Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Jak przygotować wnętrze na romantyczną kolację? Podpowiadamy!

Romantyczne porywy serca to jedne z najpiękniejszych chwil w życiu. Dzięki zastrzykowi endorfin promieniejemy, stajemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie. O liryczne momenty warto zatem dbać i celebrować je przy każdej możliwej okazji. Marzec jest miesiącem, w którym mamy ku temu szczególną okazję - Dzień Kobiet. 8 marca warto zatem wyprawić romantyczną kolację i spędzić wieczór w towarzystwie ukochanej osoby. W poniższym artykule podpowiadamy zatem, w jaki sposób najlepiej zadbać o wyjątkowy anturaż, przygotowując kolację przy świecach.

<h2 id="jakie-tekstylia-wybrać-na-uroczystą-kolację">Jakie tekstylia wybrać na uroczystą kolację?</h2>
<p>Przygotowując wnętrze do romantycznego spotkania we dwoje, należy zadbać o najmniejsze szczegóły. Zachęcamy zatem, aby zacząć od świata tekstyliów. Podczas kolacji w głównej roli występuje oczywiście <strong>stół</strong>, dlatego to jemu powinny przypaść główne zaszczyty. Jeśli wystrój Twojego mieszkania jest stylizowany w kierunku trendu prowansalskiego czy angielskiego, możesz wybrać coś kobiecego - <strong>koronki, falbanki czy hafty</strong>. Jeśli jednak preferujesz styl minimalistyczny, <strong>postaw na gładki, biały obrus i eleganckie, proste serwetki</strong>. Oprócz tego zastanów się, jakimi innymi materiałami warto zagrać we wnętrzu. Być może warto zaaranżować na sofie <strong>romantyczny kącik w towarzystwie miękkich poduszek, pledów i narzut</strong>? Po dobrej kolacji miło jest przecież obejrzeć dobry film w ramionach ukochanej osoby.</p>

Jakie tekstylia wybrać na uroczystą kolację?

Przygotowując wnętrze do romantycznego spotkania we dwoje, należy zadbać o najmniejsze szczegóły. Zachęcamy zatem, aby zacząć od świata tekstyliów. Podczas kolacji w głównej roli występuje oczywiście stół, dlatego to jemu powinny przypaść główne zaszczyty. Jeśli wystrój Twojego mieszkania jest stylizowany w kierunku trendu prowansalskiego czy angielskiego, możesz wybrać coś kobiecego - koronki, falbanki czy hafty. Jeśli jednak preferujesz styl minimalistyczny, postaw na gładki, biały obrus i eleganckie, proste serwetki. Oprócz tego zastanów się, jakimi innymi materiałami warto zagrać we wnętrzu. Być może warto zaaranżować na sofie romantyczny kącik w towarzystwie miękkich poduszek, pledów i narzut? Po dobrej kolacji miło jest przecież obejrzeć dobry film w ramionach ukochanej osoby.

Romantyczna kolacja - jaką zastawę stołową wybrać?

Oprócz wyboru tekstyliów niezwykle istotna pozostaje oprawa w postaci zastawy stołowej. Aranżując romantyczny wieczór. możesz zdecydować się na dekoracyjne, subtelne naczynia, bądź coś z pazurem - np. nowoczesne, geometryczne formy. Najważniejsze jest jednak, aby dopasować serwis do stylistyki wnętrza. Oczywiście najbardziej pożądane będą dwa szlachetne materiały - porcelana i kryształ. Kryształowe kieliszki to przecież najlepsze towarzystwo dla dobrego wina czy szampana! Oprócz tego możesz pokusić się o coś jeszcze bardziej wyjątkowego - np. ozdobne naczynia wykonane ze stali nierdzewnej bądź srebra. Elegancka patera, piękna taca z kloszem czy lśniące pucharki do lodów zawsze robią wrażenie!

Barek pomocniczy

Tak jak wspomnieliśmy w poprzednich akapitach, stół jest zawsze bezapelacyjnym gwiazdorem każdej romantycznej kolacji! Obojętnie czy prostokątny, okrągły lub owalny - to jemu należą się największe honory. Czasem zdarza się jednak, że mebel, choć zgrabny, nie może pochwalić się obszernym blatem. Wówczas warto zaaranżować improwizowany barek tuż obok. Może być to dodatkowy stoliczek lub kuchenny pomocnik na kółkach. Na blacie mebla mogą wtedy rozgościć się słodkości albo specjalny komplet naczyń do robienia drinków.

<h2 id="kolacja-z-ukochanym-jakie-świece-wybrać">Kolacja z ukochanym - jakie świece wybrać?</h2>
<p>Żadna romantyczna kolacja nie powinna odbywać się bez <strong>blasku świec</strong>. Migotliwe płomyki to oprawa, która dodaje aranżacji ogromu romantyzmu, subtelności, tajemniczości. Przygotowując wnętrze na przyjście ukochanej osoby, koniecznie zadbaj zatem o świetlisty spektakl! Mogą być to <strong>klasyczne, smukłe świece, urokliwe tea-lighty czy świece zapachowe w subtelnych słoikach</strong>. Aby dodać całości splendoru, koniecznie eksponuj je w rozłożystych kandelabrach, latarenkach i lampionach.</p>

Kolacja z ukochanym - jakie świece wybrać?

Żadna romantyczna kolacja nie powinna odbywać się bez blasku świec. Migotliwe płomyki to oprawa, która dodaje aranżacji ogromu romantyzmu, subtelności, tajemniczości. Przygotowując wnętrze na przyjście ukochanej osoby, koniecznie zadbaj zatem o świetlisty spektakl! Mogą być to klasyczne, smukłe świece, urokliwe tea-lighty czy świece zapachowe w subtelnych słoikach. Aby dodać całości splendoru, koniecznie eksponuj je w rozłożystych kandelabrach, latarenkach i lampionach.

Jaki kominek wybrać?

Pamiętaj, że nic nie działa na zmysły tak, jak magia ognia! Roztańczone płomienie to doskonały sposób na wprowadzenie do wnętrza romantycznej atmosfery. Oczywiście, nie każdy może sobie pozwolić na klasyczny kominek, dlatego warto zwrócić uwagę na jego nowoczesną alternatywę - kominek zasilany bioetanolem. Designerski biokominek można umieścić w dowolnym miejscu - na parapecie, szafce czy stoliku kawowym. Taki dodatek zawsze prezentuje się pięknie i elegancko, a przy okazji wydziela nieco ciepła, dzięki czemu pomieszczenie zostaje dodatkowo dogrzane. Osoby, które wolą nieco bardziej oryginalne rozwiązania, mogą pokusić  się z kolei o dekoracyjną atrapę kominkową wypełnioną świecami lub sznurami lampek dających ciepłe światło. Taka dekoracja fantastycznie buduje we wnętrzu nastrój, przy czym prezentuje się bardzo efektownie!

<h2 id="dekoracyjne-kwiaty-cięte-jakie-wybrać">Dekoracyjne kwiaty cięte - jakie wybrać?</h2>
<p>Kwiatowe dekoracje są absolutnie ponadczasowe, uniwersalne, liryczne. Pasują do każdego wnętrza – bez względu na jego styl i kolorystykę. Nic zatem dziwnego, że są nieodłącznym elementem każdego romantycznego spotkania we dwoje! Cięte kwiaty doskonale wyglądają w przezroczystych wazonach - może być to <strong>szklana kula lub smukły flakon</strong>. Zanim jednak transparentne naczynie napełnisz wodą, umieść w nim kolorowe kamyki lub ceramiczne kulki. Najlepiej, aby były w tym samym odcieniu co główki roślin. Innym pomysłem na dekoracje romantycznego stołu, mogą być <strong>pływające kwiaty</strong>. Wystarczy ściąć same czubki róż, hiacyntów, dalii czy miniaturowych piwonii i zanurzyć je w wodzie. Rozłożyste pąki będą pięknie dryfować po jej powierzchni.</p>

Dekoracyjne kwiaty cięte - jakie wybrać?

Kwiatowe dekoracje są absolutnie ponadczasowe, uniwersalne, liryczne. Pasują do każdego wnętrza – bez względu na jego styl i kolorystykę. Nic zatem dziwnego, że są nieodłącznym elementem każdego romantycznego spotkania we dwoje! Cięte kwiaty doskonale wyglądają w przezroczystych wazonach - może być to szklana kula lub smukły flakon. Zanim jednak transparentne naczynie napełnisz wodą, umieść w nim kolorowe kamyki lub ceramiczne kulki. Najlepiej, aby były w tym samym odcieniu co główki roślin. Innym pomysłem na dekoracje romantycznego stołu, mogą być pływające kwiaty. Wystarczy ściąć same czubki róż, hiacyntów, dalii czy miniaturowych piwonii i zanurzyć je w wodzie. Rozłożyste pąki będą pięknie dryfować po jej powierzchni.

Jaką muzykę wybrać na romantyczną kolację?

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje! Jest również koniecznym elementem podczas każdego romantycznego wieczoru. Aby zatem zaczarować kameralne spotkanie subtelnymi dźwiękami, zatroszcz się o listę ulubionych utworów muzycznych - zarówno swoich, jak i swojego ukochanego. Najlepiej, aby były to piosenki nastrojowe, kojące, pełne instrumentalnej łagodności. W takiej roli z pewnością spełnią się kompozycje oscylujące wokół jazzu, chillout’u czy soul’u.

Na romantyczne wieczory zawsze czekamy z utęsknieniem! Są to chwile niezwykłe, magiczne, pełne intymności i czułości. Spotkaniem pełnym łagodnych słów i ciepłych spojrzeń w oczy zawsze powinna towarzyszyć kameralna atmosfera - dzięki niej można jeszcze mocniej wczuć się w nastrój i sprawić, że ulotne momenty staną się niezapomniane.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności