🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook Design
Homebook Design
Opublikowany:  

Eklektyczny apartament w kamienicy. Zobacz jak ocieplić surowe wnętrze

Apartament znajduje się w XIX-wiecznej kamienicy w nadmorskiej strefie Sopotu. Założeniem projektowym było stworzenie eklektycznego wnętrza, łączącego elementy klasyczne, vintage oraz industrialne. Mieszkanie miało odzwierciedlać charakter inwestora, który nie boi się eksperymentów i ryzykownych decyzji.

Inwestorowi zależało na przestrzeni z oddechem, nieprzeładowanej meblami i bibelotami, w której będzie mógł znaleźć swój codzienny azyl. Charakter tego apartamentu tworzą nieoczywiste zestawienia: czarne ściany, masywne stoły oraz surowa cegła, przełamane zwiewnymi zasłonami i meblami o lekkiej formie. Wnętrze utrzymane w tonacji bieli i czerni, ożywione zostało intensywnymi kolorami pojedynczych mebli, fakturą ceglanej ściany w jadalni oraz wzorzystą tapetą w sypialni. Aby doświetlić wysokie pomieszczenia naturalnym światłem, część ścian pomiędzy pokojami wyburzono, dzięki czemu powstała duża, otwarta przestrzeń.

SELSEY Fotel Floreto

SELSEY Fotel Floreto

1664 zł 1849 zł
Lampa STICK

Lampa STICK

239 zł

Proste, metalowe regały w salonie eksponują kolekcję kasków motocyklowych właściciela i zdradzają jego wielką pasję. Obok znajduje się obszerna, wygodna sofa, ulubiony mebel wszystkich gości. Ze szczególną uwagą potraktowano dobór oświetlenia. Lampy z tradycyjnymi żarówkowymi żyrandolami dają ciepłe, nastrojowe światło i stanowią idealne dopełnienie industrialnego charakteru wnętrza.

<h2 id="stylowe-detale">Stylowe detale</h2>
<p>Jedynie sypialnię, łazienkę i garderobę zamknięto wysokimi, oryginalnymi drzwiami, które zostały odrestaurowane. Udało się zachować <strong>przedwojenną drewnianą podłogę</strong>, którą pomalowano na biało. Wysokie listwy przypodłogowe, grzejniki, osprzęt elektryczny oraz lampy nawiązują do stylu vintage. Elementy klasyczne pojawiają się natomiast w kuchni w postaci frezowanych frontów szafek i armatury oraz w wyposażeniu łazienki. Wolnostojąca wanna na rzeźbionych nóżkach wraz ze stylizowaną armaturą i ceramiką stanowią klasyczne zestawienie przywołujące na myśl przedwojenny klimat kamienicy.</p>

Stylowe detale

Jedynie sypialnię, łazienkę i garderobę zamknięto wysokimi, oryginalnymi drzwiami, które zostały odrestaurowane. Udało się zachować przedwojenną drewnianą podłogę, którą pomalowano na biało. Wysokie listwy przypodłogowe, grzejniki, osprzęt elektryczny oraz lampy nawiązują do stylu vintage. Elementy klasyczne pojawiają się natomiast w kuchni w postaci frezowanych frontów szafek i armatury oraz w wyposażeniu łazienki. Wolnostojąca wanna na rzeźbionych nóżkach wraz ze stylizowaną armaturą i ceramiką stanowią klasyczne zestawienie przywołujące na myśl przedwojenny klimat kamienicy.

Signal Meble Stół Umberto Industrialny/Minimalistyczny Kuchnia/Jadalnia/Salon Brązowy/Czarny 150

Signal Meble Stół Umberto Industrialny/Minimalistyczny Kuchnia/Jadalnia/Salon Brązowy/Czarny 150

1279 zł
Lampa ścienna Harmony 1 x E27 60 W black I

Lampa ścienna Harmony 1 x E27 60 W black I

158 zł

Wśród niewielkiej liczby mebli pojawiły się takie klasyki, jak krzesła Eames DSW czy lampy Panton Flowerpot. Wszystkie elementy wyposażenia tworzą spójną eklektyczną całość nawiązującą do klimatu przedwojennej kamienicy. Tapeta oraz dywan w graficzne wzory urozmaicą biel dominującą w aranżacji sypialni. Oprócz dużego wygodnego łóżka wydzielone zostało tutaj również miejsce na biurko. Dopełnieniem aranżacji są zasłony, poduszki oraz oświetlenie, które dodają wnętrzu przytulności.

Projekt wnętrza: Deka Design / Fot. Magdalena Łojewska


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności