Produkty Homla od dziś na Homebook – zobacz ofertę!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
KFA Armatura KFA Armatura
Opublikowany:  

Jak oszczędzać wodę? Wybieramy ekologiczne baterie oszczędzające wodę

Choć niektóre sposoby na oszczędzanie wody są nam dobrze znane, nie zawsze się do nich stosujemy. Warto zatem jak najczęściej sobie przypominać, jak oszczędzać wodę. Oszczędzanie wody częściowo zależy od naszych nawyków, ale także od odpowiedniego wyposażenia łazienki i kuchni. Na pierwszy plan wysuwa się tu armatura, a zwłaszcza baterie, które mogą posiadać rozwiązania oszczędzające wodę. Jakie baterie są ekologiczne i najefektywniej pomogą w oszczędzaniu wody, a co za tym idzie – środowiska i domowego budżetu? Podpowiadamy wspólnie z marką KFA Armatura.

9 sposobów na oszczędzanie wody w domu

1. Bierz prysznic zamiast kąpieli i ogranicz czas spędzany pod natryskiem.

2. Rób pranie wtedy, gdy pralka jest całkowicie pełna.

3. Zakręcaj wodę w trakcie mycia zębów lub golenia.

4. Nie zmywaj naczyń pod bieżącą wodą – korzystaj z miski lub napełnij zlew albo przemyśl zakup zmywarki.

5. Wymień spłuczkę na model z opcją mniejszego spłukiwania.

6. Nie wylewaj wody, która może być ponownie użyta, np. woda z gotowania do podlewania kwiatów, a woda po kąpieli – do mycia podłogi czy samochodu.

7. Napraw lub dokręć kapiący kran.

8. Zbieraj deszczówkę i wykorzystaj ją do podlewania lub domowych porządków.

9. Wybierz ekologiczne baterie do kuchni i łazienki… tylko jakie?

Jakie baterie są ekologiczne?

Przede wszystkim szczelne. Zadbaj o to, by armatura była w pełni sprawna i nie przeciekała. Zrezygnuj z tradycyjnych baterii z dwoma pokrętłami i starych modeli, które nie są wyposażone w perlator. To system napowietrzania wody, który pozwala na jej mniejsze zużycie. W kuchni i łazience postaw na baterie jednouchwytowe. Najbardziej ekologiczne są baterie oznaczone literą Z. Zużywają one nie więcej niż 9 l wody na minutę. Zwykle są wyposażone w specjalny ogranicznik przepływu, który redukuje zużycie wody.

Inne rodzaje ekologicznych baterii to:

- Baterie bezdotykowe znane z publicznych toalet, które uruchamiają się dzięki czujnikowi ruchu. Woda leci z nich przez krótki, ale wystarczający do umycia rąk czas. Nie ma też obawy, że zapomnisz zakręcić wodę, bo wyłączy się sama.

- Baterie włączane przyciskiem, które oszczędzają wodę na podobnej zasadzie. Woda wydostaje się z nich tylko przez określony czas. Nie tracisz go też na regulację temperatury i strumienia wody, jak w tradycyjnych bateriach z kurkami lub mieszaczem.

- Baterie termostatyczne, które pozwalają utrzymać stałą temperaturę wody, co pomaga w zmniejszeniu jej zużycia. Temperatura wody nie zależy bowiem od jej wahania w instalacji. Nie dochodzi zatem do sytuacji, w której najpierw z baterii leci zimna woda, której nie wykorzystujesz.

Baterie oszczędzające wodę w łazience

Godnym polecenia wyborem armatury łazienkowej są baterie z serii Mokait. Ich innowacyjność polega na zastosowaniu napowietrzacza SLC RUB CLEAN, który bardzo efektywnie miesza wodę z powietrzem. Ponadto zużycie wody w baterii umywalkowej i bidetowej wynosi tylko 6 l/min! Oszczędne baterie to również te bezawaryjne, które nie dopuszczają do kapania czy przeciekania wody. Baterie marki KFA Armatura zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ponadto wspomniany napowietrzacz nie musi być demontowany, by go wyczyścić – wystarczy przetrzeć ręką elastyczne sitko. Jego konstrukcja zapewnia pełną funkcjonalność przez cały, długi okres korzystania z baterii.

Wybierając baterie z serii Mokait, zachowasz też wizualną spójność w łazience, za którą odpowiadają nie tylko starannie dobrane do siebie płytki, meble czy kolory ścian. Znaczny udział w harmonijnym wystroju ma też armatura, która powinna cechować się jednolitym designem baterii umywalkowych, bidetowych i wannowych. Wszystkie je znajdziesz w ekologicznej i oszczędnej linii Mokait.

Bateria umywalkowa podtynkowa ścienna MOKAIT

Bateria umywalkowa podtynkowa ścienna MOKAIT

467 zł
Bateria wannowa stojaca 4-otworowa  MOKAIT

Bateria wannowa stojaca 4-otworowa MOKAIT

781 zł

Baterie oszczędzające wodę w kuchni

Ekologicznym, a przy tym bardzo wygodnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór baterii kuchennej, jest bateria dotykowa. Baterię Tauri Touch Me marki KFA Armatura możesz uruchomić, dotykając jej ręką, łokciem czy… garnkiem lub sztućcem w dowolnym punkcie. Tym samym sposobem wyłączysz baterię. Ustalona wcześniej temperatura chroni przed poparzeniem i oszczędza czas, który trzeba poświęcić na regulację. Przed otwarciem zaworu ustawisz też intensywność i kąt padania strumienia wody, dzięki czemu nie zmarnujesz ani kropli.

Dotykowa bateria ma tę niekwestionowaną zaletę, że używając jej, nie musisz się troszczyć o oszczędzanie wody. Odbywa się to właściwie bez naszego udziału. To zatem doskonałe rozwiązanie dla tych, który chcą dbać o ekologię i domowy budżet, a jednocześnie cenią sobie wygodę i porządek. Sprawdzi się także u tych, którzy do kulinarnych przygotowań włączają dzieci. Przepływ w baterii Tauri Touch Me to tylko 7,2 l/min, zatem nawet bez innowacyjnego, dotykowego mechanizmu jest baterią w pełni ekologiczną. Dodatkowo odznacza się smukłym i ponadczasowym designem, który dyskretnie ozdobi wnętrze każdej kuchni.

Nowoczesne baterie ekologiczne to nie tylko sprawdzony sposób na oszczędzanie wody. To także ergonomiczne i komfortowe rozwiązania, które ułatwią codzienne obowiązki w kuchni czy higienę osobistą w łazience. Elegancki, ponadczasowy design pomoże zaś stworzyć wnętrze pełne smaku, w którym spotykają się piękno, funkcjonalność i ekologia.


Inne artykuły w tej kategorii