Wnętrza inspirowane naturą – jaki osprzęt elektryczny do nich wybrać? Podpowiadamy!

Wnętrza mieszkań powinny oddawać charakter mieszkańców. Ta, wydawałoby się oczywista uwaga, nie zawsze do nas przemawia. Rosnąca świadomość podpowiada nam na szczęście, by jednak własną przestrzeń zaprojektować według naszych, indywidualnych upodobań. Zresztą nic w tym dziwnego, mówimy wszakże o strefie odpoczynku, miejscu gdzie spędzamy najwięcej czasu. Wielu z nas decyduje się na zatrudnienie architekta wnętrz, z którym staramy się osiągnąć zamierzony cel. Inni, zdają się na własną inwencję poświęcając czas na aranżowanie domu. Skupiając się przy tym nie tylko na kwestiach tak oczywistych jak kolor, sprzęty czy światło. Doświadczeni projektanci (choć nie tylko!) wiedzą, że detal pozwala nadać całości indywidualnego rysu, odróżnić nasz dom od innych. Świetnie do takich celów nadaje się osprzęt elektroinstalacyjny, np. firmy Kontakt-Simon.

Minęły już czasy kiedy gniazdka i łączniki były nudnym zakończeniem instalacji elektrycznej, służącym tylko praktycznym celom. Szybko zauważono, że ten element wyposażenia mieszkań znakomicie nadaje się do podkreślania ich charakteru. Seria Simon 54 Nature to unikalne, inspirowane naturą ramki wykonane z najwyższej jakości materiałów. Mamy do dyspozycji szkło, metal, drewno i beton. Każdy z materiałów występuje ponadto w kilku wersjach kolorystycznych, wszystko po to by zaspokoić naszą wyobraźnię.

Zobacz całą kolekcję Simon 54 Nature >>

Możemy zatem wybierać spośród 21 kolorów ramek. Nadanie właściwej oprawy ułatwiają nam także moduły występujące w 6 kolorach. Ilość kombinacji jest na tyle duża, że wybór nie będzie trudny. Konstruktorzy i projektanci serii Simon 54 Nature przewidzieli naszą chęć dyskretnego uzupełnienia wnętrza. Niektóre propozycje są na tyle odważne by stać się elementem odcinającym od ogólnej koncepcji, wyróżniającym detalem reprezentującym indywidualistę. Tym sposobem połączono funkcje praktyczne z estetycznymi. Jeśli zaś chodzi o samą funkcjonalność, seria dostarcza nam oprócz klasycznych łączników i gniazdek, ułatwiające życie elektroniczne rozwiązania takie jak: radio FM, ładowarkę USB, czujniki zalania i gazu, sterowanie roletami, gniazda audio/video i termoregulatory.

Dodatkowym atutem serii jest możliwość wykorzystania jej jako źródeł oświetlenia LED, idealnego rozwiązania do oświetlania schodów czy ciągów komunikacyjnych. Taka ilość kombinacji pozwoli nam dokonać odpowiedniej aranżacji, uwzględniającej nie tylko naszą estetykę, ale także potrzeby na funkcjonalne rozwiązania.

Seria Simon 54 Nature uzupełni nowoczesne wnętrza, oparte na naturalnych materiałach wykończeniowych. Betonowe ściany, cegła, drewno, ceramika to - nomen omen - naturalni partnerzy serii Simon 54 Nature. Ramki drewniane są unikalne, gdyż posiadają naturalne ułożenie słojów. Ramki betonowe wykonywane są ręcznie przez specjalistę, nadającego im odpowiednią formę. Ramki szklane spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa ponieważ wykonane zostały z hartowanego szkła. Ramki metalowe wyróżnia natomiast odpowiednio gruba i solidna struktura.

Dbając o maksymalną funkcjonalność, wykorzystajmy ramki wielokrotne, które umożliwiają montaż osprzętu w pionie i w poziomie. Co ważne, połączymy go w jednym miejscu, zachowując ergonomię i jednorodność stylistyczną.

Dysponując takimi rozwiązaniami, bez trudu zaprojektujemy nasze wymarzone wnętrze. Materiały reklamowe, katalogi techniczne i foldery zostały stworzone z myślą o instalatorach i projektantach. Prace projektowe nie powinny być zatem trudne.

Dobierając osprzęt warto zastanowić się nad celem który chcemy osiągnąć. Czy będzie to dyskretne uzupełnienie? Czy może zdecydujemy się na jaskrawy lub materiałowy kontrast? Istotną sprawą jest także samo przeznaczenie wnętrza. Jeśli chcemy naszą indywidualność podkreślić w takim miejscu jak salon, niekoniecznie ten rodzaj ekstrawagancji będzie sprawiał nam radość w sypialni. Na szczęście dysponując przykładami aranżacji i charakterystyką serii Simon 54 Nature, ryzyko błędu zmniejszymy do minimum.

>> KONTAKT-SIMON<<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze