W domu czytelniczki. "To była miłość od pierwszego wejrzenia"

W 122 metrowym domu Aleksandry przeważa styl skandynawski. Autorka wnętrzarskiego instabloga opowiedziała nam m.in. o swoich upodobaniach, miłości do szarego koloru, roślinach i planach aranżacji ogrodu. Zapraszamy do lektury!

W Twoich wnętrzach przeważa styl skandynawski. Skąd pomysł na właśnie taką aranżację?

W moim guście od zawsze były wnętrza, które urzekają subtelnym połączeniem funkcjonalności i przytulności. Wnętrza jasne i świetliste, gdzie królują białe ściany, białe meble, gdzie całości dopełniają naturalne materiały. Urządzając nasz dom kierowałam się przeświadczeniem, że minimalizm odgrywa większą rolę niż przepych i wytworność.

W kuchni królują szare fronty. Co skłoniło Cię do wyboru akurat tego koloru?

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Dla mnie kolor szary od zawsze był ponadczasowy i praktyczny, co przy dwójce dzieci i psie doskonale się sprawdza. Poza tym szarość to dla mnie idealne tło dla różnych akcentów kolorystycznych. Mam naprawdę szerokie pole działania, jeżeli chodzi o dobór akcesoriów. Dodatkowo chciałam optycznie oddzielić część kuchenną od salonu, które stanowią jedną całość w taki sposób, aby (jak to powiedział mój mąż) nie osiągnąć efektu sterylnego laboratorium.

Kuchnia z szarymi frontami. Zainspiruj się >>

W Twoim domu widać ciekawe dodatki - najwięcej kwiatów i obrazów. Dlaczego?

Kwiaty są najlepszą i najpiękniejszą ozdobą każdego domu i doskonale wypełniają wnętrze. Obrazy natomiast nadają mu charakteru i oryginalności.

Pełną parą ruszył sezon na ogród. Planujesz coś specjalnego, jeśli chodzi o tę przestrzeń?

Nasz ogród jest cały czas w fazie tworzenia, a skoro obracamy się wciąż w tematyce aranżacji skandynawskich, to dokładnie w takim też stylu będzie ogród. Nie zabraknie w nim iglaków, traw ozdobnych, czy wrzosów.

Określ w 3 słowach, czym dla Ciebie jest Twój dom?

Skoro muszę tylko w trzech to niech będzie Moja Bezpieczna Przystań. Gdybym mogła użyć pięciu byłyby to Mój Osobisty Raj Na Ziemi.

Zobacz więcej zdjęć domu Aleksandry >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Wywiady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Wywiady
Komentarze

Zobacz więcej produktów