Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Plan lekcji do druku – pobierz pusty plan lekcji do wydrukowania

Plan lekcji do druku na rok szkolny 2022/2023 to świetny pomocnik w organizacji życia szkolno-domowego. Kiedy w pokoju dziecka znajdzie się plan zajęć, Twój uczeń będzie mógł w każdej chwili sprawdzić, jakie lekcje czekają go następnego dnia, a Ty szybko zweryfikujesz, o której godzinie dziecko powinno wrócić do domu. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Ciebie czytelny, prosty, praktyczny, a przy tym darmowy, pusty plan lekcji do wydrukowania.

pusty plan lekcji do wydrukowania 2022/2023
Fot. Homebook.pl

Plan lekcji do druku 2022/2023 – dlaczego warto wybrać nasz szablon?

W sieci znajdziesz mnóstwo szablonów planów lekcji do wydruku. Każdy ma inny gust i wymagania, ale dziś chcielibyśmy przekonać Cię, dlaczego to właśnie darmowy plan lekcji od Homebook.pl powinien zawisnąć nad biurkiem Twojego dziecka. Poznaj 4 najważniejsze powody!

 • Prosty i przejrzysty. Jaki powinien być plan lekcji? Szablon do druku powinien być jasny, czytelny i taki, który wizualnie będzie pasował do mebli w dziecięcym pokoju. Pstrokate, gryzące się z otoczeniem plany są nie tylko nieprzejrzyste i niepraktyczne dla ucznia, ale również… irytujące dla dorosłego.
 • Darmowy. Szukając planu lekcji do druku na rok szkolny 2022/2023, wybierz taki, który możesz po prostu wydrukować na domowej drukarce, a Twoje dziecko (samo lub z Twoją pomocą) uzupełni poszczególne rubryki. Nasz plan lekcji dostępny jest dla każdego i zupełnie za darmo.
 • Uniwersalny. Przygotowany przez nas plan jest uniwersalny. Nieważne, czy szukasz planu lekcji do druku dla chłopca czy dla dziewczynki – w obu przypadkach nasza propozycja sprawdzi się świetnie.
 • Praktyczny. Nawet najpiękniejszy plan lekcji do druku – kolorowy i atrakcyjny dla dziecka, nie będzie funkcjonalny, jeśli nie znajdziesz na nim wystarczająco dużo miejsca, by wpisać wszystkie niezbędne informacje. Przygotowany przez nas plan jest atrakcyjny wizualnie, ale to, co w nim najważniejsze, to wolne miejsce, które należy uzupełnić we własnym zakresie.

Zobacz też: Ściana nad biurkiem – 7 pomysłów na aranżację przestrzeni nad biurkiem

Tablica okrągła Stige Korek Stige

Tablica okrągła Stige Korek Stige

159 zł
Tablica korkowa Madre Selva Leafes, 70x50 cm

Tablica korkowa Madre Selva Leafes, 70x50 cm

299 zł
Dekoracyjna tablica korkowa Really Nice Things Animals

Dekoracyjna tablica korkowa Really Nice Things Animals

219 zł
Korkowa tablica dekoracyjna Really Nice Things Monstera

Korkowa tablica dekoracyjna Really Nice Things Monstera

184 zł

Plan lekcji do druku 2022/2023 – jak z niego skorzystać?

Jak skorzystać z naszego pustego planu lekcji do wydrukowania? Nic prostszego! Trzymaj się kilku prostych kroków.

 1. Pobierz plan lekcji do druku 2022/2023, klikając w link poniżej.
 2. Wydrukuj plan – najlepiej w kolorze.
 3. Plan lekcji do druku w PDF możesz wydrukować na papierze w formacie A4, ale równie dobrze będzie się prezentował na mniejszej lub większej kartce.
 4. Pamiętaj, by ustawić orientację druku na poziomą.
 5. Wypełnij plan wspólnie z dzieckiem i gotowe!

Plan lekcji do druku 2022/2023 – jak go wypełnić?

Plan lekcji do uzupełnienia i druku to świetne narzędzie, które należy spersonalizować, by właściwie spełniało swoją funkcję. Uzupełniając pusty plan lekcji z dzieckiem, zacznij od wypisania wszystkich zajęć szkolnych, które znajdują się w planie tygodnia ucznia. Koniecznie wpiszcie również godziny zajęć i przerw – lepiej zrobić to samodzielnie niż kupować plan lekcji do druku z godzinami – w końcu te w każdej szkole mogą różnić się od siebie.

Przydatne będą również numery sal – szczególnie jeśli wypełniacie kopię, którą uczeń będzie nosił przy sobie. Nie zapomnijcie również o zajęciach pozalekcyjnych – w końcu one też stanowią istotny element tygodniowego planu ucznia. Wypełniając plan, użyjcie kolorowych długopisów lub zakreślaczy – tak, by podkreślić to, co najważniejsze w harmonogramie danego dnia.

Plan lekcji do druku 2022/2023 – gdzie go powiesić?

Plan lekcji do druku dla dzieci powinien przede wszystkim spełniać swoją funkcję, czyli być zawsze w zasięgu wzroku i informować o tym, na jakie lekcje trzeba się przygotować. Najczęściej wybieranym miejscem do umieszczenia planu lekcji jest po prostu ściana nad biurkiem – to logiczny wybór, ponieważ dziecko właśnie tam odrabia swoje lekcje i przygotowuje się do następnego dnia w szkole.

Możecie powiesić go np. na praktycznej tablicy korkowej, do której w trakcie roku szkolnego uczeń będzie mógł przyczepiać kolejne kartki z notatkami lub pamiątkowe zdjęcia. Równie dobrym pomysłem jest wykorzystanie tablicy magnetycznej – szczególnie w pokojach najmłodszych dzieciaków. Bardzo modnym rozwiązaniem są też metalowe organizery przypominające kratkę, do których kartki przypina się przy pomocy małych spinaczy.

Jeżeli jednak pokój Twojego dziecka jest niewielki, możesz powiesić plan lekcji właściwie gdziekolwiek – nad łóżkiem, na szafie czy tuż przy wejściu do pokoju. Na niewielkiej przestrzeni dziecko będzie mogło zerknąć w rozpiskę w dowolnym momencie, niezależnie od tego, w jakim miejscu ją umieścisz.

Pamiętaj, że szkolny plan lekcji do druku sprawdzi się nie tylko w pokoju ucznia. Kopię warto zawiesić również na kuchennej lodówce – dzięki temu rodzice będą wiedzieć, kiedy spodziewać się powrotu dziecka. Prawidłowo wypełniony plan z wyszczególnionymi godzinami oraz salami, w których odbywają się zajęcia, przyda się również w plecaku dziecka – tak, by uczeń w każdej chwili mógł na niego zerknąć.

Sprawdź też: Jak urządzić kącik do nauki dla dziecka? Sprawdź 3 inspiracje i garść porad

Tablica magnetyczna na drzwi szafy i komody wysokiej Evolve Evolve

Tablica magnetyczna na drzwi szafy i komody wysokiej Evolve Evolve

149 zł
Ferflex, tablica magnetyczna królik + zestaw magnesów

Ferflex, tablica magnetyczna królik + zestaw magnesów

286 zł
Ferflex, tablica magnetyczna dino + zestaw magnesów

Ferflex, tablica magnetyczna dino + zestaw magnesów

286 zł
Ferflex, tablica magnetyczna rakieta + zestaw magnesów

Ferflex, tablica magnetyczna rakieta + zestaw magnesów

286 zł

Plan lekcji do druku 2022/2023 – o czym jeszcze warto pamiętać?

Wiesz już, jak wydrukować i uzupełnić plan lekcji, który będzie funkcjonalny i praktyczny. O czym jeszcze pamiętać, tworząc plan lekcji dla ucznia?

 • Właściwy rozmiar. W jakim formacie wydrukować plan lekcji do druku? Dowolnym! A4, A3, A5 – inną wielkość powinien mieć plan, który zawiśnie na ścianie lub szafie, a inny format wybierzesz dla kopii, która ma znaleźć się w zeszycie lub piórniku ucznia. Plan lekcji najlepiej po prostu wydrukuj w kilku rozmiarach i stwórz kilka kopii, które umieścicie w różnych miejscach.
 • Dopasuj plan do stylu pokoju. Nasz plan utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce, ale jeśli pokój ucznia urządzony jest w monochromatycznych barwach, postaw na plan lekcji do druku czarno-biały. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią opcję w ustawieniach druku.
 • Dobierz grubość papieru. Jeśli drukujesz plan, który uczeń zawsze będzie nosił przy sobie, wykorzystaj grubszy, twardszy papier, który będzie trwały i bez problemu wytrzyma cały semestr.

Przeczytaj też: Organizacja biurka – jak zorganizować biurko do pracy i nauki?

Twoje dziecko pewnie zapisuje wszystko elektronicznie – również plan lekcji. Czy wzór do druku również jest konieczny? Wiemy o tym, że dzieci często zapisują swój plan lekcji na komputerowym dysku. Zdarza się jednak, że dziecko pakuje się lub przygotowuje do lekcji, a komputer jest wyłączony. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się stary, dobry, papierowy plan lekcji do druku za darmo, który starannie wypełniony będzie Wam służył codziennie przez całe półrocze.


Inne artykuły w tej kategorii