Podświetlane łączniki dotykowe, czyli nowoczesny sposób na dekorację każdego wnętrza

Zastanawiałeś się w jaki sposób ożywić wnętrze mieszkania? Rośliny zazwyczaj wydają się rozwiązaniem idealnym i oczywistym, podobnie jednak, jak odpowiednio zaaranżowane światło. Pomocna okazuje się też coraz większa różnorodność sprzętów, które dotychczas traktowane były czysto funkcjonalnie. Po latach zaniedbań, światło znowu zaczyna stanowić ważny element dekoracyjny.

Dzieje się tak za sprawą nowoczesnych, energooszczędnych technologii, gwarantujących obcowanie ze światłem, nie drenujących jednocześnie kieszeni. Idąc tym tropem producenci zaczęli wyposażać w ledowe podświetlenia niemal wszystkie urządzenia codziennego użytku. Nie dziwi nas rozświetlony komputer lub elektryczny czajnik. Wykorzystanie elektrycznego osprzętu z tej perspektywy wydaje się czymś oczywistym.

Kontakt-Simon wypuścił niedawno na rynek serię Simon 54 Touch, czyli osprzęt zastępujący tradycyjne łączniki mechaniczne, nowoczesnym sensorem dotykowym. Z zewnątrz łącznik prezentuje się interesująco. Szklana ramka skrywa niebieski przycisk sterujący, a ramki tej serii dostępne są w trzech kolorystykach: czarnej, białej i srebrnej. Wspomniane sensory mogą obsługiwać pojedyncze lub podwójne źródło światła oraz pojedyncze lub podwójne sterowanie rolet. Warto dodać, że szkło użyte w nowej serii spotkamy również w serii Simon 54 Nature. Bez trudu możemy zatem udoskonalić posiadany już osprzęt lub poszerzyć go o nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo, wykorzystując ramki wielokrotne z łatwością utworzymy zestawy serii dotykowej z tradycyjnymi modułami, np. gniazdami.

Dowiedz się więcej o łącznikach dotykowych Simon 54 Touch >>

Hartowane szkło wykorzystane do produkcji Simon 54 Touch gwarantuje bezpieczeństwo przy ewentualnym stłuczeniu. Forma ramki jest minimalistyczna. Projektanci starali się nadać całości elegancki i powściągliwy charakter, który uzupełnia dyskretnie niebieskie światło. Takiemu podejściu wyraźnie przyświecał cel – bardziej podkreślić niż odróżniać.

Szkło bardzo dobrze komponuje się z kamieniem. Łączniki będą świetnie wyglądać na powierzchniach betonowych, strukturalnych tynkach czy odkrytej cegle. Również płytki ceramiczne sprawdzą w zestawieniu z serią Simon 54 Touch. Neutralna kolorystyka ramek świetnie uzupełni niemal każde wnętrze. Dobrym przykładem niech będzie zestaw wykorzystywany w sypialni, np. obok łóżka. Może składać się z dotykowego łącznika, ładowarki USB oraz tradycyjnego gniazdka zasilającego.

Czy podświetlenie można wyłączyć? Oczywiście tak. Jeśli zajdzie taka potrzeba – na przykład kiedy sensor znajduje się na wysokości oczu w sypialni. Samo wyłączenie nie jest trudne, wystarczy przytrzymać sensor przez kilka sekund, a gdy światło zacznie migać, niebieski punkt zniknie w ciągu kolejnej minuty.

Z technicznego punktu widzenia, seria niewiele różni się od pozostałych. Gabaryty oraz modułowość pozostają niezmienne. Montaż nadal jest intuicyjny i prosty. Należy jedynie pamiętać o odrębnym zasilaniu. To ważna informacja na etapie projektowania swojego domu lub mieszkania.

Seria Simon 54 Touch jest ciekawym stylistycznie i technologicznie pomysłem. Światło sensorów ubogaci wygaszone wnętrza pomieszczeń - szklane ramki elegancko podkreślą naturalny charakter dużych powierzchni o każdej porze dnia.

>> KONTAKT-SIMON<<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze