Wyjątkowy projekt: inteligentne szkło w industrialnym stylu

Nowoczesne technologie w zakresie szkła do wnętrz pozwalają na tworzenie niezwykłych aranżacji. Ukraińskie biuro 33BY zaprojektowało wnętrze, w którym ściana pojawia się tylko wtedy, gdy jest potrzebna.

sypialnia z garderobą i wanną, inteligentne szkło, inteligentne szkło w sypialni

Mieszka tu młody biznesmen. I jak na człowieka odnoszącego sukcesy – miał konkretną wizję i oczekiwania wobec swojego nowego domu. Pragnął nowoczesnej przestrzeni w industrialnym stylu i taką też ekipa 33BY w składzie Ivan Yunakov, Olga Korniienko, Raga Natali, Yaroslav Katrich, mu zapewniła. Na jego życzenie apartament przekształcono w studyjną przestrzeń z jedną sypialnią pozornie otwartą na salon oraz dwiema łazienkami. Podzieliliśmy przestrzeń za pomocą szklanej przegrody, wyrównując granice między pomieszczeniami, ale jednocześnie osiągając otwartą i płynność przenikania się wnętrz – opowiadają projektanci.

industrialny salon, salon z inteligentnym szkłem

Szklana ściana to bardzo ciekawe rozwiązanie – dzieli przestrzeń, nie zmniejszając jej. Szklana struktura jest wykonana przy użyciu technologii „inteligentnego szkła” więc może stać się matowa na życzenie, tak by zapewnić większą intymność pomieszczenia

Bogactwo materiałów
--
W przestrzeni dominuje dobrze zbalansowana czerń – wnętrze jest eleganckie, przyjemne ale jedno ...

Bogactwo materiałów

W przestrzeni dominuje dobrze zbalansowana czerń – wnętrze jest eleganckie, przyjemne ale jednocześnie bardzo stylowe i z wyrazistym charakterem.

Wykorzystanie ciemnej palety barw i różnorodnych materiałów o różnych strukturach pozwoliło osiągnąć zamierzony efekt bez popadania w monotonię. To zasługa bardzo umiejętnego dobrania proporcji przy korzystaniu z cegieł, naturalnego czarnego kamienia afrykańskiego, onyksu, skóry, miedzi, drewna, itp. Umiejętna praca z materiałami zwraca uwagę już od wejścia. Gdy wchodzimy do apartamentu, widzimy ścianę wykonaną z czarnego, strukturalnego kamienia. Tak jest po jednej stronie, bo rewers tej ściany jest gładki, również czarny, ale poprzecinany złotymi wstawkami.

Zobacz więcej inspirujących wnętrz na Homebook Design Blog >>

Salon połączony jest z kuchnią, jadalnią i częścią mieszkania przeznaczoną do pracy. Aby zrównoważyć ciemną tonację, projektanci dodali dużą jasną „plamę” – panel z białego onyksu z podświetleniami oprawionymi miedzianymi obramowaniami. Panel jest wykorzystywany w nocy i pomaga w budowaniu przytulnej atmosfery. Stanowi też centralny punkt wnętrza, gdyż jest widoczny ze wszystkich głównych pomieszczeń mieszkania.

Technologia w służbie wnętrz

Projektanci są niezwykle dumni z niezwykłych rozwiązań zastosowanych w sypialni. Połączono ją ze strefą kąpieli. To było życzenie klienta – chciał móc podziwiać widoki na miasto z panoramicznych okien podczas relaksu w wannie. Jeśli będzie potrzeba zbudowana większej intymności w tej strefy wystarczy tylko nacisnąć przycisk a szkło, które dzieli przestrzeń, staje się absolutnie matowe i nic przez nie nie widać – tłumaczą projektanci. Jednym z głównych wyzwań było stworzenie pełnej i wygodnej garderoby na małej przestrzeni. Projektanci 33BY postawili więc na mobilność – zaprojektowali szafę, która po naciśnięciu przycisku porusza się i daje dostęp do drugiej szafy, bliżej ściany. Druga łazienka została wykonana w duchu całego mieszkania. Ciemne kolory łączą się z jasnymi. Postawiono na detale z miedzi – takie są np. wysokie baterie umywalkowe.

Czarna ceramika dodaje wyniosłości łazience. Główny punkt kolorystyczny w tym pomieszczeniu to niebieskie półki na ręczniki z wbudowanymi lampami ledowymi. Łazienka dla gości została całkowicie skąpana w kolorze czarnym, aby optycznie powiększyć przestrzeń.

Projekt: 33 BY Architects / Ivan Yunakov, Olga Korniienko, Raga Natali, Yaroslav Katrich

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Style we wnętrzach
Zobacz więcej artykułów w kategorii Style we wnętrzach
Komentarze