Weekendowa wyprzedaż w Selsey + darmowa dostawa!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Modna aranżacja okna na wiosnę. Przegląd inspiracji

Czasem o nim zapominamy, traktujemy neutralnie, nie gwarantując specjalnej oprawy. A przecież okno to jeden z najistotniejszych elementów wnętrza. Jest źródłem światła, świeżego powietrza i poczucia przestrzeni. Zobacz, jak je modnie ubrać!

Wiosenne porządki inspirują zwykle do przearanżowania przestrzeni. Czasem robimy remont, a czasem w znacznie szybszy i mniej inwazyjny sposób przeprowadzamy metamorfozę wnętrza. Jak wcielić w życie ten drugi plan? Wystarczy wymienić tkaniny i dekoracje, które się nam znudziły. Warto zacząć właśnie od okien - nadać im oprawę, do której później nawiążemy - stosując tę samą kolorystykę, motywy zdobnicze, rodzaje wykorzystanych tkanin, nadruki - na innych detalach, jak: poduszki, narzuty, obicia mebli, ramki zdjęć itp.

Dekorujsam rolety rzymskie na miarę WRIGHT65

Dekorujsam rolety rzymskie na miarę WRIGHT65

102 zł
Zasłona z wyszytym monogramem, 100% lnu

Zasłona z wyszytym monogramem, 100% lnu

189 zł
Zasłona BLINK 130X300, beż

Zasłona BLINK 130X300, beż

429 zł
WITRAŻ

WITRAŻ

77 zł

Planując aranżację okna, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw:

Po pierwsze, na funkcję okna. Czy w jego najbliższym sąsiedztwie będzie umieszczony np. TV, kącik do pracy z biurkiem i komputerem? Jeśli tak, to musimy skupić się na wyborze rolet, które w odpowiedni sposób przyciemnią okno.

Po drugie, musimy znać wymiary. Sprawa wydaje się oczywista, jednak często czujemy się zaskoczeni, stojąc przed wyborem zasłon w sklepie. Dokładne wymierzenie okna pozwoli uniknąć zakupowych błędów.

Po trzecie, wybierzmy rolety lub zasłony, które pasują stylistycznie do aranżacji naszego wnętrza. Jeśli natomiast jesteśmy na etapie tworzenia atmosfery wnętrza - zasłony mogą stanowić punkt wyjścia do kolejnych kroków aranżacyjnych. Marzy nam się wnętrze w stylu glamour? Możemy wówczas pozwolić sobie na zasłony z ciężkiej połyskującej tkaniny, zdobione ornamentem. Jeśli planujemy wnętrze w stylu skandynawskim, śmiało możemy kupić zasłony z graficznym motywem - np. czarno-białym nadrukiem konarów drzew.

Po czwarte - ekspozycja. Zadbajmy o to, by do naszego okna był dostęp. Nie obstawiajmy go meblami, czy innymi sprzętami. Dajmy mu oddech - a ono nam to wynagrodzi podwójnie. Gdy decydujemy się na zasłony z mięsistej tkaniny, które rozkładają się dekoracyjnie na podłodze - również zadbajmy o to, by podłoga była ich czystą ekspozycją, by nie musiały rywalizować z chodniczkami, dywanami itp.

Delikatna firana do nowoczesnego wnętrza. Idealnie trzyma fason, dzięki obciążnikom, które są przymocowane do jej dolnej części.

Firanka SYLVA, d� z obcinikiem z oowiu

Firanka SYLVA, d� z obcinikiem z oowiu

210 zł
Firana sable Mainz (1 szt.)

Firana sable Mainz (1 szt.)

100 zł

Gdy chcemy podkreślić urodę okna, a nie musimy izolować się przed światem zewnętrznym, wystarczy lambrekin. Ten ze zdjęcia idealnie pasuje do wnętrz w stylu: prowansalskim, shabby shic, francuskim, czy rustykalnym.

Niebanalnym rozwiązaniem do wnętrz w stylu nowoczesnym są zasłony przesuwne. Proste w formie panele z tkanin zdobione są ciekawym motywem graficznym lub zdjęciem. Tym samym dekoracja okna staje się swoistym obrazem we wnętrzu.

Zasłona przesuwna

Zasłona przesuwna

122 zł
Zasłona przesuwna na taśmie

Zasłona przesuwna na taśmie

96 zł

Roleta rzymska z motywem jelonka wykonana jest z transparentnej tkaniny, która przepuszcza promienie słońca, chroniąc jednocześnie prywatność domowników.

Roleta "Joel"

Roleta "Joel"

68 zł
Dekoria Roleta rzymska Capri, czarno-białe zygzaki, szer.80 × dł.170 cm, Comics

Dekoria Roleta rzymska Capri, czarno-białe zygzaki, szer.80 × dł.170 cm, Comics

189 zł 210 zł

Białe żaluzje lub shuttersy to już klasyk we wnętrzu - robią grę i świateł, i w aranżacji wnętrza.


Inne artykuły w tej kategorii