Jaka miska WC będzie najlepsza? Poradnik zakupowy

Wydawać by się mogło, że zakup miski zawieszanej lub WC kompaktu jest tak prosty, że szkoda poświęcać czas na jakiekolwiek rozważania. To jednak tylko pozory! Okazuje się, że branża sanitarna ma do zaoferowania mnóstwo rozwiązań, więc ostateczny werdykt musi być poprzedzony nieco głębszą analizą. Liczą się design oraz innowacyjność, ale nie bez znaczenia są też względy praktyczne. Co musimy wiedzieć, zanim dokonamy wyboru?

Na pierwszy plan wysuwa się styl miski zawieszanej lub WC kompaktu. Po przebrnięciu przez setki designerskich propozycji kolej na lekcję o technologiach. Pojęcia takie jak efektywna technologia bezkołnierzowa, czy tematyka ekologii i zmniejszenia zużycia wody znajdują się na liście punktów obowiązkowych. Na koniec jeszcze nielubiane zadanie domowe – sprzątanie. Czy istnieje „złoty środek” na znacznie szybsze usuwanie bakterii? Owszem! Oto krótkie kompendium marki Cersanit.

łazienka w z energooszczędnym WC

Jak urządzić toaletę?

Jak urządzić toaletę? Podstawowe pytanie brzmi: czy łazienkę łączymy z toaletą, czy jednak wydzielamy osobne pomieszczenia. Jeśli wybieramy pierwszą opcję, pamiętajmy, by stworzyć strefy: kąpielową z wanną lub prysznicem oraz toaletową, w której umieścimy miskę zawieszaną lub WC kompakt ewentualnie bidet - zachowując między nimi około 20-30 cm odległości oraz umywalkę. Alternatywa związana z niezależnymi przestrzeniami wydaje się korzystna, ponieważ pozwala uniknąć porannych kolejek i nerwów, ale niestety wiąże się z posiadaniem większego metrażu. Niektórych nie przekonuje również konieczność przemieszczania się z pomieszczenia do pomieszczenia tylko po to, by skorzystać z WC.

Klasyczny, owalny kształt miski zawieszanej lub WC kompaktu kolekcji CASPIA dobrze prezentuje się w przestrzeniach, gdzie stawiamy na harmonię i przytulność. Delikatne, zaokrąglone bryły wpasują się w skandynawską, naturalną stylistykę, z bielonym drewnem na podłodze i jasną paletą kolorów na ścianie. Zapewnią też elegancki wystrój w przestrzeniach o bardziej tradycyjnym tonie, gdzie oprócz pastelowych barw, występują luksusowe i wyraziste dodatki. W nowoczesnym nurcie znajdzie się również miejsce dla innych opływowych form misek WC marki Cersanit np. z kolekcji CITY OVAL.

łazienka w stylu skandynawskim z zawieszanym WC
Zobacz kompakty WC z technologią CleanOn >>

Warto też zastanowić się nad stylem łazienki oraz kształtem ceramiki. Geometryczne miski zawieszane lub WC kompakty zbudowane na bazie prostokąta scalą współczesną, minimalistyczną scenerię wyposażoną w linię prostych, modułowych mebli łazienkowych, zachowując przy tym stylistyczną spójność. Nawiążą także do industrialnych motywów z betonem na podłogach i ścianach, w których loftowy, pofabryczny klimat podkreślają detale – niebanalne lampy wiszące u sufitu i efektowne przeszklenia. Nietuzinkowa ceramika o wyraźnej formie może ubogacić również aranżacje vintage, czyli stylowy miks nowoczesności z przeszłością. W takim duchu awangardy sprawdzi się duet surowej kolekcji Cersanit EASY z dodatkiem postarzanych ram luster i niesztampowym oświetleniem.

stojąca miska WC w łazience vintage
technologia bezkołnierzowa

Co to jest technologia bezkołnierzowa? Dlaczego warto wybrać CleanOn?

Jeśli pokonamy falę aranżacyjnych dylematów, w aspekcie technologii zadanie będzie już ułatwione, ponieważ w konkurencji na najbardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania sanitarne zwycięża bezkołnierzowa miska zawieszana lub WC kompakt CleanOn. Fenomen produktu opiera się na specjalnej konstrukcji wewnętrznej miski, pozbawionej charakterystycznego kołnierza. Idealnie gładka powierzchnia oraz opływowe kształty obrzeża sprawiają, że w obrębie wnętrza nie ma trudno dostępnych miejsc i siedlisk bakterii. W standardowych rozwiązaniach zagłębienia pod rantem miski są kryjówką wszelkich zarazków.

Technologia CleanOn wiąże się również z efektywnym spłukiwaniem. To opracowany przez ekspertów Cersanit system opierający swoje działanie na specjalnie wyprofilowanym wnętrzu miski WC. Funkcja opływu – uruchomiona po naciśnięciu spłuczki – kieruje silny strumień wody na całą powierzchnię miski i usuwa niewidoczne zarazki, drobnoustroje oraz brud, pozostawiając toaletę higienicznie czystą oraz bezpieczną. Innowacyjność systemu w żaden sposób nie wpływa na design produktu, o czym świadczy bogata oferta marki Cersanit. CleanOn to zarówno nowoczesne miski zawieszane, jak i klasyczny WC kompakt.

Technologia poza redukcją zanieczyszczeń w toalecie oznacza też oszczędzanie wody. Ekonomiczne spłukiwanie wody pozwala na to, iż podczas jednego cyklu pobierane jest znacznie mniej cennego zasobu niż w tradycyjnych modelach, a przy tym jest zapewniona jeszcze większa higiena. Miski zawieszane np. Cersanit CITY lub COMO w technologii CleanOn zostały przystosowane do trzech zakresów spłukiwania: 2/4; 3/5 lub 3/6 L., dzięki czemu nie dość, że chronimy środowisko naturalne, to realnie wpływamy na wysokość domowych wydatków.

Wybierz nowoczesną miskę zawieszaną CleanOn >>
technologia CleanOn

Co zrobić, żeby sprzątanie łazienki było łatwiejsze?

Pewnie niejedna łazienkowa szafka pełna jest różnych reklamowanych chemicznych środków, które obiecują poskromienie groźnych, rozprzestrzeniających się bakterii. Obok arsenału detergentów stoją innowacyjne szczotki WC, gąbki i inne narzędzia służące do pielęgnacji toalety. Miska bezkołnierzowa to współczesny strażnik czystości, który nie potrzebuje stosu inwazyjnych chemikaliów. To profilowany kształt wnętrza muszli i ceramika o gładkich powierzchniach – bez konieczności mozolnego szorowania – pokonują zarazki i brud!

Eliminacja trudnodostępnych powierzchni i zakamarków toalety, a także silny, ukierunkowany strumień powodują, że miejsce kosztownych środków czystości zajmie miękka szmatka. Usuwanie nieczystości będzie zatem polegało wyłącznie na przetarciu nią powierzchni miski z technologią CleanOn i... gotowe! Krótko mówiąc, miska bezkołnierzowa to potrójne oszczędności – związane nie tylko z redukcją zużycia wody, lecz także ograniczeniem zakupu drogich detergentów i skróceniem czasu przeznaczonego na sprzątanie łazienki.

Jak urządzić toaletę, żeby była stylowa, bezpieczna, ekologiczna i funkcjonalna? Tak wiele wymagań w stosunku do jednego produktu, wydaje się „szukaniem igły w stogu siana”, jednak z pomocą przychodzi innowacyjna technologia. Miska bezkołnierzowa to najlepszy sposób na to, by osiągnąć równowagę między praktyczną a estetyczną odsłoną łazienki.

>> CERSANIT <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze