🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
GTV
GTV
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Oświetlenie, które kreuje przestrzeń – poznaj pomysły na funkcjonalne oświetlenie kuchni, salonu i garderoby!

Aranżując własne cztery kąty, musimy skupić się na wielu kwestiach związanych z funkcjonalnością i estetyką mieszkania. Rozważamy rozstawienie mebli, paletę barw i dobór materiałów. W ferworze urządzania nie zapominajmy o oświetleniu! W końcu pełni ono niezwykle istotną funkcję w każdym wnętrzu i gwarantuje wyjątkową atmosferę. Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się nad kuchennym blatem, a jakie w garderobie? Przedstawiamy praktyczne wskazówki.

Kwestii oświetlenia domu nie należy traktować po macoszemu. W końcu oświetlenie nie tylko buduje nastrój, ale także wpływa na samopoczucie domowników. Nie ograniczajmy się więc wyłącznie do głównych lamp sufitowych! Odpowiednio dobrane oświetlenie zapewni niepowtarzalny klimat i poprawi walory praktyczne naszego lokum. We współpracy z marką GTV stworzyliśmy pełen inspiracji poradnik, w którym przedstawiamy pomysły na nietypowe oświetlenie do kuchni, salonu i garderoby.

Blat dobrze oświetlony

Kuchnia to wyjątkowo ważny punkt na mapie naszego mieszkania. Nic dziwnego, że chcemy, aby kuchenna przestrzeń była nie tylko funkcjonalna, ale także urządzona ze smakiem. Pamiętajmy, że tradycyjna, sufitowa lampa nie zapewni nam wystarczającej ilości światła. Jeśli zależy nam, aby przyrządzanie potraw było przyjemne i bezpieczne, pomyślmy o oświetleniu kuchennego blatu. Ta istotna strefa jest często niewystarczająco doświetlona, jednak możemy to zmienić.

Znakomitym rozwiązaniem są popularne taśmy LED, montowane na specjalnym profilu, który chroni taśmę przed uszkodzeniem bądź zabrudzeniem. Dekoracyjne i praktyczne aluminiowe profile GLAX dostępne są w różnych kształtach, więc bez trudu dopasujemy profil do naszego blatu. Co więcej – profile GLAX wyposażone są w regulowany kąt świecenia nawet do 44˚. Na szczególną uwagę zasługuje profil wieńcowy, pełniący jednocześnie funkcję uchwytu na frontach bezuchwytowych. Umiejętnie użyte profile GLAX sprawią, że w kuchni zapanuje wyjątkowy klimat.

Stylowa biblioteczka

Nawet najpiękniej zaaranżowany salon nie zapewni domownikom przytulnej atmosfery, jeśli nie zadbamy o odpowiednie oświetlenie. W końcu to właśnie światło odgrywa niebagatelną rolę w dekorowaniu wnętrza – eksponuje walory mebli, podkreśla kształty i sprawia, że kolory nabierają głębi. Dlatego urządzając salonową przestrzeń, nie skupiajmy się wyłącznie na oświetleniu głównym, ale pomyślmy także o oryginalnym oświetleniu miejscowym. Jeśli chcemy, aby pomieszczenie prezentowało się stylowo i elegancko zarazem, postawmy na subtelne podświetlenie regałów dzięki profilom nabijanym do taśm LED GLAX, które możemy dodatkowo wypełnić obrzeżem w kolorze frontu mebli. Oświetlone w ten sposób witryny i półki znakomicie wyeksponują dekoracyjne przedmioty, zdjęcia lub nasz księgozbiór. To prosta recepta na przytulne, stylowe wnętrze.

Profil GLAX nakładany

Profil GLAX nakładany

Profil GLAX kątowy, wpuszczany

Profil GLAX kątowy, wpuszczany

Profil GLAX z regulowanym kątem

Profil GLAX z regulowanym kątem

Profil GLAX półkowy mini

Profil GLAX półkowy mini

Funkcjonalna garderoba

Garderoba to marzenie wielu osób. Powinna być przestronna i dopasowana do potrzeb domowników. Oprócz półek, koszy i drążków ważne jest również oświetlenie, dzięki któremu poranne szykowanie się do pracy będzie przebiegać znacznie sprawniej. Zamontowanie profilu GLAX kątowego lub drążkowego subtelnie doświetli wnętrze garderoby i sprawi, że korzystanie z niej będzie jeszcze przyjemniejsze, a znalezienie konkretnej rzeczy zajmie nam nie więcej niż minutę. Warto także podkreślić, że profile GLAX skutecznie zabezpieczają taśmę LED przed odklejeniem się oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto – w profilach GLAX zastosowano radiator, który chroni taśmę LED przed szybkim przepaleniem się.

Odpowiednio dobrane oświetlenie LED kreuje nastrój, eksponuje piękne przedmioty i poprawia samopoczucie domowników. Wpływa nie tylko na atrakcyjność przestrzeni, ale także na jej walory funkcjonalne. Dzięki subtelnemu oświetleniu LED praca w kuchni staje się przyjemniejsza, a znalezienie ulubionej pary jeansów w garderobie znacznie prostsze. Profile GLAX do taśm LED sprawiają, że oświetleniem możemy dowolnie sterować, zmieniając jego odcień i kąt nachylenia oraz chronimy taśmę przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniem.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności