Łazienka z wanną do zabudowy, czyli sposób na funkcjonalne i stylowe wnętrze

Rozstrzygnięcie dylematu „wanna czy prysznic” na korzyść wanny to dopiero początek drogi, jaka dzieli nas od relaksującej kąpieli. Kolej na określenie tego, jaki model wanny wybrać: wolnostojący, narożny czy może do zabudowy? Pierwszy sprawdzi się w obszernych pokojach kąpielowych, drugi optymalnie wykorzysta przestrzeń w pomieszczeniu o niewielkim metrażu, a trzeci? Razem z marką Cersanit udowadniamy, że jest uniwersalny, zapewnia komfort i wiele stylizacyjnych możliwości – do zabudowy możemy wykorzystać nie tylko klasyczne płytki, ale również nowoczesne, gotowe panele. Zobaczcie, jakie zalety mają i czym obudować wanny, które już z założenia są harmonijnym uzupełnieniem projektu!

łazienka w stylu skandynawskim z drewnopodobnymi płytkami i wanną w zabudowie

Wanna, która sprawdzi się w każdym wnętrzu

łazienka w stylu skandynawskim z drewnopodobnymi płytkami i wanną w zabudowie

Wanny do zabudowy to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań do łazienki. Oznaczają funkcjonalność podyktowaną umiejętnym wkomponowaniem produktu w charakter pomieszczenia, wiążą się z łatwiejszym utrzymaniem czystości w przestrzeni wokół, a przede wszystkim gwarantują optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, dlatego sprawdzają się nie tylko w przestronnych pokojach kąpielowych, lecz także małych łazienkach usytuowanych w bloku. Możliwość montażu przy ścianie pozwala na aranżację komfortowej strefy mycia, obok której bez przeszkód można zaplanować dodatkowe półki i szafki na kosmetyki, ręczniki i przydatne przybory pielęgnacyjne. Dodatkowo na fakt ich popularności wpływa cena – związana zarówno z niższym kosztem samego produktu, jak i możliwością wyboru tańszej tradycyjnej armatury.

Piękna z zewnątrz, wygodna w środku

Prostokątne wanny do zabudowy pasują do większości łazienek, bez względu na to, w jakim stylu zostały one urządzone. Ich prosty, geometryczny kształt pozwala na montaż we wnęce, w narożniku pomieszczenia czy nawet na środku ściany, a tym, co je wyróżni, jest efektowna obudowa – wykonana albo przy użyciu gotowych paneli, albo przy pomocy ozdobnych płytek. Ta stylistyczna swoboda to jednak nie wszystko, bo wanny tego typu oferują również mnóstwo komfortu wewnątrz. Produkty Cersanit oprócz dostępności wielu rozmiarów do wyboru (od większych o dłuższym boku 190 cm, po mniejsze o długości 140 cm czy 150 cm) zostały przemyślane tak, by zapewniały użytkownikom maksimum odprężania. Dla przykładu modele z kolekcji ZEN wyróżnia ergonomiczny kształt z profilowym podparciem pleców i ramion, co umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji.

łazienka w stylu skandynawskim z drewnopodobnymi płytkami i wanną w zabudowie
Tutaj znajdziesz swoją wymarzoną wannę do zabudowy >>

Wanna VIRGO – oprócz lekko pochylonych oparć po dwóch stronach – posiada również centralnie ulokowany odpływ wody, dzięki czemu w przypadku większych modeli o wymiarze 190 cm, możliwa jest kąpiel we dwie osoby. Mogą one swobodnie usiąść naprzeciwko siebie i korzystać z relaksującej siły strumienia. Wariant dostępny jest również w zestawie z regulowanymi nóżkami, które pozwalają dopasować wysokość wanny do wymagań domowników, co tym samym wpłynie na jeszcze wyższy poziom komfortu. Inne modele, takie jak Cersanit INTRO, można również opcjonalnie wyposażyć w parawan nawannowy, dzięki czemu nie dość, że unikniemy dylematu „wanna czy prysznic”, to też zyskamy rozwiązanie dwa w jednym.

Harmonijnie wkomponowana strefa kąpieli

Najważniejszą zaletą wanny w zabudowie jest jej potencjał stylistyczny związany z szeroką ofertą płytek ceramicznych, używanych zazwyczaj do obudowy konstrukcji. Płytki są odporne na wilgoć i zarysowania, można je łatwo dociąć, a także są wytrzymałe na intensywną eksploatację, a więc gwarantują stylową aranżację na lata. Wanna obudowana płytkami można wkomponować się w przestrzeń łazienki na wiele sposobów – tak, aby była dyskretnym dopełnieniem wystroju albo wręcz przeciwnie, by wyróżniała się na tle całości.

Żeby harmonijnie dopasować prostokątną linię kolekcji VIRGO do charakteru aranżacji, wystarczy obłożyć ją płytkami, które zdobią podłogę oraz ściany. Wówczas stanie się integralną częścią pomieszczenia. Gdy jednak zależy nam na efekcie podkreślenia rozwiązania, warto zastosować na powierzchni obudowy oryginalne dekory bądź materiały, takie jak drewno, kamień, tynk czy szło. Odmienna kolorystyka czy nietuzinkowe wzory z pewnością przeniosą punkt ciężkości na stylową, akrylową misę, przekształcając ją w główną ozdobę.

niebieska łazienka z wanną w zabudowie z szarych płytek

Gotowa obudowa – szybki sposób na modne wnętrze

Innym sposobem na obudowę wanny jest wykorzystanie gotowego panelu. Ta metoda doceniana jest za szybkość oraz łatwość montażu, bo instalacja specjalnych, dedykowanych elementów do wanien VIRGO, INTRO czy ZEN nie wymaga ani sporego nakładu środków finansowych, ani konieczności wykonania prac związanych z przygotowaniem powierzchni. Polega jedynie na przymocowaniu bocznych i czołowych systemów do konstrukcji. Dużą zaletą propozycji jest też to, że w razie jakichkolwiek awarii elementy można łatwo zdemontować, by naprawić usterkę. Rozwiązania dostępne są w kolorze białym, przez co idealnie dopasują się do większości stylów aranżacyjnych w łazience, a w połączeniu z wannami z poszczególnych serii Cersanit stworzą niemal monolityczną bryłę.

eklektyczna łazienka z wanną w gotowej obudowie

Łazienka to miejsce o szczególnych wymaganiach. W urządzaniu pomieszczenia tego typu chodzi o to, by połączyć funkcjonalność z estetyką, zwłaszcza w strefie kąpieli, gdzie prócz higieny i praktyczności szukamy odprężenia. Te zalety scala wanna do zabudowy, która mimo popularności rozwiązań wolnostojących, nadal zasila szeregi najczęściej wybieranych produktów. Powodów tej decyzji może być wiele, ale najważniejsze to te związane z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni i możliwością stworzenia wnętrza całkowicie podporządkowanego osobistym wymaganiom.

>> CERSANIT <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze