Czego szukasz?
Zobacz także
ARBITON FloorExpert
ARBITON FloorExpert
Opublikowany:  

Panele winylowe i podkład montażowy – sposób na błyskawiczną i spektakularną metamorfozę wnętrza

Przywiązujemy coraz większą wagę do estetyki urządzonej przestrzeni. Chcemy, aby nasz dom był idealną wypadkową tego, co piękne i funkcjonalne. Co ma zatem największy wpływ na wygląd naszych czterech kątów? Z pewnością należy wymienić kolorystykę ścian i podłogi. Te dwa czynniki determinują wystrój wnętrza i rzutują na jego charakter. Niestety, sporo osób rezygnuje z wymiany podłogi, gdyż wciąż panuje przekonanie, że jest to czynność wymagająca dużych nakładów finansowych i wsparcia specjalistów. Co więcej – uważamy, że jest to zajęcie czasochłonne, które zrujnuje rodzinną rutynę na wiele dni. Jednak rzeczywistość może wyglądać zgoła odmiennie, a wymiana starej podłogi na nową i stylową może być znacznie prostsza, niż sądzimy.

Od podłogi w dużej mierze zależy charakter naszego mieszkania. Jeśli uwielbiamy modny obecnie styl skandynawski, powinniśmy sięgnąć po panele bielone lub imitujące jasne, drewniane deski. W aranżacjach nowoczesnych świetnie zdadzą egzamin minimalistyczne panele w szarych tonach, natomiast w klasycznych – eleganckie i ciemne. Podłogi mają ogromny wpływ na wygląd wnętrza, dlatego warto właśnie od nich rozpocząć planowanie zmian. Dlaczego więc wiele osób decyduje się zostawić starą podłogę na miejscu, mimo iż nie pasuje ona do wystroju odświeżonego pokoju? Obawiamy się długiego remontu, wysokich kosztów i bałaganu. Niesłusznie – dzięki nowoczesnym panelom winylowym oraz specjalistycznym podkładom układanie podłogi jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu. Dla wszystkich osób, które marzą o pięknej i stylowej podłodze razem z marką Arbiton przygotowaliśmy pełen inspiracji poradnik. Przedstawiamy w nim innowacyjny produkt – podkład montażowy pod podłogę klejoną LVT typu Dryback. Chcesz poznać patent na szybki remont, nawet w jedno popołudnie? Zachęcamy do lektury!

Poznaj potencjał paneli winylowych

Panele winylowe szybko podbiły serca miłośników designu. Nic w tym dziwnego – skutecznie łączą walory funkcjonalne i estetyczne. Przede wszystkim przypadną do gustu amatorom drewna, gdyż do złudzenia przypominają naturalne deski. Jednak mają nad nimi sporą przewagę – są tańsze, wodoodporne i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne. Możemy z powodzeniem stosować je w pomieszczeniach mocno eksploatowanych jak przedpokój czy kuchnia. Na tym lista ich zalet się nie kończy – warto także nadmienić, że są ciche w użytkowaniu, nie skrzypią i są łatwe w utrzymaniu czystości, co docenią zarówno rodziny z dziećmi, jak i właściciele czworonogów. Panele winylowe marki Arbiton możemy stosować we wszystkich pomieszczeniach w domu – nawet w łazience. Co więcej – panele sprawdzą się również w przypadku ogrzewania podłogowego, gdyż dobrze przepuszczają ciepło i szybko się nagrzewają. Jednak ich popularność wynika nie tylko z walorów praktycznych, ale także wizualnych – panele winylowe mogą imitować niemal każdy materiał od drewna po kamień. Prezentują się szlachetnie i elegancko – staną się idealnym uzupełnieniem wnętrza urządzonego w skandynawskim, nowoczesnym, klasycznym lub rustykalnym stylu. Jak wygląda ich montaż? Dlaczego warto do ich układania wykorzystać innowacyjne podkłady montażowe?

Podkład montażowy pod podłogę klejoną – LVT typu Dryback

Nowa podłoga w jeden dzień? Czy to możliwe? Dzięki zastosowaniu rewolucyjnych podkładów montażowych marki Arbiton możemy spełnić swoje marzenie o nowej posadzce w całym domu. W dodatku cały proces przebiegnie błyskawicznie, a my nie będziemy musieli wydawać kroci na profesjonalny klej. Co więcej – użycie podkładów montażowych sprawi, że oszczędzimy mnóstwo czasu i energii, gdyż nie będziemy musieli skuwać starej posadzki. Panele winylowe w wersji dryback możemy zamontować na klej – jednak jest to zabieg, który wymaga wprawy, dokładności oraz perfekcyjnie przygotowanego podłoża, gdyż każda nierówność na podłodze zostanie uwypuklona. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po specjalny podkład montażowy, który nie tylko zniweluje drobne wypukłości i nierówności, ale także przyśpieszy montaż. W ofercie marki Arbiton znajdują się dwa innowacyjne podkłady montażowe – MULTIPROTEC LVT FASTLAY oraz SECURA LVT FASTLAY SMART.

AROQ Dąb Bergen

AROQ Dąb Bergen

AROQ Dąb Pasadena

AROQ Dąb Pasadena

AROQ Dąb Wiliamsburg

AROQ Dąb Wiliamsburg

AROQ Orzech Nevada

AROQ Orzech Nevada

Podkład montażowy MULTIPROTEC LVT FASTLAY

Podkład FASTLAY przeznaczona jest do podłóg LVT DRY BACK i umożliwia ich montaż w systemie podłogi pływającej. Dzięki niej wszelkie nierówności znikną, a układanie podłogi stanie się dziecinnie proste. Montaż podłogi przy jej zastosowaniu jest znacznie szybszy i łatwiejszy niż przy użyciu kleju, a pomoc fachowca – zbędna. Powierzchnia maty pokryta jest specjalnym klejem, wzmocnionym siatką poliestrową. Dzięki niemu możliwa jest korekta ułożenia paneli nawet do 30 minut od ich przyklejenia! Nie musimy się więc stresować ewentualnymi błędami – wszelkie niedociągnięcia błyskawicznie skorygujemy. Klej wykazuje się wysoką przyczepnością, co oznacza, że wstępne wiązanie następuje po pół godziny i po tym czasie możemy bez obaw użytkować nową podłogę.

AROQ Dąb Bologna

AROQ Dąb Bologna

AROQ Dąb Camdem

AROQ Dąb Camdem

AROQ Soho

AROQ Soho

 AROQ Toronto

AROQ Toronto

Podłoga ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza, dlatego trzeba starannie rozważyć wybór posadzki. Warto postawić na nowoczesne panele winylowe marki Arbiton, które zachwycają nie tylko pięknym wzornictwem, ale także funkcjonalnością. Co więcej – ich zastosowanie w duecie z podkładami montażowymi FASTLAY gwarantuje nie tylko świetne efekty, ale również szybki i prosty montaż w jedno popołudnie! Chcesz zupełnie odmienić wygląd pokoju w ciągu kilku godzin? Teraz to możliwe – i to bez pomocy fachowca!


Inne artykuły w tej kategorii