Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać w 2020 roku?

Krzesło do biurka dla dziecka to ważny, jeśli nie najważniejszy element wyposażenia pokoju ucznia i przedszkolaka. Dzieci spędzają przy biurku dużo czasu, czy to przy komputerze, czy podczas odrabiania lekcji. Ty jako rodzic powinieneś zadbać o dwie rzeczy. Po pierwsze – starać się aktywnie organizować małemu człowiekowi czas, najlepiej na świeżym powietrzu. Po drugie – kupić dobre, ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka! Jakie krzesło dla dziecka do nauki wybrać w 2020 roku? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

krzesło do biurka dla dziecka

Krzesło do biurka dla dziecka – jakie powinno być?

Dobre krzesło do biurka dla dziecka to takie, które jest nie tylko wygodne, ale będzie również stanowiło dobre podparcie dla młodego kręgosłupa.

Na początek krótka powtórka z biologii. Ludzki kręgosłup jest naturalnie wygięty w literę S. Te krzywizny nie są przypadkowe – ułatwiają nam codzienne czynności oraz sprawiają, że obciążenia, jakie przyjmuje nasz kręgosłup, rozkładają się równomiernie. Idealne, zdrowe krzesło do biurka dla dziecka powinno być wyprofilowane tak, by wspierać te naturalne wygięcia. Jeśli oparcie krzesła jest proste, warto zainwestować w specjalną poduszkę, która będzie podporą dla kręgosłupa.

jakie krzesło do biurka dla dziecka

Dobre krzesło dla dziecka to również takie, które umożliwi stabilne oparcie nóg na podłożu. Może to być krzesło z regulacją wysokości (pamiętaj, by wtedy prawidłowo dobrać również biurko – więcej na ten temat piszemy w artykule Jak wybrać biurko dla dziecka? lub krzesło do biurka dla dziecka z podnóżkiem, który można dostosować do wzrostu malucha.

Zobacz krzesła dla dzieci do 100 zł >>

Jakie krzesło do biurka wybrać dla 5-latka?

Jakie krzesło do biurka dla 5-latka będzie najlepsze? To właśnie mniej więcej w tym czasie rodzice zazwyczaj zastanawiają się nad zakupem pierwszego krzesła do biurka dla dziecka. Maluch zaczyna coraz więcej czasu spędzać w skupieniu – rysując, malując czy po prostu przeglądając książeczki. Tak małe dziecko bardzo szybko rośnie – najlepiej wybrać dla niego obrotowe krzesło w pełni regulowane, które posłuży mu dłużej niż rok czy dwa.

Możesz zdecydować się na krzesło w neutralnych kolorach lub wybrać typowo dziecięcy model – np. z motywem piłki nożnej czy ulubionej postaci z bajek. Każdy 5-latek będzie zachwycony!

ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka

Jakie krzesło do biurka wybrać dla 6-latka?

Z wiekiem dziecko zaczyna coraz więcej czasu spędzać przy biurku. 6-latek chodzi już do zerówki i odrabia swoje pierwsze zadania domowe. Krzesło do biurka dla 6-latka powinno być dostosowane do jego wzrostu (lub mieć możliwość regulacji) oraz po prostu wygodne – nikt nie lubi długo siedzieć na twardym jak deska podłożu.

Jak wybrać krzesło dla dziecka? Zabierz je ze sobą na zakupy! 6-latek jest już na tyle świadomy, że będzie mógł sam wybrać wzór, który najbardziej przypadnie mu do gustu.

dobre krzesło do biurka dla dziecka
6 niezbędnych rzeczy w pokoju 6-latka. Sprawdź >>

Jakie krzesło do biurka wybrać dla 7-latka?

Krzesło do biurka dla 7-latka to miejsce, w którym pierwszoklasista, rozpoczynając szkolną przygodę, spędzi dużo czasu. Zadbaj o to, by siedzisko było wygodne, a samo krzesło ergonomiczne i wspierające zdrową sylwetkę. Możesz wybrać taki model, który dzięki możliwości regulacji będzie rósł razem z dzieckiem i towarzyszył mu w nauce przez dłuższy czas. Raczej na tym etapie nie kupuj krzesełek z postaciami z bajek – za 2 lata 9-letni mały człowiek z pewnością będzie chciał je wymienić. Lepiej postawić na klasyczny model w jednolitym kolorze.

Pamiętaj również, że fotele na kółkach nie są jedynym słusznym wyborem! W wielu sytuacjach nieobrotowe krzesło do biurka dla dziecka sprawdzi się równie dobrze, co to z kółkami. Jeśli jesteś rodzicem 7-latka, który nie może usiedzieć na miejscu, a fotel z kółkami traktuje jak najlepszą karuzelę, z pewnością docenisz nieruchomy model, który chociaż trochę ułatwi dziecku skupienie. Krzesło do biurka dla dziecka bez kółek sprawdzi się świetnie, jeśli wybierzesz takie, które będzie dobrze dopasowane do wzrostu i sylwetki 7-latka.

zdrowe krzesło do biurka dla dziecka

Nie kupuj pierwszego lepszego krzesła do biurka, jakie znajdziesz w supermarkecie. Wybór jest spory, ale warto poświęcić chwilę na to, by wybrać model najlepiej dopasowany do Twojego dziecka.

Wybierz akcesoria szkolne dla swojego dziecka >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Pokój dziecka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Pokój dziecka
Komentarze