Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Projekt dwupokojowego mieszkania o powierzchni 43 mkw - wakacyjny styl przez okrągły rok

Wielu z nas marzy o anturażu, który przywodziłby na myśl wakacyjne klimaty. Słońce, morze, plaża, to przecież synonimy relaksu, które pozwalają się odprężyć i wziąć głęboki, ożywczy oddech. Właścicielka jednego z łódzkich apartamentów postanowiła te marzenia wcielić w życie i poprosiła o projekt, który pozwoliłby jej poczuć się jak na wakacjach. Biuro projektowe HOKUM podjęło wyzwanie i tak, w dwupokojowym mieszkaniu, powstała aranżacja stylowa, świeża i niezwykle harmonijna.

Ile kosztował remont mieszkania?

43-metrowe mieszkanie miało przywodzić na myśl wakacyjne klimaty, stąd w każdym pomieszczeniu pojawiają się elementy w odcieniach błękitu i niebieskiego. Styl, w jakim zostało urządzone to mieszanka przytulnego scandi i modnych elementów vintage. Za podstawowe materiały budowlane właścicielka zapłaciła 9 tysięcy złotych. Usługi stolarskie  (kuchnia, szafa w sypialni, meble łazienkowe) kosztowały 16 tysięcy, natomiast robocizna, 12 tysięcy. Najdroższym punktem w kosztorysie jest oczywiście wyposażenie, czyli drzwi, płytki, podłogi, osprzęt łazienkowy, AGD, meble oraz oświetlenie - wszystko to wygenerowało koszt 28 tysięcy. Projekt opracowany przez designerów HOKUM, to natomiast wydatek rzędu 4 tysięcy złotych.

<h2 id="stylowy-przedpokoj">Stylowy przedpokój</h2>
<p>Przedpokój należy raczej do tych przestronnych, dlatego projektanci nie bali się zastosowania intensywnych barw. W roli głównej występuje tu zatem wyrazisty niebieski kolor, równoważony przez biel. Designerzy zdecydowali się również na drewnianą podłogę o ciepłym, miodowym odcieniu, która dodaje przestrzeni przyjemnych nut przytulności. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na duże lustro, które skutecznie powiększa przedpokój optycznie oraz wysoką, pojemną szafę o eleganckim, frezowanym froncie.</p>

Stylowy przedpokój

Przedpokój należy raczej do tych przestronnych, dlatego projektanci nie bali się zastosowania intensywnych barw. W roli głównej występuje tu zatem wyrazisty niebieski kolor, równoważony przez biel. Designerzy zdecydowali się również na drewnianą podłogę o ciepłym, miodowym odcieniu, która dodaje przestrzeni przyjemnych nut przytulności. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na duże lustro, które skutecznie powiększa przedpokój optycznie oraz wysoką, pojemną szafę o eleganckim, frezowanym froncie.

Podłoga drewniana OPTIMISTE

Podłoga drewniana OPTIMISTE

Agata Maciejewska i Jan Katyszewski, Hokum Architekci

Agata Maciejewska i Jan Katyszewski, Hokum Architekci

Własne mieszkanie jest jak ubranie, powinno odzwierciedlać zainteresowania, styl i gust mieszkańców. Niezależnie od metrażu, to miejsce gdzie powinniśmy czuć się dobrze. W związku z tym, jeśli podobają nam się jakieś konkretne motywy, marynarskie czy kolonialne, to nie ma się czego bać, żeby wprowadzić te elementy do wnętrza. Jeśli boimy się przesadzić czy przytłoczyć wnętrze, to wystarczy jeden element. Może to być fototapeta, może jakiś oryginalny mebel. Pozostałe rzeczy nie muszą być dosłowne, wystarczy dobrać odpowiednią kolorystykę czy oświetlenie. W dzisiejszych czasach nie urządza się już mieszkań na całe życie, więc nie powinniśmy się bać ryzykować. Wnętrzami warto się bawić.

<h2 id="kacik-wypoczynkowy-w-salonie">Kącik wypoczynkowy w salonie</h2>
<p>Z przedpokoju od razu przechodzi się do salonu, w którym naczelną gwiazdą pozostaje wygodny kącik wypoczynkowy. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest ściana ozdobiona tapetą w pionowe, biało-niebieskie paski. Taki motyw doskonale sprawdza się w niewysokich pomieszczeniach, w których pragniemy stworzyć iluzję wysokiego sufitu. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę, że projektanci zdecydowali się na montaż identycznej podłogi, zarówno w przedpokoju, jak i w salonie. Taki zabieg sprawia, że mieszkanie wydaje się większe wizualnie, a przejścia pomiędzy pomieszczeniami pozostają &quot;płynne&quot;.</p>

Kącik wypoczynkowy w salonie

Z przedpokoju od razu przechodzi się do salonu, w którym naczelną gwiazdą pozostaje wygodny kącik wypoczynkowy. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest ściana ozdobiona tapetą w pionowe, biało-niebieskie paski. Taki motyw doskonale sprawdza się w niewysokich pomieszczeniach, w których pragniemy stworzyć iluzję wysokiego sufitu. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę, że projektanci zdecydowali się na montaż identycznej podłogi, zarówno w przedpokoju, jak i w salonie. Taki zabieg sprawia, że mieszkanie wydaje się większe wizualnie, a przejścia pomiędzy pomieszczeniami pozostają "płynne".

<h2 id="jadalnia-i-aneks-kuchenny">Jadalnia i aneks kuchenny</h2>
<p>Salon, oprócz kącika wypoczynkowego, kryje w sobie również praktyczną strefą jadalnianą oraz aneks kuchenny. Pierwszy aranż to ukłon w stronę urokliwej, skandynawskiej prostoty, z kolei drugi, można uznać za flirt z eklektyzmem. Zabudowa kuchenna jest doskonale wkomponowana we wnętrze - warto zauważyć, że szafki wypełniają wnękę co do centymetra! Granatowe fronty są dominujące, jednak białe drzwiczki środkowych szafek dodają im lekkości. Całość przepięknie koresponduje z płytkami ściennymi o nieco orientalnej estetyce. Taki stylistyczny mariaż prezentuje się niezwykle świeżo i oryginalnie.</p>

Jadalnia i aneks kuchenny

Salon, oprócz kącika wypoczynkowego, kryje w sobie również praktyczną strefą jadalnianą oraz aneks kuchenny. Pierwszy aranż to ukłon w stronę urokliwej, skandynawskiej prostoty, z kolei drugi, można uznać za flirt z eklektyzmem. Zabudowa kuchenna jest doskonale wkomponowana we wnętrze - warto zauważyć, że szafki wypełniają wnękę co do centymetra! Granatowe fronty są dominujące, jednak białe drzwiczki środkowych szafek dodają im lekkości. Całość przepięknie koresponduje z płytkami ściennymi o nieco orientalnej estetyce. Taki stylistyczny mariaż prezentuje się niezwykle świeżo i oryginalnie.

Eugen - Płytki cementowe hiszpańskie

Eugen - Płytki cementowe hiszpańskie

390 zł
ŚNIEŻKA SATYNOWA ŚNIEŻNOBIAŁY

ŚNIEŻKA SATYNOWA ŚNIEŻNOBIAŁY

Bezpretensjonalna sypialnia

Kameralna sypialnia urzeka prostotą. Na ścianie tuż nad łóżkiem zamieszkał rozbielony błękit, z kolei na podłodze możemy oglądać te same panele, co w pozostałych pomieszczeniach. Aby nie zajmować miejsca na blatach niewielkich stolików nocnych, projektanci zdecydowali się na dwa kinkiety ścienne, nawiązujące designem do wiszącej lampy sufitowej. Na uwagę zasługuje również miękki zagłówek łóżka, o który można wygodnie się oprzeć np. czytając książkę.

<h2 id="wakacyjna-azienka">Wakacyjna łazienka</h2>
<p>W łazience również nie mogło zabraknąć niebieskich elementów. Najbardziej charakterystycznym, jest szafka pod umywalkę, projektowana na zamówienie. Oprócz niej, niebieskie detale pojawiają się również na niebanalnych, patchworkowych płytkach, które zostały położone tuż pod lustrem oraz we wnęce, w której znajduje się prysznic. Wnętrze łazienkowe jest szalenie wakacyjne - dzięki wzorzystym akcentom, nawiązuje nieco do modnej estetyki śródziemnomorskiej. Ważnym i bardzo praktycznym elementem w pomieszczeniu jest przeszklona kabina typu walk in, która doskonale sprawdza się w niewielkich łazienkach.</p>

Wakacyjna łazienka

W łazience również nie mogło zabraknąć niebieskich elementów. Najbardziej charakterystycznym, jest szafka pod umywalkę, projektowana na zamówienie. Oprócz niej, niebieskie detale pojawiają się również na niebanalnych, patchworkowych płytkach, które zostały położone tuż pod lustrem oraz we wnęce, w której znajduje się prysznic. Wnętrze łazienkowe jest szalenie wakacyjne - dzięki wzorzystym akcentom, nawiązuje nieco do modnej estetyki śródziemnomorskiej. Ważnym i bardzo praktycznym elementem w pomieszczeniu jest przeszklona kabina typu walk in, która doskonale sprawdza się w niewielkich łazienkach.

Prezentowany projekt mieszkania to dowód na to, że nawet w centrum miasta położonego w centralnej części Polski, wakacyjny klimat może panować przez okrągły rok. Wystarczył świeży motyw przewodni, odpowiednia kolorystyka i właściwy dobór materiałów. Warto zatem sięgać po nieszablonowe rozwiązania i przede wszystkim, poszukiwać własnego aranżacyjnego stylu!


Inne artykuły w tej kategorii