Ekspres do kawy do małej kuchni – jaki wybrać? Zobacz kompaktowe rozwiązanie, które zmieści się w każdym wnętrzu

Ciężko wyobrazić sobie życie bez kawy. Jest to nie tylko jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, ale również posiada właściwości pobudzające, stymulujące oraz antyoksydacyjne, czyli opóźniające starzenie się skóry. Jednak standardowe modele ekspresów do kawy zajmują bardzo dużo miejsca, co dla posiadaczy małych kuchni jest dość problematyczne. Jaki ekspres wybrać, aby pomimo ograniczonej przestrzeni móc cieszyć się świeżo zmieloną kawą?

mała biała kuchnia, biała kuchnia z małym ekspresem, mały ekspres do kawy
ekspres do kawy jura ena8, ena8, mały ekspres do kawy, ekspres do małej kuchni

Ekspres do małej kuchni

Mając małą kuchnię, często rezygnujemy z możliwości posiadania ekspresu do kawy. Powód? Dość banalny, ale niezwykle istotny – zwyczajnie brakuje nam miejsca. Standardowe urządzenia ciśnieniowe są dość sporych rozmiarów, dlatego wymagają odpowiedniej powierzchni, która umożliwi bezproblemowy dostęp. Czy w takim przypadku pozostaje nam jedynie kawiarka lub sprzęt na popularne kapsułki? Designerzy i inżynierowie z JURA udowodnili, że nie. Dla nich, problem braku miejsca stał się wyzwaniem, którego efektem jest mały ekspres - ENA 8.

Mały ekspres, wielkie możliwości

Minimalistycznie, designersko i profesjonalnie. Te określenia wystarczą, aby opisać ENA 8 w możliwie najbardziej trafnych słowach. Dlaczego?

  • Minimalistycznie – w ENA 8 królują proste kształty, które - jak udowadnia historia trendów światowych – są ponadczasowe i zawsze w modzie. Nie znajdziemy tu zbędnych elementów, bo wszystko jest wyważone, zarówno pod kątem budowy, jak i kolorystyki.
  • Designersko – połączenie prostej i powściągliwej budowy z wyrazistym pojemnikiem na wodę, którego inspiracją były kryształowe karafki oraz kolorystycznym akcentem bocznym w trzech wariantach do wyboru (Nordic White, Metropolitan Black oraz Sunset Red) sprawiło, że całość jest niezwykle designerska i stanowcza pod względem estetyki.
  • Profesjonalnie – znawcy kawy są w tym temacie zgodni. Tylko świeżo mielone ziarna pozwalają uzyskać idealny napój o wielowymiarowych walorach smakowych. Nie zapomnieli o tym twórcy niewielkiego ENA 8, dzięki czemu możemy się cieszyć najwyższej jakości espresso, ristretto, a nawet latte macchiato.
jura ekspres ena8, ena8, mały ekspres do kawy, ekspres do małej kuchni, ekspres do kawy do małej kuchni
Tutaj znajdziesz idealny ekspres do małej kuchni >>

Pojemnik na wodę zainspirowany kryształową karafką

Inspiracją do powstania tego niezwykłego i niespotykanego dotąd pojemnika na wodę były kryształowe karafki. Delikatne i geometryczne zdobienia niczym zwierciadło załamują obraz, tworząc ciekawą grę światłocieni przywołującą na myśl mieniące się diamenty. Ponadto, sam kryształ jest symbolem piękna i perfekcji, ponieważ nie ma w nim miejsca na błędy i niedociągnięcia. Przypadek?

Niewielki ekspres, który pozwala na więcej

I choć często wydaje nam się, że małe urządzenia mają ograniczone możliwości, model ENA 8 ma wszystko, czego potrzebujemy do przyrządzenia swojej ulubionej kawy. Możemy więc każdego poranka cieszyć się aż dziesięcioma specjałami, wśród których znajdziemy m.in.:

  • latte macchiato,
  • ristretto,
  • cappuccino,
  • espresso doppio lub macchiato.

A wszystko to przyrządzone ze świeżo mielonej kawy z możliwością zaprogramowania indywidualnych ustawień, aby jak najbardziej zbliżyć się do swoich preferencji smakowych.

jura ekspres ena8, ena8, mały ekspres do kawy, ekspres do małej kuchni, ekspres do kawy do małej kuchni

Kawa jak z najlepszej kawiarni

Design nie wystarczy, aby przyrządzić idealną kawę, która będzie smakować tak, jak w ulubionej kawiarni. W ENA 8 znajdziemy zaawansowane systemy i technologie, które zadbają o to, aby przygotowane espresso lub latte, za każdym razem zachwycało swoim aromatycznym smakiem, marmurkową i gęstą cremą lub puszystą pianką mleczną.

Proces pulsacyjnej ekstrakcji dla wydobycia głębokiego smaku

W ekspresie ENA 8 zastosowano pulsacyjną technologię ekstrakcji. Co to oznacza w praktyce? W zasadzie jest to decydujący czynnik prawidłowego parzenia, który sprawia, że nasza domowa kawa smakuje jak z rąk najlepszego baristy. Ma intensywny smak, kusi swoim zniewalającym aromatem oraz pokryta jest grubą warstwą aksamitnej i mozaikowej pianki utrzymującej się nawet do 4 minut.

jura ekspres ena8, ena8, mały ekspres do kawy, ekspres do małej kuchni, ekspres do kawy do małej kuchni

Wielostopniowy młynek AromaG3

Podczas przyrządzania kawy wszystko ma znaczenie. W ekspresie zaprezentowanym przez JURA, znajdziemy wielostopniowy młynek AromaG3, który zadba o to, aby ziarna się nie przegrzewały (przez co mogłyby stracić swoją pierwotną jakość) i zachowały swój obłędny aromat.

Inteligentny system wstępnego zaparzania dla jeszcze większego aromatu

Jak sprawić, aby dobra kawa stała się jeszcze lepsza? Czy jest to w ogóle możliwe? JURA udowadnia nam, że smak i aromat można rozwijać wielowymiarowo, dlatego ENA 8 została wyposażona w inteligentny system wstępnego zaparzania, który podbija wszystkie walory napoju.

jura ekspres ena8, ena8, mały ekspres do kawy, ekspres do małej kuchni, ekspres do kawy do małej kuchni

W automatycznym ekspresie ENA 8 zaprojektowanym przez JURA, wszystko zdaje się być perfekcyjne. Niewielkie rozmiary (27,1 x 32,3 x 44,5 cm) kryją w sobie wielkie możliwości. Inteligentne systemy zaparzania sprawiają, że poranna kawa zawsze będzie smakować doskonale. Niezwykle przemyślana warstwa estetyczna, która łączy stalową surowość z delikatnością kryształu, jest zaś designerskim odkryciem wg prestiżowego konkursu Red Dot Award 2019.

>> JURA <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze