Modne, wygodne i w SUPERCENACH! Upoluj okazję!🧨
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Metamorfoza łazienki przeprowadzona w jeden dzień, czyli remont bez ekipy budowlanej

Dawniej łazienka uważana była za przestrzeń, którą niełatwo jest poddać metamorfozie. Odświeżenie takiego anturażu wymagało zazwyczaj bardzo dużego nakładu pracy i finansów. Na szczęście współcześnie istnieje kilka sprawdzonych trików, które pozwalają w szybki i niedrogi sposób odmienić łazienkowy look. Czasem są to wysokojakościowe farby do glazury, innym razem samoprzylepne szablony na płytki lub specjalne markery. W poniższym artykule podpowiadamy w jaki sposób z nich korzystać i w jakich przypadkach taki błyskawiczny remont ma sens.

Malowanie płytek łazienkowych

Całkowita metamorfoza łazienki może przebiec szybko, bez ogromnych nakładów finansowych i bez zatrudniania specjalistycznej ekipy. Aby odświeżyć łazienkową przestrzeń wystarczą nowoczesne farby renowacyjne, które nadadzą płytkom zupełnie nowy kolor i styl. Takie produkty potrafią naprawdę wiele - możesz nimi pomalować niemal każdy rodzaj powierzchni, nawet tej trudno przyczepnej, której farby starszej generacji po prostu się nie trzymały. Wystarczy wcześniej wyczyścić fugi, odtłuścić i zagruntować powierzchnię i na koniec pomalować ją dokładnie farbą. Warto jednak pamiętać, że pokrywanie farbą płytek ma sens jedynie wtedy, kiedy wszystkie elementy są stabilne i dobrze trzymają się podłoża. Zanim zatem zaczniesz malować, przyjrzyj się dokładnie każdej płytce - jeżeli widoczne są pęknięcia, wypełnij je akrylem, fugą albo masą wodoodporną.

<h2 id="naklejki-na-płytki-ceramiczne">Naklejki na płytki ceramiczne</h2>
<p>Innym sprawdzonym pomysłem na odświeżenie łazienkowych płytek są specjalne szablony, które można nakleić na płytki. Takie naklejki doskonale przylegają do gładkich powierzchni ceramicznych, są specjalnie zabezpieczone przez blaknięciem oraz wszelkimi uszkodzeniami natury mechanicznej. Ich ogromną zaletą jest fakt, że bardzo łatwo się je nakłada. A jeżeli wzór Ci się opatrzy? Nic prostszego! Takie szablony są bardzo łatwe w usunięciu, dzięki czemu co jakiś czas możesz diametralnie zmieniać łazienkowy anturaż.</p>

Naklejki na płytki ceramiczne

Innym sprawdzonym pomysłem na odświeżenie łazienkowych płytek są specjalne szablony, które można nakleić na płytki. Takie naklejki doskonale przylegają do gładkich powierzchni ceramicznych, są specjalnie zabezpieczone przez blaknięciem oraz wszelkimi uszkodzeniami natury mechanicznej. Ich ogromną zaletą jest fakt, że bardzo łatwo się je nakłada. A jeżeli wzór Ci się opatrzy? Nic prostszego! Takie szablony są bardzo łatwe w usunięciu, dzięki czemu co jakiś czas możesz diametralnie zmieniać łazienkowy anturaż.

<h2 id="jaka-fototapeta-do-łazienki">Jaka fototapeta do łazienki?</h2>
<p>Innym, równie kreatywnym sposobem, na błyskawiczną odmianę łazienkowej przestrzeni jest fototapeta. Przyklejenie takiej dekoracji nie jest bowiem ani drogie, ani czasochłonne! Dzięki nowoczesnej fototapecie możesz w kilkanaście minut całkowicie odmienić wygląd swojej łazienki, dodać jej bigla i stworzyć zupełnie nową perspektywę, dzięki której przestrzeń wyda się wizualnie większa. W łazienkowym wnętrzu świetnie sprawdzą się dwa specjalistyczne modele tapet. Pierwsze to te z włókna szklanego, które przypominają swoją strukturą tkaninę (są odporne na wodę, można je szorować i malować), drugie natomiast, to tapety winylowe (płaskie, niespieniane, odporne na wilgoć, mycie i szorowanie).</p>

Jaka fototapeta do łazienki?

Innym, równie kreatywnym sposobem, na błyskawiczną odmianę łazienkowej przestrzeni jest fototapeta. Przyklejenie takiej dekoracji nie jest bowiem ani drogie, ani czasochłonne! Dzięki nowoczesnej fototapecie możesz w kilkanaście minut całkowicie odmienić wygląd swojej łazienki, dodać jej bigla i stworzyć zupełnie nową perspektywę, dzięki której przestrzeń wyda się wizualnie większa. W łazienkowym wnętrzu świetnie sprawdzą się dwa specjalistyczne modele tapet. Pierwsze to te z włókna szklanego, które przypominają swoją strukturą tkaninę (są odporne na wodę, można je szorować i malować), drugie natomiast, to tapety winylowe (płaskie, niespieniane, odporne na wilgoć, mycie i szorowanie).

<h2 id="jak-odnowić-meble-łazienkowe">Jak odnowić meble łazienkowe?</h2>
<p>Jeśli nie chcesz zmieniać kolorystyki płytek ani inwestować w fototapetę, możesz odmienić łazienkową przestrzeń nowymi meblami. Czasem wystarczy wymienić szafkę pod umywalką, obudować pralkę lub przykręcić designerską półeczkę na kosmetyki. Niektórzy idą o krok dalej i odnawiają stare meble łazienkowe. Jeśli meble są drewniane i pomalowane farbą, możesz je z łatwością odnowić przy pomocy papieru ściernego i specjalnej szlifierki. Po zdarciu farby z mebli, śmiało przemaluj fronty na dowolny kolor (w tym celu najlepiej użyj lakierobejcy, która zabezpieczy drewno przed wilgocią) lub ozdób je efektowną przecierką. Sprawdzonym sposobem na odnowienie łazienkowych mebli jest także ich kolorową folią dekoracyjną odporną na parę wodną. Pamiętaj również, że na meble możesz z powodzeniem przyklejać ozdobne gzymsy i sztukaterie. Sprawdzonym zabiegiem jest także wymiana uchwytów na frontach meblowych.</p>

Jak odnowić meble łazienkowe?

Jeśli nie chcesz zmieniać kolorystyki płytek ani inwestować w fototapetę, możesz odmienić łazienkową przestrzeń nowymi meblami. Czasem wystarczy wymienić szafkę pod umywalką, obudować pralkę lub przykręcić designerską półeczkę na kosmetyki. Niektórzy idą o krok dalej i odnawiają stare meble łazienkowe. Jeśli meble są drewniane i pomalowane farbą, możesz je z łatwością odnowić przy pomocy papieru ściernego i specjalnej szlifierki. Po zdarciu farby z mebli, śmiało przemaluj fronty na dowolny kolor (w tym celu najlepiej użyj lakierobejcy, która zabezpieczy drewno przed wilgocią) lub ozdób je efektowną przecierką. Sprawdzonym sposobem na odnowienie łazienkowych mebli jest także ich kolorową folią dekoracyjną odporną na parę wodną. Pamiętaj również, że na meble możesz z powodzeniem przyklejać ozdobne gzymsy i sztukaterie. Sprawdzonym zabiegiem jest także wymiana uchwytów na frontach meblowych.

<h2 id="oświetlenie-typu-led">Oświetlenie typu LED</h2>
<p>Jeżeli marzy Ci się, aby w szybki sposób poprawić wygląd swojej łazienki, pomyśl o zmianie oświetlenia. Być może łazienkowa przestrzeń potrzebuje nieco więcej głębi? Aby „zagrać” światłem w łazienkowym wnętrzu, sięgnij po wodoodporne listwy typu LED. Żeby je zamontować, nie trzeba doprowadzać instalacji elektrycznej, ani nawet wiercić dziur, ponieważ lampki wyposażone są w specjalną taśmę utrzymującą je na miejscu. Diody LED są bardzo małe, dlatego można zamontować je niemal wszędzie: w podwieszanym suficie, w ozdobnych gzymsach i sztukateriach, pod listwami podłogowymi, a nawet pod blatami mebli.</p>

Oświetlenie typu LED

Jeżeli marzy Ci się, aby w szybki sposób poprawić wygląd swojej łazienki, pomyśl o zmianie oświetlenia. Być może łazienkowa przestrzeń potrzebuje nieco więcej głębi? Aby „zagrać” światłem w łazienkowym wnętrzu, sięgnij po wodoodporne listwy typu LED. Żeby je zamontować, nie trzeba doprowadzać instalacji elektrycznej, ani nawet wiercić dziur, ponieważ lampki wyposażone są w specjalną taśmę utrzymującą je na miejscu. Diody LED są bardzo małe, dlatego można zamontować je niemal wszędzie: w podwieszanym suficie, w ozdobnych gzymsach i sztukateriach, pod listwami podłogowymi, a nawet pod blatami mebli.

<h2 id="łazienkowe-detale">Łazienkowe detale</h2>
<p>Oprócz generalnych zmian nie zapominaj o najdrobniejszych detalach! Czasem wystarczy zmienić lustro, wymienić klamkę w drzwiach czy zafundować meblom łazienkowym nowe gałki, aby łazienka nabrała przyjemnej świeżości. Pamiętaj również, że współcześnie łazienkowa przestrzeń to nie tylko punkt sanitarny, ale mini-salon kąpielowy, w którym powinien mieszkać doskonały styl. Zadbaj zatem o modne dodatki - miękkie łazienkowe tekstylia, eleganckie buteleczki na kosmetyki, stylowe organizery czy świeże kwiaty. Takie drobne niuanse z pewnością dodadzą łazience charakteru i sprawią, że będzie prezentowała się o wiele szykowniej.</p>

Łazienkowe detale

Oprócz generalnych zmian nie zapominaj o najdrobniejszych detalach! Czasem wystarczy zmienić lustro, wymienić klamkę w drzwiach czy zafundować meblom łazienkowym nowe gałki, aby łazienka nabrała przyjemnej świeżości. Pamiętaj również, że współcześnie łazienkowa przestrzeń to nie tylko punkt sanitarny, ale mini-salon kąpielowy, w którym powinien mieszkać doskonały styl. Zadbaj zatem o modne dodatki - miękkie łazienkowe tekstylia, eleganckie buteleczki na kosmetyki, stylowe organizery czy świeże kwiaty. Takie drobne niuanse z pewnością dodadzą łazience charakteru i sprawią, że będzie prezentowała się o wiele szykowniej.

Nawet jeżeli Twoja łazienka pamięta czasy PRL-u możesz sprytnie ją odmłodzić. Wystarczy kilka prostych trików i odrobina wyobraźni, a w krótkim czasie uda Ci się stworzyć przestrzeń świeżą i modną. Taki szybki tuning to doskonały plan dla osób, które chcą oszczędzić, czas, pieniądze, a przy tym sprawdzić swoją kreatywność.


Inne artykuły w tej kategorii

6 spektakularnych metamorfoz niewielkich łazienek. Nie uwierzysz, że to te same wnętrza!

6 spektakularnych metamorfoz niewielkich łazienek. Nie uwierzysz, że to te same wnętrza!

Jakie kafelki do małej łazienki? Sposoby na optyczne powiększenie łazienki

Jakie kafelki do małej łazienki? Sposoby na optyczne powiększenie łazienki

Łazienka 3 m² – jak urządzić małą łazienkę o powierzchni 3 m²?

Łazienka 3 m² – jak urządzić małą łazienkę o powierzchni 3 m²?

Płytki na ścianę do łazienki – jakie wybrać? Przegląd modnych rozwiązań

Płytki na ścianę do łazienki – jakie wybrać? Przegląd modnych rozwiązań

Modne płytki do łazienki i kuchni w 2021 roku – zobacz TOP 8 trendów

Modne płytki do łazienki i kuchni w 2021 roku – zobacz TOP 8 trendów

Sponsorowane 4 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze pralki

4 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze pralki

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.