Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Command Inspiracje
Command Inspiracje
Opublikowany:  

Jak uporządkować dom przed Świętami? Poznaj sprytne sposoby na organizację przestrzeni!

Święta to czas, który chcemy spędzić z najbliższymi i zrelaksować się w cieple domowego ogniska. Wymaga to jednak odpowiednich warunków - nie uda nam się efektywnie wypocząć, kiedy dookoła będzie panował nieład. Za przedświąteczne porządki warto wziąć się zawczasu i nie wystarczy tu wytarcie kurzy czy umycie okien i podłóg. Porządek w domu zależy nie tylko od naszych nawyków, ale i samej organizacji przestrzeni. Nadchodzące święta i koniec roku to dobra okazja, by przyjrzeć się naszym sposobom przechowywania różnorodnych akcesoriów i ich rozmieszczeniu w obrębie poszczególnych domowych wnętrz.

Wspólnie z marką Command przedstawiamy sprytne pomysły na organizację przestrzeni mieszkania przy użyciu innowacyjnego systemu mocowań. Dzięki niemu przy wigilijnej kolacji nikt z nas nie będzie zaprzątał sobie głowy bałaganem. Każdy przedmiot znajdzie się na dokładnie przypisanym mu miejscu, a my będziemy mogli cieszyć się pięknem chwil spędzonych w szybko i perfekcyjnie uporządkowanych wnętrzach pełnych świątecznej atmosfery.

Zorganizowana kuchnia, czyli świąteczne centrum dowodzenia

Kuchnia przed Świętami staje się prawdziwym królestwem. To tu spędzamy większość czasu, pieczołowicie przyrządzając dwanaście wigilijnych potraw. Przygotowanie świątecznej kolacji to nie lada wyzwanie, któremu damy radę sprostać tylko w perfekcyjnie uporządkowanej przestrzeni. Przedświąteczne generalne porządki w kuchni warto zacząć od stworzenia organizacyjnej ramy dla akcesoriów, naczyń i tekstyliów. Idealnym miejscem na to, by kuchenne przybory były zawsze pod ręką, a jednocześnie nie zajmowały potrzebnej nam przestrzeni i nie przeszkadzały w codziennych czynnościach, jest ściana nad blatem roboczym.

17024 CLR Przezroczyste małe paski wymienne CommandTM

17024 CLR Przezroczyste małe paski wymienne CommandTM

17067 CLR Przezroczyste Haczyki CommandTM z metalowym uchwytem

17067 CLR Przezroczyste Haczyki CommandTM z metalowym uchwytem

17092 CLR Przezroczyste mał Haki CommandTM

17092 CLR Przezroczyste mał Haki CommandTM

17093 CLR Przezroczysty duży Hak CommandTM

17093 CLR Przezroczysty duży Hak CommandTM

W ferworze świątecznych kulinarnych eksperymentów plama goni plamę, a ręcznik papierowy poniewiera się po blatach zajętych przez składniki potraw i kuchenne przybory? Warto temu zapobiec i stworzyć na niego praktyczny uchwyt przy użyciu drewnianej listwy w kształcie wałka, której dwa końce przymocujemy do ściany za pomocą haczyków. W podobny sposób znajdziemy stałe miejsce dla wałka do ciasta. Jeśli na co dzień nie używamy tylu kuchennych akcesoriów, co od święta, haczyki Command możemy później łatwo usunąć bez pozostawiania nieestetycznych śladów na powierzchni ściany czy płytek.

Tymczasem łopatka, łyżka, chochla czy trzepaczka już nigdy nie będą wymagały długich poszukiwań po szufladach i szafkach. Podczas świątecznych przygotowań nie zabrudzimy też ich klamek i frontów tłustymi dłońmi, bo czysta ściereczka czy rękawica będą zawsze czekały na swoim wieszaczku. Kuchenny przybornik może wyjść także poza strefę nad blatem i objąć przedmioty o większych gabarytach, np. garnki i patelnie, które nie mieszczą się na półkach czy zmiotkę z szufelką przymocowane po wewnętrznej stronie drzwiczek dolnej szafki. Pamiętajmy tylko, aby wybrać odpowiednie haczyki – dopasowane do wagi przedmiotu, który chcemy powiesić.

Pokój dziecka gotowy na nowe zabawki

Choć wszyscy cieszymy się na nadejście Świąt, to nasze pociechy są tymi, którzy z największą niecierpliwością czekają na pierwszą gwiazdkę. Zanim jednak ich małe królestwa zapełnią się znalezionymi pod choinką prezentami, lepiej uporać się z obecnymi już w pokoju dziecka maskotkami, zabawkami czy przyborami do rysowania. I tu z pomocą przyjdą ściany – często niedoceniane powierzchnie, które mogą stać się funkcjonalną przestrzenią przechowywania pluszaków, elementów dziecięcej garderoby i szkolnych akcesoriów.

Pokój naszego dziecka może być przy tym atrakcyjny wizualnie, kiedy na ścianach zagoszczą ramki z plakatami ulubionych bajkowych bohaterów, pojemniki z kredkami i drobne bibeloty. Kiedy będziemy je mieć zawsze w zasięgu wzroku, obejdzie się bez gorączkowych poszukiwań ulubionego długopisu na 5 minut przed wyjściem do szkoły. Za pomocą praktycznych i łatwych w użyciu rzepów i haczyków do ściany przymocujemy również szkolny plecak, który nie będzie już poniewierał się na podłodze ani zabierał miejsca na nogi pod biurkiem. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy pokój jest dzielony przez rodzeństwo. Dobra organizacja przestrzeni będzie nie tylko pomagać w utrzymaniu porządku, ale i zapobiegać rodzinnym sprzeczkom.

Uporządkowane biurko – przepis na spokojne Święta

Dzieci rosną jednak jak na drożdżach, a wraz z nimi zmieniają się ich potrzeby i upodobania. Dzięki praktycznym rzepom i haczykom Command z łatwością będziemy mogli dokonać zmiany aranżacji, pozostawiając powierzchnię ściany nienaruszoną. Tym sposobem wesoły pokój przedszkolaka w mig zamieni się we wnętrze przygotowane dla pilnego ucznia, a potem studenta. Haczyki ze wszechobecnymi zabawkami usuniemy szybko i bez śladu, a na ich miejscu – lub w zupełnie innym, bardziej dogodnym – pojawią się te na przybory szkolne, notatki, klucze czy słuchawki. Tak zorganizowany uczeń na pewno zasłuży na świąteczny odpoczynek!

17201 Rzepy CommandTM do wieszania obrazów, średnie

17201 Rzepy CommandTM do wieszania obrazów, średnie

17040 Haczyk CommandTM do ramek z uchwtem

17040 Haczyk CommandTM do ramek z uchwtem

17041 Haczyk CommandTM do ramek z linką

17041 Haczyk CommandTM do ramek z linką

17206 Rzepy CommandTM do wieszania obrazów, duże

17206 Rzepy CommandTM do wieszania obrazów, duże

Strefa wokół biurka to przestrzeń zarezerwowana nie tylko dla uczniów i studentów. Coraz częściej pracujemy przecież w domu i oczekujemy od tego miejsca możliwości skupienia się na wykonywanych zadaniach. I tu sprawdzą się rozwiązania znane już z kuchni i pokoju malucha. Zamiast zastawiać biurko kolejnymi organizerami i co chwilę od niego wstawać, by znaleźć w szafce lub na półkach potrzebne notatki – wykorzystajmy ścianę! Przymocujmy na niej korkową tablicę i pojemnik na przybory do pisania. Niech o służbowych wydarzeniach przypomni znajdujący się na linii wzroku kalendarz, a o urokach wolnych chwil - ramka ze zdjęciem z wakacji. Od tak zaaranżowanego i uporządkowanego domowego biurka będziemy mogli ze spokojem odejść, by świętować magiczne chwile w rodzinnym gronie.

Świąteczne porządki to nie tylko gruntowne sprzątanie, mycie i pranie. Te doraźne działania oczywiście pomogą nam stworzyć w domu wrażenie czystości, ale porządek nie utrzyma się na długo bez odpowiedniej organizacji przestrzeni. Kuchnia, pokój dziecka i domowe biuro to wnętrza, które potrzebują jej w szczególności, bo roi się w nich od przedmiotów i akcesoriów. Na szczęście dzięki innowacyjnym systemom mocowań możemy mieć je zawsze pod ręką i na swoim miejscu. Doskonale zorganizowana i uporządkowana przestrzeń sprawi, że będziemy mogli spędzić Święta w prawdziwie błogim spokoju.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności