Czego szukasz?
Legrand Polska Sp. z o.o.
Legrand Polska Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Smart home – korzyści dla Ciebie i dla Twojego domu

Smart home, czyli inteligentny dom pozwala właścicielom zdalnie sterować urządzeniami w swoim domu za pomocą smartfona, głosu i sterowania bezprzewodowego. To z kolei zapewnia wygodę, optymalizację kosztów i zwiększone bezpieczeństwo. W jakie rozwiązania warto zainwestować?

Smart home – jak to działa?

Smart home to zestaw urządzeń, które są ze sobą połączone i pozwalają na zdalny dostęp z jednego punktu, którym najczęściej staje się smartfon. Dzięki temu możesz w bardzo prosty sposób kontrolować i zarządzać działaniem sprzętów z poziomu aplikacji, nawet gdy nie ma Cię w domu, a także programować scenariusze dopasowane do Twojego stylu życia.

Decydując się na inteligentne rozwiązania, weź pod uwagę produkty Legrand Netatmo – różnorodność urządzeń pozwala zbudować technologiczny zestaw, który idealnie odzwierciedli potrzeby domowników, zapewniając im komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Smart home i monitoring – dlaczego warto mieć kamery?

Główną zaletą monitoringu jest poprawa bezpieczeństwa. Widoczna kamera odstrasza potencjalnych włamywaczy i informuje właścicieli, gdy coś dzieje się na terenie posiadłości. To prosty, a zarazem skuteczny sposób, by zabezpieczyć dom przed włamaniem.

Inteligentna kamera zewnętrzna wyśle do Ciebie ostrzeżenie w czasie rzeczywistym, gdy wykryje osobę lub pojazd na Twojej posesji. Ujawnia nie tylko ruch, ale też potrafi rozróżniać osoby, zwierzęta i pojazdy – dzięki temu możesz zapomnieć o niepotrzebnych ostrzeżeniach, wywołujących fałszywy alarm. Jakie są najważniejsze zalety kamery Netatmo?

 • Wykrywa ruch w odległości 20 metrów,
 • jest wyposażona w cyfrowy zoom x8,
 • wideo nagrywane jest w jakości Full HD 1080p,
 • umożliwia zapisanie kopii zapasowej,
 • funkcja noktowizji umożliwia nagrywanie w nocy,
 • dane trafiają na bezpieczną, szyfrowaną kartę microSD.

Atutem tego modelu jest też wbudowany system inteligentnego oświetlenia, który można włączać z poziomu aplikacji lub zaprogramować, by uruchamiał się, gdy wykryje aktywność.

Dzwonek Smart Netatmo PRO

Dzwonek Smart Netatmo PRO

Zawór termostatyczny Smart Netatmo PRO

Zawór termostatyczny Smart Netatmo PRO

Termostat Smart Netatmo PRO

Termostat Smart Netatmo PRO

Kamera zewnętrzna Smart Netatmo PRO

Kamera zewnętrzna Smart Netatmo PRO

Warto monitorować nie tylko posesję, ale również wnętrze domu. Inteligentna kamera domowa Netatmo wygląda niepozornie – przypadkowa osoba może nie zorientować się, co to za urządzenie. W jakich sytuacjach się przydaje? By sprawdzić, czy dziecko wróciło bezpieczne ze szkoły lub skontrolować, czym pod Twoją nieobecność zajmuje się zwierzak. Zapewni też czas na reakcję i zapisze wizerunek złodzieja podczas ewentualnego włamania.

Kamera rozpoznaje twarze, dlatego zostaniesz powiadomiony, jeśli w zasięgu pojawi się ktoś obcy, a razem z ostrzeżeniem otrzymasz zdjęcie intruza. Nie musisz więc obawiać się, że będzie rejestrować wszystko i wszystkich – wystarczy wyłączyć nagrywanie oraz powiadomienia dla znanych twarzy, by zapewnić prywatność domownikom.

Szerokie pole widzenia 130°, jakość Full HD 1080p i możliwość nagrywania w całkowitych ciemnościach to gwarancja bezpieczeństwa o każdej porze dnia i nocy.

Smart home – inteligentny dom to bezpieczny dom

Posiadając kamerę domową Netatmo, możesz w łatwy sposób poszerzyć jej funkcjonalność, dodając do systemu inteligentny alarm oraz czujniki okien i drzwi. To urządzenia, które ściśle współpracują z monitoringiem – kiedy kamera rozpozna obecność obcej osoby, włączy alarm, a ten uruchomi donośny sygnał o sile 110 dB. W razie zagrożenia alarm możesz aktywować na żądanie z poziomu smartfona, a także emitować za jego pomocą nagrane wcześniej dźwięki symulujące obecność domowników, by sprawić wrażenie, że ktoś jest w domu.

Z kolei czujniki umieszczone na dowolnych drzwiach i oknach rozpoznają ruch oraz drżenie, sugerujące, że ktoś próbuje dostać się do środka, a także wykryją nagłe otwarcie i powiadomią Cię o niepokojących sytuacjach. Pozwolą też na bieżąco monitorować, czy drzwi i okna są otwarte, czy zamknięte, a dzięki współpracy z kamerą domową – uruchomią alarm w przypadku próby włamania.

Uzupełnieniem systemu zabezpieczeń w Twoim smart home może stać się inteligentny wideododzwonek z funkcją wykrywania osób. Dzięki temu zawsze pierwszy dowiesz się o tym, że ktoś kręci się przed domem, a używając wbudowanego głośnika odstraszysz potencjalnego włamywacza.

Dzięki łączności Wi-Fi możesz kontrolować urządzenie, bez względu na to, czy jesteś w domu, w pracy, czy na wakacjach. Wideodzwonek działa również w nocy, zapewnia jakość obrazu Full HD, a dzięki funkcji HDR dostosowuje się do nagłych zmian w oświetleniu – nie umknie Ci żaden szczegół. Połączenie jest szyfrowane, a Twoje dane chronione.

Smart home, czyli Twój system szybkiego ostrzegania

Włamanie to niejedyne zagrożenie, na które narażony jest Twój dom – warto zabezpieczyć się też przed pożarem, umieszczając na suficie inteligentny czujnik dymu. Źródłem ognia może stać się nie tylko piec, ale też pozostawiony na kuchence czajnik, dlatego czujnik przyda się zarówno w budynku jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych czujników, inteligentny czujnik dymu Netatmo nie tylko uruchamia alarm, ale też wysyła do Ciebie ostrzeżenie w czasie rzeczywistym – dlatego możesz zareagować również wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Dzięki temu zyskujesz cenny czas na reakcję. Co jeszcze wyróżnia to urządzenie?

 • bateria wystarcza na 10 lat eksploatacji*,
 • czujnik nie wysyła zbędnych powiadomień, a stan baterii skontrolujesz na swoim smartfonie,
 • raz w roku aplikacja przypomni Ci o konieczności przetestowania czujnika, a pod koniec okresu eksploatacji poinformuje o konieczności wymiany urządzenia,
 • łączność Wi-Fi umożliwia zdalne wywołanie i wyłączenie alarmu, dlatego nie musisz już wchodzić na krzesło, by do niego dosięgnąć.

Czujniki dymu powinny znaleźć się we wszystkich sypialniach, pokojach dzieci oraz w korytarzu. Można zainstalować je również w salonie, na poddaszu i w piwnicy. Przed montażem należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi instalacji czujników, które mogą różnić się w zależności od tego, w jakim kraju mieszkasz.

Kamera wewnętrzna Smart Netatmo PRO

Kamera wewnętrzna Smart Netatmo PRO

Czujniki wstrząsowe okien i drzwi systemu alarmowego Smart Netatmo PRO

Czujniki wstrząsowe okien i drzwi systemu alarmowego Smart Netatmo PRO

Czujnik dymu Smart Netatmo PRO

Czujnik dymu Smart Netatmo PRO

Syrena systemu alarmowego Smart Netatmo PRO

Syrena systemu alarmowego Smart Netatmo PRO

Realne oszczędności – technologia smart home a ogrzewanie

Oszczędzanie energii jest istotne zarówno ze względu na koszty, jak i ekologię. By wygodnie zarządzać ogrzewaniem, sięgnij po inteligentny termostat, który pozwala na zdalne ustawianie temperatury, zarządzanie oszczędzaniem energii, a także ustalanie dobowego harmonogramu działania. Wystarczy, że odpowiesz na 5 pytań, a termostat Netatmo stworzy schemat uwzględniający potrzeby domowników, a co za tym idzie – zapewni optymalną temperaturę o każdej porze dnia i nocy.

Temperaturę możesz ustalać ręcznie lub wybrać funkcję samodzielnej regulacji, dzięki której termostat wykorzysta dane o izolacji termicznej domu oraz warunkach zewnętrznych i wybierze czas uruchomienia ogrzewania. Ustawienia i dane dotyczące temperatury wyświetlisz w czasie rzeczywistym, by zawsze mieć kontrolę nad zużyciem energii.

Jeszcze większą oszczędność zapewni uzupełnienie instalacji o inteligentne głowice termostatyczne – umieszczone w każdym pomieszczeniu pozwalają nie tylko na zdalne sterowanie temperaturą. Co jeszcze potrafią?

 • Wykryją otwarte okno i wyłączą ogrzewanie, by nie marnować energii,
 • będą analizować środowisko, dostosowując ogrzewanie do nasłonecznienia i rodzaju pomieszczenia,
 • w razie potrzeby pozwolą na ręcznie zwiększenie temperatury.

Zarówno termostat, jak i głowice termostatyczne doskonale wpiszą się w wystrój Twojego domu, ze względu na minimalistyczny design i samoprzylepne nakładki w 4 kolorach.

Smart home to Twój komfort – automatyka domowa

Technologia smart home może znacznie poprawić bezpieczeństwo i wpłynąć pozytywnie na optymalizację kosztów ogrzewania. To jednak nie wszystko – wybór inteligentnych rozwiązań to przede wszystkim codzienna wygoda, czego najlepszym dowodem jest na przykład możliwość sterowania oświetleniem lub roletami.

Inteligentny system Celiane with Netatmo składa się z centrali, czyli gniazda Control oraz komunikujących się z nią łączników, modułów i gniazdek. Elementy te mogą być przewodowe – podłączone do istniejącego okablowania – lub bezprzewodowe. W zależności od tego, na jakie rozwiązania postawisz, będziesz mógł zdalnie sterować oświetleniem, roletami, a także monitorować zużycie energii, kontrolując gniazda.

Jeśli chcesz, by dom był zawsze gotowy na Twój powrót lub za jednym gestem wyłączył wszystkie światła i opuścił rolety – programuj własne scenariusze, dopasowane do konkretnych sytuacji. Nie musisz decydować się na wszystkie rozwiązania od razu, bo system możesz rozbudować w dowolnym momencie, by jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność swojej przestrzeni.

Chcesz zapewnić swoim bliskim bezpieczeństwo i komfort? Sprawić, że Twój dom stanie się wygodniejszy, bardziej funkcjonalny i chroniony przed potencjalnymi zagrożeniami? Sięgnij po produkty Legrand Netatmo, które pomogą Ci stworzyć spokojną i bezpieczną przestrzeń dla Ciebie i Twojej rodziny.


*Czas eksploatacji przy standardowym korzystaniu z czujnika Netatmo, który może zmienić się w zależności od sposobu użytkowania.


Artykuł powstał we współpracy z marką Legrand.


Inne artykuły w tej kategorii