Co szukasz?
Zobacz także

Przygotuj swój ekspres na Święta – jak dbać o ekspres, aby służył nam długie lata

Aromatyczna „mała czarna” nie tylko dodaje energii, ale także poprawia humor. Dla wielu osób chwile spędzone z filiżanką ulubionej kawy mają szczególne znaczenie –możemy zwolnić, zatrzymać się i odetchnąć od pracy i zgiełku. Rozkoszować się smakiem trunku i delektować ciszą lub towarzystwem przyjaciół. Jednak żeby móc w pełni poczuć intensywny zapach i smak kawy, musimy wyposażyć kuchenną przestrzeń w dobry ekspres. Nie miejmy złudzeń – to właśnie od niego w dużej mierze zależą nasze doznania smakowe. Dlatego pamiętajmy, żeby odpowiednio dbać o ekspres do kawy. Wówczas odwdzięczy się nam bezusterkową pracą przez wiele lat i każdego dnia będzie serwował idealną „małą czarną”.

ekspres do kawy, nowoczesny ekspres do kawy w kuchni

Każdy ekspres do kawy powinien być regularnie czyszczony. Specjalistyczne środki do konserwacji ekspresów pomogą nam delektować się aromatycznym trunkiem przez długi czas. Jak dbać o ekspres do kawy? Po jakie preparaty warto sięgnąć? We współpracy z marką JURA przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy, co robić, żeby jak najdłużej cieszyć się filiżanką dobrej kawy.

Czyszczenie automatycznych ekspresów do kawy

Wszyscy użytkownicy ekspresów zdają sobie sprawę z konieczności codziennego czyszczenia tacki oraz pojemnika na fusy. Systematycznie przecieramy także ekspres z zewnątrz, aby nie było widać kurzu i zacieków z kawy bądź mleka. Jednak takie zabiegi nie wystarczą. Aby ekspres działał sprawnie i bez zarzutu przez wiele lat, należy mieć na uwadze jego regularną konserwację. Istotna jest bowiem czystość elementów, do których nie mamy bezpośredniego dostępu – np. przewodów do spienienia mleka. Pamiętajmy, że zakamieniony, brudny ekspres nie przygotuje perfekcyjnej kawy, która postawi nas na nogi i poprawi humor. Dlatego obowiązkowo wyposażmy się w oryginalne środki do konserwacji maszyny – wówczas będziemy mieć pewność, że ekspres posłuży nam przez lata, a kawa będzie najwyższej jakości.

czarny ekspres do kawy, ciśnieniowy ekspres do kawy

Kamień, chlor i metale ciężkie – wyeliminuj dzięki filtrom CLARIS

Kamień, który atakuje sprzęty domowe, powoduje usterki i sprawia, że „mała czarna” nie smakuje tak, jak powinna. Co więcej – zwężone przez kamień przewody znacznie dłużej podgrzewają wodę, zwiększają tym samym zużycie prądu i powoli prowadzą do awarii urządzenia. Kamień nie tylko szkodzi ekspresowi, ale także negatywnie odbija się na smaku kawy. Woda użyta do przyrządzenia trunku jest bowiem istotnym czynnikiem, który decyduje o jej walorach smakowych – w końcu kawa składa się nawet z 98% wody. Jeśli chcemy rozkoszować się aromatycznym napojem, sięgnijmy po filtr CLARIS, który umieszczony bezpośrednio w zbiorniku wody, zapewnia jej świeżość. Niszczy szkodliwe substancje takie jak ołów oraz chlor i pozytywnie wpływa na wrażenia smakowe. Filtr wyeliminuje groźne pierwiastki, a przy tym nada wodzie optymalne właściwości, które przełożą się na znakomity smak naszej kawy.

czarny ekspres do kawy, ciśnieniowy ekspres do kawy
Dowiedz się więcej o pielęgnacji ekspresów JURA >>

Głębszy wymiar czystości dzięki dwufazowym tabletkom

Decydując się na ekspres do kawy, sprawdźmy, w jaki sposób przebiega jego czyszczenie. Generalnie ekspresy dzielą się na dwie grupy – takie, w których musimy wyjąć blok zaparzający do czyszczenia i takie, do którego czyszczenia używamy jedynie małej tabletki. Oba rozwiązania są równie skuteczne, pod jednym warunkiem – są przeprowadzane na bieżąco. Czyszczenie i konserwacja ręczna może być uciążliwa i czasochłonna. Czyszczenie automatyczne przy pomocy tabletki trwa około 20 minut i to w zasadzie bez naszego udziału.

biały ekspres do kawy, ciśnieniowy ekspres do kawy

Warto wybrać ekspresy JURA, które posiadają zintegrowane programy płukania, czyszczenia i odkamieniania. Na wyświetlaczu maszyny wyświetli się prośba o wrzucenie tabletki do czyszczenia, która w połączeniu z podgrzaną do 80°C wodą, skutecznie niszczy wszelkie zarazki i całkowicie rozpuszcza oleje i tłuszcze ukrywające się w jednostce zaparzającej. Jedna tabletka do czyszczenia marki JURA sprawi, że będziemy mogli cieszyć się idealnie umytym i gotowym do dalszej pracy ekspresem do kawy. I to wszystko bez ingerencji we wnętrze urządzenia – wystarczy naciśnięcie przycisku i wrzucenie tabletki. Nie zwlekajmy z czyszczeniem ekspresu. Im dłużej będziemy czekać, tym więcej fusów i nieczystości odłoży się w maszynie, a my poczujemy, że jakość kawy uległa pogorszeniu.

kapsułka do czyszczenia ekspresu

Czyszczenie systemu mlecznego

Odpowiednio spienione mleko jest wizytówką pysznej latte macchiato, czy cappuccino. Ekspresy JURA wyposażone są w rewolucyjną technologię, dzięki której pianka jest niezwykle kremowa i mleczna, a jej konsystencja utrzymuje się wyjątkowo długo. Jednak aby stale rozkoszować się wyśmienitym smakiem kawowych specjałów z dodatkiem spienionego mleka, trzeba zadbać o czystość systemu mlecznego. Przewody muszą być regularnie czyszczone. Warto sięgnąć po oryginalny płyn do czyszczenia systemu mlecznego marki JURA, który wraz z automatycznym procesem czyszczenia skutecznie usuwa proteiny i tłuszcz mleczny. Dzięki temu zawsze będziemy zachwycać się lekką i delikatną pianką.

Postaw na najlepszą jakość

Dobra kawa to nie tylko wysokiej klasy ziarna i nowoczesny ekspres, który przygotuje nam filiżankę aromatycznego napoju. To także troska o brak kamienia, czystą wodę i zawsze idealnie kremową piankę mleczną, która zwieńczy filiżankę ulubionego cappuccino. Dlatego zadbajmy, aby środki do czyszczenia i konserwacji automatycznego ekspresu były najwyższej jakości. Decydując się na ich zakup, warto zwrócić uwagę na certyfikaty, które są najlepszym potwierdzeniem ich wysokiego standardu. Międzynarodowa jednostka badawcza TUV przyznała firmie JURA certyfikat dla automatycznych ekspresów do kawy nienagannych pod względem mikrobiologicznym. Oznacza to, że produkty do konserwacji JURA zapewniają najwyższą czystość, gwarantując tym samym wszystkim smakoszom kawę o nieskazitelnym aromacie i smaku.

czarny ekspres do kawy, ciśnieniowy ekspres do kawy, kawa z pianką z ekspresu

Za dobrą kawą kryją się nie tylko wysokiej jakości ziarna, lekka, mleczna pianka, ale także pozbawiona kamienia woda i czysty system, który odpowiada za przyrządzenie naszego ulubionego napoju. Dlatego pamiętajmy, jak ważna jest odpowiednia konserwacja ekspresu, która gwarantuje wyśmienity smak kawy i znacząco przedłuża czas eksploatacji urządzenia. Dzięki automatycznym ekspresom do kawy JURA konserwację możemy przeprowadzić naciskając jeden przycisk – to wygodne rozwiązanie pozwala uniknąć błędów i nie angażuje naszego czasu w proces czyszczenia. Korzystajmy więc z wyjątkowych produktów stworzonych specjalnie do konserwacji ekspresów do kawy JURA. Filtr CLARIS zadba o idealną wodę, tabletki do czyszczenia o higienę jednostki zaparzającej i przewodów mających styczność z kawą, a płyn do czyszczenia systemu mlecznego o czyste elementy mające styczność z mlekiem, które technologia Fine Foam zamienia w lekką jak piórka, idealnie kremową i gładką piankę mleczną do wykończenia najbardziej modnych specjałów.

>> JURA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze

Zobacz więcej produktów