7 powodów, dla których warto zainwestować w system bezprzewodowego zarządzania domem

O koncepcji Smart Home słyszał już niemal każdy. Jego podstawą są wszelkie systemy automatyki, które umożliwiają „porozumiewanie się” ze swoim domem poprzez wydawanie poleceń i kontrolę poszczególnych urządzeń. Co oznacza to jednak w praktyce? Zdalną kontrolę nad oświetleniem, roletami, ogrzewaniem i nie tylko. To rozwiązanie, które zmienia zwykły dom w dom przyszłości, zapewniając mieszkańcom wyjątkowy komfort, wygodę, bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjami. Razem z marką Legrand przedstawiamy Celiane™ with NETATMO, prosty, inteligentny system bezprzewodowego zarządzania automatyką domową. Dlaczego warto mieć go u siebie? Podpowiadamy!

Automatyka domowa – co warto wiedzieć?

Rozwiązania proponowane w ramach Celiane™ with NETATMO mogą być instalowane we wszystkich mieszkaniach. System pozwala na bezprzewodowe zarządzanie automatyką domową za pomocą głosu, smartfona i włączników. Może być stosowany zarówno w nowych, jak i już istniejących instalacjach, bez konieczności prowadzenia kabli. Zaletami systemu są: łatwość instalacji, zróżnicowane funkcje sprzętu, a także szeroki wybór dostępnych serii i wariantów wykończeniowych – z ramkami w kolorach białym, tytanowym lub wolfram.

Budowanie systemu automatyki domowej rozpoczynamy od wyboru gniazda Control, które jest łatwe w instalacji, a używa się go jak zwykłego gniazdka. Element ten zapewnia kontrolę lokalną lub zdalną, za pomocą aplikacji na smartfonie lub asystenta głosowego (Siri, Google Assistant). Gniazdo Control, które znajduje się w sercu systemu, pozwala na komunikację między smartfonem użytkownika a urządzeniami Celiane™ with NETATMO. Wśród elementów systemu modułowego znajdziemy łączniki umożliwiające sterowanie oświetleniem, gniazdami oraz roletami. Pozwalają one na programowanie własnych scenariuszy. Istnieje również możliwość rozbudowy systemu o mikromoduł oświetleniowy, który staje się przewodnim punktem sterowania oświetleniem. Dodatkowo możemy stale monitorować zużycie prądu poprzez gniazdo Connected.

Całość tworzy system modułowy, który można zmieniać w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika. Możemy zawsze dodać nowe łączniki i urządzenia, a skomunikowany przez internet system stworzy elastyczną sieć wygodnych rozwiązań.

System bezprzewodowego zarządzania domem – zalety

1. Bezprzewodowa obsługa

Domowa automatyka bezprzewodowa pozwala sterować oświetleniem, roletami i ogrzewaniem w całym domu bez okablowania ani kłopotliwego montażu. Nie musimy już wstawać z kanapy w trakcie wieczornego seansu filmu ani gorączkowo biegać po domu sprawdzając, czy aby na pewno przed wyjazdem wyłączyliśmy wszystkie sprzęty. Automatyka domowa Celiane™ with NETATMO przygotuje dom na każdy, indywidualnie skomponowany scenariusz. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by zasypiał razem z nami, zawsze był przygotowany na nasze przyjście i wyjście. Zarządzanie funkcjami domu poprzez aplikację Home + Control sprawi, że codzienność stanie się o wiele bardziej komfortowa.

2. Oszczędność

Dzisiaj, kiedy mamy coraz mniej czasu dla siebie, każda chwila jest na wagę złota. Dzięki Celiane™ with NETATMO będziemy mogli poświęcić więcej czasu swojej rodzinie, nie martwiąc się o oświetlenie, ustawienie rolet czy ogrzewanie – ponieważ inteligentna automatyka domowa zrobi to wszystko za nas, według ustalonego wcześniej scenariusza. Co więcej, oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze – zmniejszając wydatki na energię elektryczną i przyczyniając się do ochrony środowiska. Dzięki gniazdom Connected i aplikacji Home + Control możemy kontrolować zużycie energii i wiedzieć, które urządzenia są podłączone do zasilania, zapobiegając niepotrzebnym stratom zasobów.

Dowiedz się więcej o systemie Celiane™ with NETATMO >>

3. Kontrola

System automatyki domowej to także całkowita kontrola nad urządzeniami: bezprzewodowo z każdego pomieszczenia w domu, dzięki łącznikom sterowanym radiowo i za pomocą smartfona, z miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Dzięki aplikacji możemy z łatwością kontrolować oświetlenie, rolety oraz gniazda. Co więcej, możemy dodawać nowe łączniki, kiedy tylko chcemy i zarządzać funkcjami, tak, jak lubimy – głosowo lub z aplikacji, lokalnie i zdalnie. Elastyczna kontrola dopasowuje się do naszych potrzeb: wystarczy wygodny przycisk zamontowany w dowolnym miejscu mieszkania albo aplikacja na smartfonie, która zapewnia też dostęp do zdalnego sterowania oraz definiowalnych scenariuszy typu wyjście/powrót.

4. Komfort

Inteligentne instalacje pamiętają o naszych preferencjach. Dzięki możliwości programowania spersonalizowanych scenariuszy zarządzania systemem domu, automatyka zachowa się dokładnie tak, jak tego oczekujemy – w zależności od wybranej okazji. Zapali światła, ogrzeje wnętrze, odsłoni lub zasłoni okna, włączy sprzęt AGD… jeden przycisk wystarczy, by poprawić komfort naszego codziennego funkcjonowania i każdego dnia wchodzić do domu przygotowanego na nasz powrót. A kiedy wychodzimy lub wyjeżdżamy? Nie trzeba już obchodzić całego domu, by sprawdzić, czy wszystko zostało wyłączone – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, żeby wyłączyć wszystkie światła, gniazda i opuścić rolety zewnętrzne.

5. Bezpieczeństwo

Dzięki możliwości kontroli poszczególnych funkcji, możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo przebywając poza domem. Z systemem Legrand, będąc na wakacjach, możemy przeprowadzać symulacje obecności w domu, sterując oświetleniem oraz roletami. Dzięki temu nikt nie zorientuje się, że wyjechaliśmy. Co więcej, stały dostęp do aplikacji pozwala na monitorowanie pracy urządzeń elektrycznych w domu – w razie konieczności wyłączenia gniazda zasilającego, możemy zrobić to w kilka sekund. Celiane™ with NETATMO to sposób na to, by być w ciągłym kontakcie ze swoim domem, który za pomocą powiadomień przekaże nam np. informację o awarii w dopływie zasilania.

By nasz dom był jeszcze bardziej bezpieczny, możemy włączyć do systemu dodatkowe produkty i rozwiązania Legrand i Netatmo. Zewnętrzna kamera Presence Netatmo automatycznie poinformuje nas, jeśli ktoś zbyt długo przebywa w pobliżu obserwowanego przez nią terenu, wyśle nam również powiadomienie, jeśli ktoś będzie szedł po ścieżce prowadzącej do domu lub jeśli w ogrodzie pojawią się zwierzęta. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wideodomofon, dzięki któremu za pomocą smartfona będziemy mogli zdalnie sprawdzić, kto dzwoni do drzwi.

6. Łatwość zarządzania

Bezprzewodowa automatyka domowa Legrand to intuicyjne zarządzanie urządzeniami z poziomu smartfona, a także przy pomocy asystenta głosowego. Wracasz do domu i masz zajęte ręce? Wystarczy, że powiesz, czego oczekujesz, a system wykona Twoje polecenie – dzięki temu zarządzanie funkcjami domu jest łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek! Nie musimy już szukać łącznika światła lub przycisku, który pozwoli podnieść rolety. System ułatwi również codzienne funkcjonowanie osobom o ograniczonej mobilności.

7. Prestiż

Nowoczesny system zarządzania domem to nie tylko wygoda i komfort, ale również zwiększenie wartości nieruchomości. Smart Home to synonim współczesnego luksusu, który dzięki inteligentnym rozwiązaniom odciąża nas od codziennych, prozaicznych czynności. Inteligentny dom jest gotowy na każde życzenie!

Nowoczesne systemy automatyki domowej, takie jak Celiane™ with NETATMO oferowane przez markę Legrand, to wyjątkowy sposób na sterowanie domem. Poprawia codzienny komfort życia, zapewnia pełną kontrolę, bezpieczeństwo, oszczędność czasu i energii, a także podnosi prestiż naszej nieruchomości. Łatwość instalacji, zróżnicowane funkcje, a także bogactwo dostępnych wariantów wykończeniowych i możliwości dopasowania do indywidualnych preferencji sprawiają, że nowoczesny dom przyszłości jest na wyciągnięcie ręki już dziś.

System dostępny jest w wykończeniach ramek oprócz serii Celiane, także w seriach Valena Life i Valena Allure.

>> LEGRAND <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inteligentny dom
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inteligentny dom
Komentarze