Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook Design
Homebook Design
Opublikowany:  

Idealne połączenie, czyli skandynawska biel i drewno

Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych sercach. Mimo upływu czasu wciąż znajduje wielu fanów. Nic dziwnego, wnętrza w tym stylu nie starzeją się, są przytulne i praktyczne. Białe ściany wspaniale rozświetlają pomieszczenia, a proste meble z drewna ocieplają sterylny charakter tego koloru. Pozwala to zachować ład i harmonię, które po dniu pełnym obowiązków koją i odprężają. To nie może się znudzić.

<p>Jednym z wnętrz prezentujących ten uwielbiany styl jest mieszkanie na poddaszu w Sztokholmie. Na zaledwie <strong>50 metrach kwadratowych</strong> udało się urządzić przestronne jasne wnętrze, które z pewnością zachwyci niejednego wielbiciela skandynawskich wnętrz. Zmieściła się tu kuchnia z okrągłym stołem, salon z <strong>kominkiem opalanym drewnem</strong> oraz taras z widokiem na panoramę miasta. Nie trudno wyobrazić sobie długie poranki z kawą przy drewnianym stoliku, długie wieczory z książką przy kominku, czy nocne słuchanie dźwięków miasta na tarasie. Chwile spędzone w takim miejscu od razu wydają się bardziej wyjątkowe. Element ścianki działowej został wykorzystany jako oryginalna dekoracja. Pomalowana na biało stanowi charakterystyczny, aczkolwiek delikatny element wystroju, który nadaje mieszkaniu indywidualny charakter.</p>

Jednym z wnętrz prezentujących ten uwielbiany styl jest mieszkanie na poddaszu w Sztokholmie. Na zaledwie 50 metrach kwadratowych udało się urządzić przestronne jasne wnętrze, które z pewnością zachwyci niejednego wielbiciela skandynawskich wnętrz. Zmieściła się tu kuchnia z okrągłym stołem, salon z kominkiem opalanym drewnem oraz taras z widokiem na panoramę miasta. Nie trudno wyobrazić sobie długie poranki z kawą przy drewnianym stoliku, długie wieczory z książką przy kominku, czy nocne słuchanie dźwięków miasta na tarasie. Chwile spędzone w takim miejscu od razu wydają się bardziej wyjątkowe. Element ścianki działowej został wykorzystany jako oryginalna dekoracja. Pomalowana na biało stanowi charakterystyczny, aczkolwiek delikatny element wystroju, który nadaje mieszkaniu indywidualny charakter.

Szara sofa, kominek, drewniany stolik i to prawie wszystko – styl scandi nie potrzebuje więcej. Dodajmy jeszcze przyjemny w dotyku koc i złoty świecznik, a wprowadzimy komfortowy nastrój, który zapewni pełen relaks

Długa ławka i stół sprzyjają przyjmowaniu gości. Balkon to idealne miejsce na popołudniową herbatę. Ściany z trzech ścian osłonią od wiatru, a miękkie poduszki i koce sprawią, że miejsce będzie wygodne.

Sypialnia to kolejne pomieszczenie, które jest urządzone prosto, ale z pomysłem. Dekoracyjność jest zrównoważona z funkcjonalnością. Znajdziemy tu rośliny doniczkowe, które oczyszczą powietrze, a co za tym idzie pozytywnie wpłyną na sen, ciekawą lampę nad łóżkiem ułatwiającą wieczorne czytanie oraz dostosowaną do skosu komodę, która pomoże utrzymać porządek.

Na niewielkiej przestrzeni znalazło się miejsce na wszystko, co powinno być w dobrze urządzonej kuchni. Jest blat, na którym można przyrządzać posiłki oraz stawiać świeże zioła, jest okrągły stół i krzesła oraz pojemne szafki, w których pomieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne.

Źródło zdjęć: https://www.nooks.se


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności