Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Tapeta do łazienki: jaka tapeta w łazience sprawdzi się najlepiej?

Eleganckie pasy na ścianie czy może udana imitacja modnych, białych kafelków? Popularne heksagony czy też psychodeliczny wzór rodem z lat 60.? A do tego perfekcyjnie gładka i wodoszczelna powłoka! Nic dziwnego, że tapety do łazienki walczą o pierwsze miejsce na łazienkowym podium z płytkami ceramicznymi.

Tapeta w łazience? Nie kojarzy nam się już wcale z siermiężnymi i urządzonymi po kosztach polskimi mieszkaniami, a raczej z modnymi aranżacjami z pierwszych stron wnętrzarskich magazynów. Specjalnie z myślą o łazience stworzono tapety zmywalne i wodoodporne. Nie dość, że ich montaż jest łatwy i szybki – nie ma mowy o bałaganie, jak ma to miejsce w przypadku płytek – to dzięki dostępnym wzorom, fakturom czy kolorom dają nam praktycznie nieograniczone możliwości stylizacji wnętrza. Tapety do łazienki: winylowe, laminowane, z włókna szklanego – podpowiadamy, czym się różnią poszczególne rodzaje oraz na co zwrócić uwagę, wybierając tego typu wykończenie.

tapety do łazienki

Tapeta winylowa do łazienki

Płytka ceramiczna ustępuje miejsca już nie tylko wodoodpornej farbie, ale i nowoczesnej tapecie. Winylowe, zmywalne tapety do łazienki są wprawdzie o wiele bardziej podatne na ubytki i uszkodzenia niż tradycyjne kafelki, jednak dzięki swojej budowie znakomicie znoszą wilgoć. Papierowa warstwa jest tu pokryta folią PCV, czyli winylem. Dzięki temu są o wiele trwalsze niż tradycyjne tapety oraz niemal całkowicie odporne na wodę i – w większości przypadków – na szorowanie, nawet środkami chemicznymi. Jeśli zauważymy na ich powierzchni plamy, możemy z łatwością je usunąć. I to bez obaw o stan powłoki!

Wierzchnia powłoka winylowa może występować w jednej z dwóch konfiguracji: gładkiej (cienkiej) lub spienionej. Tapeta winylowa do łazienki o gładkim i cienkim wykończeniu jest odporna na mycie i szorowanie, a więc jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu w czystości. Tapety ze spienionego winylu są nieco grubsze, mają „gąbczastą” strukturę, w związku z czym wyróżniają się nieco mniejszą odpornością na szorowanie i uszkodzenia mechaniczne, za to doskonale maskują nierówności powierzchni, na której zostały położone. Oznacza to, że możemy je przyklejać nawet na ścianie z drobnymi ubytkami i pęknięciami.

Jeśli zależy nam na jak najlepszych parametrach wytrzymałościowych, sięgnijmy po tapety winylowe do łazienki na flizelinie zamiast tradycyjnej papierowej warstwy. To sztywna włóknina z tworzywa sztucznego, dzięki której wykończenie zachowuje dużą elastyczność – rozciąga się i kurczy bez ryzyka rozerwania.

Tapeta ścienna Grandeco JF2302 JUNGLE FEVER

Tapeta ścienna Grandeco JF2302 JUNGLE FEVER

78 zł
Tapeta ścienna Grandeco A28901 Top Trend

Tapeta ścienna Grandeco A28901 Top Trend

57 zł
Tapeta ścienna Ugepa L97009 Galactik

Tapeta ścienna Ugepa L97009 Galactik

95 zł
Tapeta w beżowo szarą kratkę krata tartan winylowa

Tapeta w beżowo szarą kratkę krata tartan winylowa

99 zł

Tapeta z włókna szklanego do łazienki

Równie dużą trwałością charakteryzują się tapety z włókna szklanego. Są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, niestraszna jest im wilgoć, jako tapety wodoszczelne do łazienki nadają się więc znakomicie. Poza tym można malować je farbami (oczywiście hydrofobowymi!) – zmiana aranżacji będzie zatem szybka i bezbolesna. To dobra wiadomość, bo ich największym minusem jest skomplikowany demontaż – bardzo trudno się je zrywa, często razem z fragmentami tynku. Ponadto wodoszczelne tapety do łazienki z włókna szklanego są dość drogie – to spory wydatek i obciążenie dla domowego budżetu. Na szczęście położone raz będą służyć latami.

Tapeta ścienna z włókna szklanego Haglast B201

Tapeta ścienna z włókna szklanego Haglast B201

419 zł
Tapeta ścienna z włókna szklanego Haglast B001

Tapeta ścienna z włókna szklanego Haglast B001

359 zł
Tapeta ścienna z włókna szklanego Fiberglass worek B 101

Tapeta ścienna z włókna szklanego Fiberglass worek B 101

172 zł
Tapeta ścienna z włókna szklanego Fiberglass gruby worek B 103

Tapeta ścienna z włókna szklanego Fiberglass gruby worek B 103

95 zł

Tapeta laminowana do łazienki

Producenci zachwalają także atuty tapety laminowanej do łazienki. Są to najczęściej wykończenia lateksowe, czyli teoretycznie wodoszczelne. Z drugiej strony w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą warto je zabezpieczyć, np. warstwą szkła. To często tapety 3D do łazienki, na którym można uwiecznić dowolny wzór, motyw lub nawet fotografię.

ZŁOTA PODTYNKOWA BATERIA WANNOWA Z SZEROKĄ WYLEWKĄ

ZŁOTA PODTYNKOWA BATERIA WANNOWA Z SZEROKĄ WYLEWKĄ

2499 zł
CZARNA PODTYNKOWA BATERIA UMYWALKOWA PÓŁKA KASKADA

CZARNA PODTYNKOWA BATERIA UMYWALKOWA PÓŁKA KASKADA

1849 zł
ZŁOTA BIDETKA BIDETTA ŚCIENNA PODTYNKOWA

ZŁOTA BIDETKA BIDETTA ŚCIENNA PODTYNKOWA

999 zł
CZARNA NOWOCZESNA BATERIA WANNOWA FALA

CZARNA NOWOCZESNA BATERIA WANNOWA FALA

2249 zł

Tapeta na kafelki do łazienki

Tapety na kafelki do łazienki to przyklejane bezpośrednio na wykończoną płytkami ścianę naklejki na kafelki. Takie rozwiązanie pozwala zamaskować niedoskonałości podłoża, zmienić aranżację i przeprowadzić szybki remont. Układając tapetę bezpośrednio na płytkach, oszczędzamy czas i pieniądze. Odpada skuwanie, bałagan i kurz z tym związany. Z drugiej jednak strony pamiętajmy, że tak naprawdę jedynie maskujemy problem – tapetą nie zastąpimy generalnego remontu, jeżeli tylko jest potrzebny. Jeżeli nasza łazienka wymaga prac naprawczych czy konserwacyjnych, tapeta położona na płytki nie spełni swojej funkcji. Zawilgocona ściana nadal będzie chłonąć wodę, a nowy wzór na ścianie w niczym tu nie pomoże.

Zwróćmy również uwagę na to, że montaż tapety na kafelkach w łazience wymaga od nas dużej precyzji. W pierwszej kolejności musimy prawidłowo przygotować podłoże, czyli płytki ceramiczne, inaczej tapeta będzie zsuwać się z gładkiej powierzchni.

Tapeta zmywalna do łazienki

Wodoodporna tapeta do łazienki może uwolnić aranżacyjno-dekoracyjny potencjał pomieszczenia. Położona na jednej ze ścian tapeta winylowa, laminowana lub z włókna szklanego jest w stanie wyeksponować i uzupełnić pożądany styl bez kosztownych prac remontowych oraz w łatwy sposób zachować ciągłość aranżacyjną mieszkania. Jeśli w całym domu wykorzystujemy elementy drewniane czy betonowe, a z jakiegoś powodu nie możemy ich umieścić w łazience, tapeta z odpowiednim strukturalnym wzorem będzie tu idealnym i przede wszystkim tanim rozwiązaniem. Tapety 3D do łazienki imitują naturalne materiały, jak drewno, kamień, cegłę, ale i beton czy nawet ceramiczne kafelki. Uwagę zwraca przede wszystkim trójwymiarowa faktura tapety, która tworzy na ścianie przestrzenny wzór.

Tapeta ścienna AS Creation Versace III - 34326-2

Tapeta ścienna AS Creation Versace III - 34326-2

542 zł
Tapeta ścienna Biało Cegła 3D Marburg - 58407

Tapeta ścienna Biało Cegła 3D Marburg - 58407

55 zł
Tapeta ścienna Holden 91441 Cascading Gardens

Tapeta ścienna Holden 91441 Cascading Gardens

259 zł
Tapeta ścienna ICH Wallpaper 1727-3 Valentine

Tapeta ścienna ICH Wallpaper 1727-3 Valentine

148 zł

Tapety do łazienki – laminowane, winylowe czy z włókna szklanego – są odporne na działanie wilgoci, ścieranie i zmywanie. Konserwacja ogranicza się więc do ich mycia i przetarcia suchą ściereczką. Tapety zmywalne do łazienki to szybki i często nieobciążający domowego budżetu sposób na metamorfozę wnętrza, zmianę wystroju czy zamaskowanie mankamentów powierzchni, tym bardziej, jeśli nie planujemy jeszcze generalnego remontu.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności