dywany dziecięce. Oczywiście znajdzie się też coś dla innych, np. miłośników zwierząt czy przyszłych naukowców i astronomów, zgłębiających tajemnice układu słonecznego.

dywan z grą w klasy w pokoju dziecka

Czas na główkowanie

Dywan może też służyć celom edukacyjnym. Jeśli wybierzesz wzór z nadrukowanym labiryntem lub grą planszową, zadbasz w ten sposób o rozwój malucha. Okazuje się, że beztroskie dokazywanie na podłodze bez dodatkowych zabawek może doskonalić umiejętność logicznego myślenia i ćwiczyć koordynację ruchów! Doskonałym pomysłem jest też dywan dziecięcy w formie puzzli. Łącząc ze sobą poszczególne części, malec nauczy się alfabetu czy cyfr. Możliwość złożenia literkowego pudełka stanowi dodatkowe wyzwanie i niemałą atrakcję.

dywan z miastem i drogami w pokoju dziecka, niebiesko-żółte ściany w pokoju dziecka
>> Sprawdź inne akcesoria do pokoju dziecka <<

Wyrazisty charakter

Pokój dla dziecka nie musi być przesadnie kolorowy, tym bardziej jeśli jego ozdobą są geometryczne wzory. Zdecydowane nadruki na dywanie podkreślają indywidualność aranżacji i mówią co nieco o charakterze właściciela pokoju. Dodatkowy plus – takie motywy równoważą nieco rozgardiasz, który w dziecięcym królestwie – nie oszukujmy się – jest zjawiskiem często spotykanym. Jeden dywan dziecięcy, a tyle możliwości…

biało-czarny dywan w geometryczne wzory w pokoju dziecka

Treść artykułu pojawiła się w serwisie dzięki uprzejmości dom.wp.pl. Autor tekstu: Tomasz Martyniuk

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Pokój dziecka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Pokój dziecka
Komentarze

Zobacz więcej produktów