Nowoczesne materiały w kuchni – fronty z akrylu, czyli 4 pomysły na stylową aranżację

Nowoczesna kuchnia to dziś nie tylko królestwo egzotycznych smaków z różnych zakątków świata czy tradycyjnych potraw serwowanych z okazji świąt i rodzinnych uroczystości. To także wnętrze, które musi być równie piękne i modne, co pozostałe domowe pomieszczenia. Aranżacja kuchni wymaga od nas szczególnej staranności, bo musimy zadbać nie tylko o wizualną atrakcyjność wystroju, ale i funkcjonalność poszczególnych elementów. Ważną rolę odgrywają wśród nich fronty szafek i szuflad, które zajmują na tyle dużą powierzchnię, że stanowią naturalną bazę dla stylu, jaki chcemy nadać kuchni.

Wśród matowych i błyszczących, jasnych i ciemnych materiałów, z których wykonuje się fronty mebli kuchennych, możemy wybierać do woli: drewno, tworzywa sztuczne i mineralne, kamień, tradycyjne szkło, a może akryl? Ten ostatni wiedzie prym w tym towarzystwie, wyróżniając się nie tylko dużą odpornością i idealną gładkością, ale i niesamowitym potencjałem aranżacyjnym. We współpracy z marką REHAU przedstawiamy 4 pomysły na stylową aranżację z użyciem akrylowych frontów, które zamienią Twoją kuchnię we wnętrze pełne klasy, a jednocześnie praktycznych rozwiązań.

akrylowe fronty, akryl, matowe fronty, matowy akryl, laminat akrylowy, akryl w kuchni

1. Matowa elegancja, czyli modna kuchnia 2019 roku

Jednym z najczęściej wymienianych kuchennych trendów na 2019 rok jest matowe wykończenie mebli. Doskonałym pomysłem na realizację tej modnej tendencji będzie wybór akrylowej powierzchni REHAU w matowym wydaniu. Akryl świetnie sprawdza się bowiem nie tylko jako zastępstwo lakierowanych elementów, ale i idealnie jednolity, matowy, piękny sam w sobie materiał. Jego nowoczesna stylistyka doskonale wpisze się w klimat współczesnych, zabudowanych kuchni lub kuchni z wyspą, która stanie się naturalnym centrum wnętrza. Z drugiej strony akrylowy laminat jest na tyle neutralny, że może być bazą do aranżacji kuchni w wielu stylach. Każdemu z nich zagwarantuje subtelny, elegancki sznyt. Matowa powierzchnia jest pozbawiona porów i dodatkowo pokrywa ją odporna na zarysowania powłoka hardcoat, dzięki czemu kuchenne fronty nie sprawią nam trudności w utrzymaniu.

akrylowe fronty, akryl w kuchni, matowe fronty, laminat akrylowy

2. Eklektyczna kuchnia w ciemnych barwach

Kolejnym niekwestionowanym trendem bieżącego roku jest eklektyzm. Przemyślany miszmasz wzorów, faktur, stylów i kolorów wprowadzi do Twojej kuchni oryginalność i powiew świeżości. Idealną przeciwwagą dla geometrycznych płytek i dodatków w intensywnych kolorach będą gładkie, akrylowe fronty. Ich jednolita powierzchnia wprowadzi do kuchni spójność i harmonię, potrzebne nawet – a może zwłaszcza – we wnętrzach pełnych odważnych połączeń.

eklektyczna kuchnia, akryl w kuchni, akrylowe fronty, laminat akrylowy

Nie bój się ich zastosować i iść z duchem czasu, podkreślając wyjątkowy charakter kuchni matową lub błyszczącą powierzchnią mebli. Akryl jest na tyle trwały i odporny np. na promieniowanie UV, że pozwoli Ci przez długie lata cieszyć się otrzymaną aranżacją w niezmienionym stanie. Możliwość łatwej obróbki przy użyciu klasycznych narzędzi stolarskich daje zaś pole do popisu Twojej wyobraźni w kwestii realizacji niestandardowych projektów w duchu eklektyzmu.

3. Olśniewająca kuchnia na wysoki połysk

Moda na matowe wykończenia nie oznacza, że meble na wysoki połysk odeszły w niepamięć. To ponadczasowe rozwiązanie, które uwodzi miłośników klasyki w aranżacji wnętrz, a także zwolenników komfortu i wygody w codziennym funkcjonowaniu w kuchni. Wbrew pozorom błyszczące meble, zwłaszcza te jasne, są łatwiejsze do utrzymania w czystości, bo każda najmniejsza plamka motywuje nas do jej usunięcia, co w przypadku idealnie gładkiej powierzchni nie nastręcza żadnych trudności. Taki jest zaś akrylowy laminat, który na frontach kuchennych szafek i szuflad tworzy lśniącą taflę o spektakularnym efekcie głębi.

akrylowe fronty, błyszczące fronty, meble na wysoki połysk, akryl w kuchni, akrylowy laminat
Dowiedz się więcej o laminacie akrylowym Rehau >>

Tak wykończone meble, szczególnie te w jasnym kolorze i połączone ze szklanymi lub metalowymi dodatkami, stworzą eleganckie wnętrze pełne blasku. To rozwiązanie jest również niezawodnym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni, dlatego przemyśl je, jeśli Twoja kuchnia odznacza się niewielkim metrażem. Błyszczące powierzchnie najpiękniej będą się prezentować przy odpowiednim oświetleniu, dlatego zadbaj o odpowiednią liczbę lamp i kinkietów oraz nie zasłaniaj okien nieprzejrzystą firanką czy zbyt ciężką zasłoną.

laminat akrylowy, jasna kuchnia, akryl w kuchni, meble na wysoki połysk, błyszczące meble

4. Biel + drewno, czyli ponadczasowy urok prostoty i natury

Niezastąpionym kompanem bieli, zarówno w kuchni, jak i pozostałych wnętrzach, jest naturalne piękno drewna. To połączenie w duchu skandynawskim zyskuje już miano nowej klasyki i jest doskonałym sposobem na nadanie przestrzeni przytulności i domowego ciepła. To również kolejne rozwiązanie idealne do małej kuchni, które ją optycznie powiększy. Z bielą i drewnem pięknie komponują się także zielone rośliny doniczkowe i cięte kwiaty w wazonach, które podkreślają naturalne inspiracje tego wnętrza. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w takiej kuchni? I tu niezastąpiony okaże się akryl. W skandynawskich kuchniach powinny znaleźć się przede wszystkim proste meble, a akrylowy laminat będzie doskonałym wykończeniem gładkich, bezuchwytowych frontów.

drewno w kuchni, akryl w kuchni, akrylowe fonty, laminat akrylowy

Akrylowe fronty to bogate źródło aranżacyjnych inspiracji, które pozwoli Ci urządzić wymarzoną kuchnię w stylu najlepiej odpowiadającym Twoim gustom i potrzebom. Przy użyciu matowych lub błyszczących, idealnie gładkich powierzchni stworzysz zarówno wnętrze pełne ponadczasowej klasyki, jak i modnego eklektyzmu. Możesz być pewien, że niezależnie od wybranej konwencji, Twoja kuchnia stanie się królestwem wyjątkowego stylu i praktycznych rozwiązań. Dzięki temu będzie nie tylko funkcjonalnym miejscem przygotowywania posiłków, ale i spędzania czasu z najbliższymi w pięknym otoczeniu.

>> REHAU <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze