KFA Armatura
KFA Armatura
Opublikowany:  

Ekonomicznie i ekologicznie – dlaczego warto naprawiać baterie łazienkowe? Sprawdź!


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką KFA Armatura.


Z baterii łazienkowych korzystasz kilkanaście razy dziennie. Nic dziwnego, że tak często eksploatowane elementy mogą z czasem się psuć – nawet jeśli są wykonane z najlepszych materiałów. Awarie to jednak nie powód do generalnego remontu czy całkowitej wymiany armatury. Niejednokrotnie wystarczy naprawić wadliwą część. W ten sposób oszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów! Zyska przy tym środowisko naturalne i budżet domowy. Jak to możliwe?

Cena to nie wszystko

Lata eksploatacji, oddziaływanie twardej wody, osady z kamienia oraz warunki panujące w przestrzeni mycia mają destruktywny wpływ na stan armatury. Dotyczy to wszystkich baterii łazienkowych – nawet tych najdroższych. Wysoka cena nigdy nie da pewności co do małej awaryjności czy długoletniego użytkowania. Bardzo niski koszt zakupu to z kolei oznaka równie niskiej jakości wykonania. Gdzie jest więc złoty środek? Najlepszym wyznacznikiem dobrej inwestycji jest solidny producent.

W przypadku baterii liczy się jakość użytych materiałów. W najtańszych produktach oferowanych przez przypadkowe marki ta cecha pozostawia zwykle wiele do życzenia. Pozorne oszczędności mogą oznaczać tylko jedno: przyrost wydatków związanych z ciągłymi naprawami, a w ostateczności często też całkowitą wymianę baterii na nową. Wśród renomowanych marek, takich jak KFA Armatura, jakość jest standardem i przekłada się na znacznie wyższą odporność mechaniczną korpusu na uszkodzenia czy większą wytrzymałość na korozję i oddziaływanie wody. To oznacza również precyzyjne standardy produkcji i wiąże się z łatwym montażem oraz serwisem.

Renomowana marka to coś więcej niż jakość. To bagaż doświadczenia, sztab wykwalifikowanych ludzi odpowiedzialnych za poszczególne etapy produkcji oraz wnikliwe testy każdego z wytwarzanych elementów, co zasadniczo wpływa na zmniejszenie awaryjności oferowanej armatury. Często przekłada się to także na korzystne warunki gwarancyjne oraz wsparcie posprzedażowe.

Wymiana regulatora temperatury w baterii umywalkowej

Dostępność części zamiennych

Normą jest to, że nawet najlepszy sprzęt się z czasem zużywa i wymagać będzie naprawy. Tyle tylko, że w przypadku lepszych jakościowo rozwiązań, takich jak baterie KFA Armatura, to zjawisko występuje zdecydowanie później i rzadziej. Nawet jeśli się pojawi, producent oferuje też stałą dostępność części zamiennych, które ulegają naturalnemu zużyciu. Dzięki temu cieknący kran nie będzie już powodem do wymiany armatury, a zakamieniony perlator wystarczy przeczyścić lub zdemontować i założyć nowy. Podobnie jak uszczelkę czy głowicę.

Konserwacja głowicy w baterii termostatycznej

Dostępność części zamiennych dotyczy nawet armatury zakupionej kilkanaście lat temu. Wystarczy dokupić oryginalne elementy czy zestawy naprawcze – bez konieczności remontu całej łazienki. To spora oszczędność pieniędzy, zwłaszcza w przypadku postępującej inflacji, w wyniku której wzrost cen nie sprzyja nadprogramowym modernizacjom łazienki. Naprawianie produktów z pewnością nie nadszarpnie tak domowego budżetu, bo elementy zamienne są zdecydowanie tańsze, a ich wymiana często nie wymaga nawet interwencji fachowca, co odejmuje kolejne z kosztów.

Zakup części zamiennych KFA jest dziecinnie prosty. Odpowiada za to intuicyjna wyszukiwarka dostępna na stronie producenta, która w szybki sposób pomoże znaleźć wymagane elementy spośród obszernej bazy zawierającej ponad 600 rozwiązań. Znajdziesz w niej m.in. rozety, głowice, wylewki, syfony czy dysze natryskowe. Wystarczy określić, co się zepsuło, a następnie wybrać rodzaj produktu niezbędnego do wymiany. System w kilka chwil wskaże listę dostępnych części. W razie ich braku możliwy jest kontakt telefoniczny lub mailowy z doradcą.

Wymiana przełącznika natrysku w baterii wannowej

Najczęstsze awarie armatury

Najczęstsze awarie baterii dotyczą głównie uszczelek, napowietrzacza (określanego też jako perlator) oraz głowic. Usterki tych elementów objawiają się w postaci cieknącego kranu, nierównomiernego strumienia, wycieków w miejscu styku uchwytu z korpusem czy zmniejszonej płynności ruchu dźwigni.

Aby uniknąć drobnych awarii w obrębie zlewu, dobrze kierować się starą zasadą mówiącą o tym, że „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Warto więc dokonywać regularnej kontroli stanu technicznego sanitariatów, wyczyścić perlator czy dokręcić uchwyt. Co jednak zrobić, gdy mimo systematycznej weryfikacji problemy i tak wystąpią? Lepiej naprawić, niż kupować nowe! Taka postawa będzie korzystna nie tylko dla portfela, lecz także dla środowiska naturalnego. Odsunięcie w czasie kolejnych zakupów (często niekoniecznych!) będzie zgodne z polityką „less waste”, ponieważ zmniejszy ilość generowanych śmieci.

Napraw to sam

Wiele z napraw, jak chociażby wymianę perlatora czy uszczelki, można wykonać samodzielnie. Do najłatwiejszych zadań należy zmiana napowietrzacza, który zatkał się w wyniku stałego kontaktu z osadami wapiennymi. To niewielkie siteczko ulokowane na wylocie kranu, które odpowiada za rozproszenie strumienia wody powietrzem. Można je samodzielnie odkręcić i przeczyścić pod bieżącą wodą lub wymienić, gdy jest zbyt zniszczone. Wkręcenie nowego elementu zajmie zaledwie kilka chwil!

Wymiana napowietrzacza w baterii oszczędnościowej

Masz problem z kapiącym kranem? Uciążliwe krople spadające z wylewki mogą denerwować, zwłaszcza że pociągają za sobą lawinę dodatkowych kosztów. Taki niewielki problem może spowodować utratę nawet 12 litrów na dobę. Jego źródłem najczęściej jest głowica. Żeby wyeliminować wyciek, należy zamknąć dopływ wody w celu uniknięcia zalania łazienki, a następnie zdemontować uchwyt poprzez odkręcenie śruby mocującej znajdującej się pod zaślepką. Potem konieczne będzie wykręcenie rozety i nakrętki. Na końcu trzeba wymienić uszkodzoną głowicę i wszystko ponownie zamontować.

Te czynności wydają się czarną magią? Samodzielne naprawy są jeszcze łatwiejsze, dzięki dostępnym w sieci instruktażom. YouTube pełen jest filmików obrazujących, jak krok po kroku wymienić poszczególne części zamienne czy naprawić cieknący kran. Również kanał filmowy KFA Armatura to skarbnica wiedzy pozwalającej na naprawy bez pomocy specjalistów, a więc i bez dodatkowych kosztów. Materiały filmowe DIY producenta zawierają instrukcje, jak łatwo i bez problemu wymienić lub naprawić podstawowe elementy baterii łazienkowych i kuchennych.

Możliwość zaoszczędzenia sporych kwot, mniej nerwów, większa troska o środowisko naturalne i satysfakcja z samodzielnej naprawy – to jedne z korzyści, jakie osiągniesz, jeśli pozbędziesz się usterki w kranie, nie wymieniając baterii na nową. Wiele z awarii tylko z pozoru wydaje się trudne. Niejednokrotnie wystarczą chęci, zakup wymaganej części zamiennej i chwila pracy, a armatura zyska kolejne „życie”.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką KFA Armatura.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Niższe zużycie wody i mniej plastiku w domu – sprawdź, dlaczego wymiana baterii kuchennej to czysty zysk

Niższe zużycie wody i mniej plastiku w domu – sprawdź, dlaczego wymiana baterii kuchennej to czysty zysk

Sponsorowane Tani remont łazienki – jak odświeżyć wnętrze niewielkim kosztem? Oto 10 wskazówek

Tani remont łazienki – jak odświeżyć wnętrze niewielkim kosztem? Oto 10 wskazówek

Sponsorowane Oszczędzanie wody jest dziecinnie proste – jak to robić? Oto kilka porad od 7-latków

Oszczędzanie wody jest dziecinnie proste – jak to robić? Oto kilka porad od 7-latków

Sponsorowane Przygotuj się na sezon grzewczy – wymień grzejniki na nowe i zacznij oszczędzać!

Przygotuj się na sezon grzewczy – wymień grzejniki na nowe i zacznij oszczędzać!

Sponsorowane Obalamy mity dotyczące grzejników aluminiowych – to musisz wiedzieć!

Obalamy mity dotyczące grzejników aluminiowych – to musisz wiedzieć!

Sponsorowane Grzejnik aluminiowy – sztuka użytkowa, która rozgrzewa pokoje i zmysły!

Grzejnik aluminiowy – sztuka użytkowa, która rozgrzewa pokoje i zmysły!

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.