Czego szukasz?
Zobacz także
ARBITON FloorExpert
ARBITON FloorExpert
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Co zamiast płytek w kuchni? Wybieramy podłogę do kuchni połączonej z salonem

Bardzo intensywne użytkowanie, rozlana woda i częste mycie. Kuchnia to ekstremalne pole doświadczalne dla podłóg. Podłoga drewniana czy popularne panele położone w kuchni szybko stracą swój pierwotny wygląd, a już po paru miesiącach użytkowania mogą wymagać wymiany. Czy zatem płytki ceramiczne to jedyne rozwiązanie? Co może być alternatywą?

Salon połączony z kuchnią – więcej światła i więcej przestrzeni

Otwarte przestrzenie są ostatnio najpopularniejszym trendem w aranżacjach wnętrz. Przestronne połączenie salonu z aneksem kuchennym nie tylko optycznie powiększy nasz salon, ale przede wszystkim dodatkowo go doświetli. Wydzielone strefy gotowania, przechowywania i zmywania zachowają użytkową funkcję kuchni, a odpowiedni dobór rozwiązań uczyni z aneksu reprezentacyjną część salonu.

„Z naszych danych wynika, że w 2017 i 2018 roku aż 80% ofert na rynku pierwotnym stanowiły mieszkania z aneksem kuchennym. Z jednej strony kuchnia połączona z pokojem to oszczędność metrów kwadratowych, a każdy metr kwadratowy to spory wydatek, zwłaszcza, że ceny mieszkań ciągle rosną. Z drugiej strony – to kwestia mody i zmieniających się przyzwyczajeń. Zyskujemy przecież przestrzeń sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu, kuchnia - to od zawsze najlepsze miejsce spotkań. Otwarcie pomieszczeń daje nam również poczucie większej przestrzeni.” – mówi Artur, ekspert marki Arbiton

Kuchnia już dawno przestała być po prostu roboczą przestrzenią. Dziś jest traktowana na równi z pokojem dziennym, tworząc wspólną otwartą przestrzeń dzienną. Połączenie kuchni z pokojem wymusiło zmianę w podejściu producentów mebli czy sprzętów AGD. Pojawiły się bardziej wydajne wyciągi, a wyciszenie lodówek czy zmywarek zaczęło być równie ważne, jak ich klasy energetyczne. Nie mniejszą wagę, producenci przykładają do designu. Dziś nie jest niczym niezwykłym, że producent sprzętu AGD otrzymuje najwyższe nagrody za design swoich produktów, co do tej pory zarezerwowane dla bardziej związanych z tą sferą branż.

Jak wybrać podłogę do salonu z otwartą kuchnią?

Postawiło to również wyzwania przed producentami podłóg. Częste mycie, tłuszcz oraz narażenie na bezpośredni kontakt z wodą sprawiają, że podłoga musi być wodoodporna. Intensywne użytkowanie wymaga ekstremalnej trwałości podłogi. Z drugiej strony połączenie kuchni z pokojem dziennym powoduje, że zwracamy szczególną uwagę na wygląd i właściwości użytkowe tej podłogi chcemy, aby stanowiła spójną całość. Co zatem możemy zrobić?

wodoodporne panele winylowe

Do kuchni możemy wybrać płytki, które świetnie sprawdzają się pod kątem praktycznym, ale są zimne w dotyku. Mało kto decyduje się na takie rozwiązanie również w pokoju dziennym. Idąc za modnym i wciąż aktualnym stylem skandynawskim chcielibyśmy, aby w całym domu na podłodze znalazło się ciepłe i przyjazne drewno – miła w dotyku i naturalna podłoga. Niestety takie rozwiązanie nie sprawdzi się w kuchni. Podobnie bardzo popularne panele podłogowe, które stosujemy w pokojach dziennych, zupełnie nie radzą sobie z wyzwaniami kuchni czy przedpokoju.

Obecnie najczęstszym rozwiązaniem jest montaż płytek tylko w obrębie aneksu kuchennego i odcięcie się od pokoju profilem podłogowym. Rozwiązanie to jest praktyczne, jednak kompromisowe pod względem wyglądu – chcielibyśmy bowiem, aby przestrzeń pokoju i kuchni stanowiła jedną, spójną całość.

Panele winylowe, czyli idealna podłoga do kuchni

Szukajmy podłogi, która pozwoli połączyć pokój, kuchnię i przedpokój zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Powierzchni, która będzie zachwycała designem, będzie miła i ciepła w dotyku, a także odporna na intensywne użytkowanie i ścieranie, wodo- i plamoodporna. Czy taka podłoga istnieje?

Polska marka Arbiton wprowadziła na rynek panele winylowe, których rdzeń oparty jest na naturalnych minerałach skalnych – HD MINERAL CORE. Panele te spełniają wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesną podłogą. Są ekstremalnie trwałe i wytrzymałe. Posiadają wysokie klasy użyteczności co pozwala na ich użytkowanie nawet w intensywnie eksploatowanych przestrzeniach komercyjnych. Panele winylowe są w 100% wodoodporne, idealnie nadają się do kuchni. Kolory drewna wybrane przez A.Design Studio pozwalają na modne i przytulne zaaranżowanie przestrzeni.

Panele winylowe z mineralnym rdzeniem to również idealne rozwiązanie nad ogrzewanie podłogowe, a w porównaniu do podłogi drewnianej to nawet 1000 zł oszczędności w jednym sezonie grzewczym.

Urządzając mieszkanie kierujemy się w równym stopniu designem co właściwościami użytkowymi materiałów i urządzeń. Podłogi Arbiton stanowią idealne połączenie tych cech i zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających domowników. Szukając rozwiązań na lata, bo przecież podłogi nie wymienia się często, bierzemy pod uwagę wszystkich jej użytkowników w tym małe dzieci czy zwierzęta domowe, dlatego Arbiton przetestował swoje podłogi w najbardziej ekstremalnych warunkach – w codziennym życiu!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności