Gadżety kuchenne, które ułatwią ci życie

Kuchnia dla wielu z nas to królestwo smaku, rodzinnego ciepła i kreatywności. Warto więc wyposażyć tę przestrzeń z należytą dbałością. Wyselekcjonowane, pomysłowe akcesoria umilą nam przygotowywanie posiłków, ich spożywanie i co najważniejsze - zainspirują do kolejnych kuchennych rewolucji!

Są zwykle niewielkie i niepozorne, ale mogą być niesłychanie praktyczne i pomocne. Oto kuchenne gadżety - te zabawne, jak szczotka do szorowania warzyw w kształcie ziemniaka i całkiem serio, jak praska do czosnku. Ułatwiają życie, poprawiają humor, sprawiają, że kuchenne rutyny stają się całkiem przyjemne.

Na co warto zwrócić uwagę, kiedy szukamy do kuchni gadżetów i wszelkich drobiazgów?

Warto skupić się na kilku podstawowych kryteriach:

1.FUNKCJA - musimy określić, jaką podstawową funkcję ma spełniać dany gadżet kuchenny. Dzięki temu unikniemy zakupu sprzętów tzw. wielofunkcyjnych, które obiecują wiele, zwykle też zajmują sporo miejsca, a i tak później korzystamy tylko z jednej funkcji.

2.JAKOŚĆ - stawiajmy na akcesoria wysokiej jakości, wykonane z dbałością o detal i posiadające atesty, zezwalające na kontakt z żywnością.

3.ESTETYKA. Dobierajmy akcesoria, które stylistycznie pasują do naszego wnętrza. Unikniemy poczucia chaosu. Na przykład: jeśli mamy kuchnię klasyczną - idealnie odnajdą się w niej gadżety i dekoracje w stylu retro. W kuchni nowoczesnej możemy poszaleć z designerskimi, pomysłowymi drobiazgami.

4.MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ. Zasada, która sprawdza się niemal przy każdej okazji, zda egzamin również podczas wyszukiwania drobnych sprzętów do kuchni. Nie dajmy się ponieść zakupowemu szaleństwu oraz myślom typu: ta drylownica do winogron na pewno się kiedyś przyda! Stawiajmy na gadżety, których będziemy używać regularnie, a nie takie, które zabiorą nam przestrzeń w kuchennych szafkach i szufladach.

5.Tym samym przechodzimy do kolejnego punktu: ORGANIZACJA TO PODSTAWA. Zadbajmy o sposób przechowywania naszych gadżetów. Na rynku znajdziemy sprytne systemy (które same w sobie są często genialnymi gadżetami) - porządkujące kuchenne drobiazgi.

Miniogródek docenią wszyscy miłośnicy zieleniny, zamieszkujący domy z betonu. A tak serio, to taka miniuprawa cieszy zmysły i jest idealną dekoracją nowoczesnej, minimalistycznej kuchni.

Mata do krojenia, która daje więcej możliwości niż deska do krojenia. Dzięki temu, że jest elastyczna, można ją odpowiednio wyprofilować, gdy chcemy przesypać do garnka drobno posiekane składniki dania.

Toster w energetycznym żółtym kolorze to idealny kompan do śniadania.

Ręczny mikser zmieści się w najmniejszej nawet kuchni. Ten w różowym kolorze po prostu zachęca do tego, by zrobić muffinki.

Kultowy już czajnik Alessi to małe dzieło sztuki. Łączący elementy postmodernizmu i popkultury design nigdy się nie zestarzeje.

Neutralny stylistycznie pojemnik do przechowywania sypkich produktów odnajdzie się niemal w każdej kuchni. Można skompletować pojemniki o różnych wielkościach i przeznaczeniu - tak, by uporządkować wszelkie kasze, makarony, ryż, cukier, przyprawy i inne.

Waga kuchenna o lekkiej, nowoczesnej formie. Niezbędnik w kuchni każdego, kto lubi odmierzać składniki czy gotować spore ilości jedzenia. Płaska, kompaktowa forma ułatwia przechowywanie.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze

Anonimowy użytkownik

Wystarczy kupić jedno urządzenie.... THERMOMIX :-D
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

warto sobie ulatwiac choc w domu to zycie
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

A jak kuchnia to ze STOLKARU
  • Dodano 3 lata temu

Zobacz więcej produktów