Ekspres do kawy dla koneserów designu. Poznaj podwójne znaczenie dobrego smaku!

Jej aromat stawia na nogi i wyostrza zmysły. Smak pobudza najbardziej zaspanych oraz dodaje sił w bieganinie między domowymi obowiązkami a zawodowymi wyzwaniami. Rankiem stanowi zastrzyk energii, po południu – przy lekturze wciągającej książki – sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Mowa o kawie, bez której wielu nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Filiżanka esencjonalnego naparu to niezastąpiony towarzysz podczas rodzinnych uroczystości, przyjacielskich spotkań po pracy czy biznesowych negocjacji. To przyjemność sama w sobie, która – oprawiona w niebanalny design – staje się prawdziwą ceremonią.

Ekspres JURA ENA8
Ekspres JURA ENA8

Wytrawny koneser dobrego smaku nie rozpoczyna tej uczty łykiem mocnego espresso czy mlecznego latte z puszystą pianką. Kawowy rytuał ma swój początek już dużo wcześniej. Wyznaczają go klimatyczna muzyka w tle, wybór ulubionego kubka i odpowiednio dobrany ekspres – urządzenie, które poza gwarancją fenomenalnego aromatu, musi też harmonijnie wtapiać się w wygląd wnętrza. Wszystko dlatego, że esteci chłoną piękno wszystkimi zmysłami, więc wspólnie z marką JURA pomożemy znaleźć ekspres idealny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak dobrać ekspres do nowoczesnej kuchni?

Niebanalny design wkrada się do każdej dziedziny życia, zamieniając zwyczajne wnętrza w przestrzenie o nietuzinkowym charakterze. Wystarczy kilka wysmakowanych detali, by pomieszczenia stały się znacznie bardziej oryginalne i niepowtarzalne. Jednak podczas urządzania kuchni w stylu nowoczesnym zadanie jest utrudnione, bo reguły mówiące o zachowaniu dekoracyjnej oszczędności, zakazują stosowania zbyt wielu przedmiotów. Mogą one zaburzać harmonię aranżacji i psuć minimalistyczny efekt. Wrażenie przestronności zbudowane dzięki jasnej kolorystyce oraz prostym geometrycznym kształtom wymaga doboru odpowiedniego sprzętu. Coraz częściej więc małe AGD, takie jak ekspres, łączy praktyczne funkcje z dekoracyjnymi, stanowiąc ozdobę wnętrza.

Ekspres JURA Z6
Ekspres JURA Z6

Ekspres do kawy w nowoczesnej kuchni musi mieć reprezentacyjny wygląd. Spójnikiem aranżacji są bryły o regularnych, symetrycznych liniach – charakterystycznych dla wszystkich produktów JURA – które będą stanowić kontynuację minimalistycznej formy zabudowy meblowej. Wprowadzają one poczucie ładu, porządkują przestrzeń, a jednocześnie przyciągają uwagę, dzięki dopracowanym detalom, takim jak pojemnik na wodę w kolekcji ENA 8 inspirowany prawdziwym kryształem czy pokrywa pojemnika na ziarna wykonana z polerowanego ręcznie odlewu cynkowego w modelu S8, wyróżnionego nagrodą Red DotAward za innowacyjność, funkcjonalność oraz wygląd.

Ekspres JURA ENA8
Ekspres JURA S8
Ekspres JURA A7 Piano White
Ekspres JURA A7 Piano White

Nie bez znaczenia jest także kolorystyka wybieranych modeli. W kuchni urządzonej pod dyktando współczesnych reguł obowiązuje ograniczona paleta barw, a charakter wnętrza kształtują zazwyczaj sprzęty AGD wykończone w czerni, bieli lub chłodnej stali, które podkreślają surowy, niekiedy wręcz ascetyczny klimat aranżacji. Stylistykę warto oprzeć na tonalnym dopasowaniu, uzupełniając monochromatyczny wystrój białej kuchni asortymentem z kolekcji A7 w modnym wydaniu Piano White z elementami w macie i połysku. Można też zdecydować się na kontrast i jasne tło przełamać wyraźnym akcentem, jakim jest, chociażby wariant JURA ENA Micro 90 w kolorze Micro Silver. Taki zabieg nada przestrzeni charakteru!

Latte, ristretto czy cappuccino?

Dobry smak – poza względami wizualnymi – można też oceniać dosłownie! Droga do wydobycia prawdziwej esencji kawy prowadzi przez zaawansowane systemy oraz nowatorską technologię, które – w przypadku rozwiązań JURA – pozwalają na uzyskanie wielu rodzajów napoju, sprawiając, że espresso jest jeszcze bardziej esencjonalne, latte delikatne i puszyste, a cappuccino kremowe. To efekt niemożliwy do osiągnięcia przy użyciu modeli kapsułkowych, kawiarek czy rozwiązań przelewowych.

Innowacyjność, łatwość przygotowywania napojów oraz szybkość działania produktów JURA, skryte pod osłoną dobrego designu zostały wielokrotnie doceniane przez jury prestiżowych konkursów, jak m.in. Red Dot Design Award, IF Product Award, Plus X Award, German Design Award, Coffe Innovations Award, Chicago Good Design Award, ICON Honors Award czy American Business Award. To urządzenia zamieniające konesera trunków w prawdziwego baristę, który – bez zgłębiania tajników zawodu – będzie mógł przyrządzić wiele wyśmienitych propozycji, nie wychodząc z domu.

Ekspres JURA S8
Ekspres JURA S8

Kryteria konesera designu, czyli jakie cechy powinien mieć ekspres idealny?

Ekspres idealny to nie tylko urządzenie, które zaserwuje kawę niczym z ekskluzywnej kawiarni. To także wygląd, który jest preludium do uczty dla zmysłów, funkcjonalność, dzięki której przyrządzanie jakiegokolwiek specjału nie będzie trudnością oraz jakość złożona z wysokogatunkowych materiałów gwarantujących długoletnią, bezawaryjną eksploatację, zapewniająca maksymalną satysfakcję z użytkowania – począwszy od wybornego smaku, po trwałość i praktyczność sprzętu. Krótko mówiąc, to rozwiązania, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagającego kawosza!

Co wziąć pod uwagę? Po pierwsze – innowacyjność! W przypadku produktów JURA ma to odzwierciedlenie, chociażby w Procesach Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.), które uwalniają najgłębiej skrywane aromaty kawy. Po drugie – wspominana już jakość, związana ze spełnianiem wysokich standardów w zakresie higieny, wykorzystaniem profesjonalnych młynków, programów konserwacyjnych oraz filtrów CLARIS, które eliminują szkodliwe substancje i groźne pierwiastki znajdujące się w wodzie. Po trzecie, efektywność energetyczna pozwalająca oszczędzać energię i po czwarte – wygląd. Elegancki, stylowy, komponujący się w każdej przestrzeni, od nowoczesnej po klasyczną.

Wybierz idealny ekspres do swojego wnętrza >>

Potwierdzeniem kluczowych właściwości asortymentu JURA są nagrody przyznawane każdego roku od niemal 30 lat przez grono ekspertów w dziedzinie designu i technologii. Ta długa lista osiągnięć oraz tytułów świadczy o tym, że ekspresy JURA stanowią mistrzowskie połączenie formy i funkcji. To przepis na kawę wszechczasów!

Ekspres JURA Z6
Ekspres JURA Z6

Dobry smak w kuchni można interpretować na wiele sposobów. W przypadku ekspresów do kawy jest to ciekawy design połączony z praktycznością, będący przedsmakiem do prawdziwej przyjemności – filiżanki esencjonalnego napoju. To jakość skryta pod otoczką niebanalnego wzornictwa. To roznoszący się po kuchni zapach, który budzi pozytywne skojarzenia. To niezwykłe, głębokie, zapadające w pamięć doznanie, które porusza wszystkie zmysły. To... ceremonia, która rozpoczyna się z chwilą naciśnięcia przycisku.

>> JURA <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze