Zacznij od wnętrz w Poznaniu! Zapraszamy na targi MEBLE Polska, Home Decor i arena DESIGN

W dniach 6-9.03.2018 Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Home Decor, MEBLE Polska i arena DESIGN - największych w Polsce targów meblowych, urządzania wnętrz i tych poświęconych wzornictwu.

Przez te dni Poznań będzie gościł architektów, projektantów, handlowców oraz miłośników dobrego wzornictwa. Na ekspozycji swoje najnowsze kolekcje zaprezentuje blisko 600 marek z Polski i zagranicy. Blok targów co roku odwiedza ponad 20 tys. osób z ponad 50 krajów. W trakcie wydarzenia mają oni okazję zapoznać się z trendami na najbliższe lata, nowościami w ofertach wystawców, wysłuchać prelekcji i ciekawych dyskusji zaproszonych gości, ekspertów w dziedzinie designu i aranżowania wnętrz.

Siła dodatków!

Home Decor to jedna z trzech prestiżowych imprez organizowanych w tym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, dotyczących szeroko pojętego tematu aranżacji wnętrz, które idealnie uzupełnia się z ofertą prezentowaną przez wystawców na targach MEBLE Polska i w ramach arena DESIGN – mówi Natalia Tarachowicz, dyrektor Home Decor. Zakres tematyczny tych targów obejmuje między innymi oświetlenie, tekstylia, wyposażenie kuchni i łazienki, wykończenia wnętrz oraz wszelkie dekoracje – w tym obrazy, lampiony i świeczniki. Siłą dekoracji jest to, że to właśnie one nadają wnętrzu charakter i styl. Wiedzą to setki architektów i projektantów, odwiedzający Home Decor. Podczas edycji 2018 po raz kolejny swój autorski projekt zaprezentują projektantki, stylistki, blogerki wnętrzarskie. Zaaranżują przestrzeń Bloggers Zone meblami i dekoracjami z oferty firm uczestniczących w Home Decor, Meble Polska i arena DESIGN. Będzie to autorskie, nowoczesne i trendsetterskie spojrzenie na aranżację wnętrza, integrujące propozycje wystawców - przekonuje Ula Michalak, inicjatorka wydarzenia. Dodatkowo w ramach Bloggers Zone odbędzie się cykl spotkań, warsztatów i prelekcji dotyczących sztuki aranżacji i dekoracji wnętrz.

Wyjątkowy jubileusz

W 2018 roku odbędzie się już 10. edycja areny DESIGN – najważniejszego w Polsce wydarzenia, które promuje innowacyjne wzornictwo oraz tworzy przestrzeń do współpracy między projektantami i producentami. Przez dekadę arena DESIGN mocno się zmieniła – powierzchnia wystawiennicza zwiększyła się czterokrotnie, z roku na rok rosła też liczba wystawców i zwiedzających, ale przede wszystkim, co cieszy organizatorów najbardziej, zaistniała w świadomości producentów i projektantów. Stałym elementem wydarzenia jest konkurs TOP DESIGN award. Jury konkursu TOP DESIGN award wybiera i nagradza produkty odznaczające się wybitną jakością wzorniczą. W ciągu 10 lat znakiem tym odznaczono 60 produktów. Od trzech lat wydarzeniu towarzyszy wystawa VIVA light, prezentująca nowatorskie produkty, materiały i technologie w dziedzinie oświetlenia.

Znakiem firmowym areny DESIGN stały się także spotkania ze światowej klasy projektantami. Gośćmi wydarzenia byli m.in. Nipa Doshi ze studia Doshi Levien, Inga Sempé, Edward Barber ze Studia Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, grupa projektowa FRONT DESIGN - Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg, Werner Aisslinger czy Karim Rashid. Lista dotychczasowych gości jest imponująca. Ogromnie cieszymy się, że światowej sławy projektanci nam zaufali i wybrali Poznań, by właśnie z uczestnikami arena DESIGN podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. To buduje wiarygodność naszej marki i sprawia, że zarówno wystawcy, jak i zwiedzający chcą współtworzyć to wydarzenie – tłumaczy Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

Tegorocznym motywem przewodnim, wokół którego będzie się koncentrował program areny DESIGN są POKOLENIA / GENERATIONS. W dzisiejszym wzornictwie nie można nie doceniać doświadczenia i dorobku Starszych, ale również nie można zamykać się na wizję i kreatywność Młodych. Czy te dwa światy mogą się dzisiaj zrozumieć? Czy mogą współpracować ze sobą? Jak wykorzystać potencjał obu grup? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie kolejnej edycji wydarzenia – zachęca Małgorzata Czubak.

Międzynarodowe kontraktacje meblowe

Największą część ekspozycji zajmą Targi MEBLE POLSKA, najważniejsze międzynarodowe kontraktacji meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie to przyciąga co roku tłumy handlowców z całego świata. Po ośmiu latach od zmiany formuły na ściśle biznesową targi MEBLE POLSKA znajdują się w czołówce najważniejszych spotkań branży meblowej w Europie. Zainteresowanie udziałem w tym wydarzeniu wyrazili niemal wszyscy najważniejsi polscy producenci i eksporterzy mebli. Ale coraz więcej jest także wystawców zagranicznych, którzy na poznańskich targach poszukują kupców. Fama, że do Poznania regularnie przyjeżdżają tysiące kupców meblowych z ponad 50 krajów rozeszła się po świecie. Zauważamy, że coraz więcej zagranicznych producentów postrzega targi MEBLE POLSKA jako skuteczne narzędzie promocji sprzedaży swoich kolekcji – mówi dyrektor targów MEBLE POLSKA, Józef Szyszka. Dotyczy to głównie firm z krajów Europy Środkowej i Wschodniej – Rumunii, Ukrainy, Rosji i Litwy. Z roku na rok oferta targów MEBLE POLSKA robi się także coraz bardziej urozmaicona. Obok korzystnych cenowo mebli z płyty meblowej na stoiskach zobaczyć będzie można także wiele ciekawych kolekcji z litego drewna i inne meble klasy premium. Ekspozycję uzupełni bogata oferta materacy, w których produkcji Polska jest światowym liderem. Część kolekcji mebli prezentowana będzie w ramach zamkniętych przestrzeni (tzw. secret rooms) dostępnych dla kluczowych kupców, dysponujących największymi budżetami zakupowymi.

Więcej informacji o Targach MEBLE POLSKA >>>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inne
Komentarze