Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Modna aranżacja okna na wiosnę. Przegląd inspiracji

Czasem o nim zapominamy, traktujemy neutralnie, nie gwarantując specjalnej oprawy. A przecież okno to jeden z najistotniejszych elementów wnętrza. Jest źródłem światła, świeżego powietrza i poczucia przestrzeni. Zobacz, jak je modnie ubrać!

Wiosenne porządki inspirują zwykle do przearanżowania przestrzeni. Czasem robimy remont, a czasem w znacznie szybszy i mniej inwazyjny sposób przeprowadzamy metamorfozę wnętrza. Jak wcielić w życie ten drugi plan? Wystarczy wymienić tkaniny i dekoracje, które się nam znudziły. Warto zacząć właśnie od okien - nadać im oprawę, do której później nawiążemy - stosując tę samą kolorystykę, motywy zdobnicze, rodzaje wykorzystanych tkanin, nadruki - na innych detalach, jak: poduszki, narzuty, obicia mebli, ramki zdjęć itp.

Dekorujsam rolety rzymskie na miarę WRIGHT65

Dekorujsam rolety rzymskie na miarę WRIGHT65

102 zł

Planując aranżację okna, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw:

Po pierwsze, na funkcję okna. Czy w jego najbliższym sąsiedztwie będzie umieszczony np. TV, kącik do pracy z biurkiem i komputerem? Jeśli tak, to musimy skupić się na wyborze rolet, które w odpowiedni sposób przyciemnią okno.

Po drugie, musimy znać wymiary. Sprawa wydaje się oczywista, jednak często czujemy się zaskoczeni, stojąc przed wyborem zasłon w sklepie. Dokładne wymierzenie okna pozwoli uniknąć zakupowych błędów.

Po trzecie, wybierzmy rolety lub zasłony, które pasują stylistycznie do aranżacji naszego wnętrza. Jeśli natomiast jesteśmy na etapie tworzenia atmosfery wnętrza - zasłony mogą stanowić punkt wyjścia do kolejnych kroków aranżacyjnych. Marzy nam się wnętrze w stylu glamour? Możemy wówczas pozwolić sobie na zasłony z ciężkiej połyskującej tkaniny, zdobione ornamentem. Jeśli planujemy wnętrze w stylu skandynawskim, śmiało możemy kupić zasłony z graficznym motywem - np. czarno-białym nadrukiem konarów drzew.

Po czwarte - ekspozycja. Zadbajmy o to, by do naszego okna był dostęp. Nie obstawiajmy go meblami, czy innymi sprzętami. Dajmy mu oddech - a ono nam to wynagrodzi podwójnie. Gdy decydujemy się na zasłony z mięsistej tkaniny, które rozkładają się dekoracyjnie na podłodze - również zadbajmy o to, by podłoga była ich czystą ekspozycją, by nie musiały rywalizować z chodniczkami, dywanami itp.

Delikatna firana do nowoczesnego wnętrza. Idealnie trzyma fason, dzięki obciążnikom, które są przymocowane do jej dolnej części.

Gdy chcemy podkreślić urodę okna, a nie musimy izolować się przed światem zewnętrznym, wystarczy lambrekin. Ten ze zdjęcia idealnie pasuje do wnętrz w stylu: prowansalskim, shabby shic, francuskim, czy rustykalnym.

Niebanalnym rozwiązaniem do wnętrz w stylu nowoczesnym są zasłony przesuwne. Proste w formie panele z tkanin zdobione są ciekawym motywem graficznym lub zdjęciem. Tym samym dekoracja okna staje się swoistym obrazem we wnętrzu.

Roleta rzymska z motywem jelonka wykonana jest z transparentnej tkaniny, która przepuszcza promienie słońca, chroniąc jednocześnie prywatność domowników.

Białe żaluzje lub shuttersy to już klasyk we wnętrzu - robią grę i świateł, i w aranżacji wnętrza.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności